الزامات عبور بدون قطعی برق از روز‌های گرم سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۷۰۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
سخنگوی صنعت برق کشور: فعالیت تمامی مراکز استخراج قانونی رمز ارز تا شهریور ماه متوقف شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مصطفی رجبی‌مشهدی - سخنگوی صنعت برق کشور در برنامه ۱۸/۳۰ شبکه خبر با اشاره مشکلات ماینر‌ها و استخراج رمز ارز‌ها گفت: در ایران، چون انرژی ارزانه، بهشت استخراج بیت کوین شده است. این مراکز باید در اسرع وقت دستگاه‌های خود را خاموش کنند و در صورت ادامه کار حتماً جریمه سنگینی می‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه شناسایی این مراکز باید شدت بگیرد، افزود: شناسایی این مراکز با همکاری دستگاه‌های مختلف سرعت گرفته است.
رجبی‌مشهدی گفت: رئیس‌جمهور روز گذشته در جلسه هیئت دولت، گفت که از امروز تا پایان شهریور هر نوع استخراج رمز ارز ممنوع و غیر قانونی است و بعد از دستور رئیس جمهور، شرکت توانیر هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد تمامی مراکز استخراج قانونی رمز ارز از ابتدای خرداد ماه مصرف برق خود را متوقف کرده و این توقف فعالیت تا شهریور ماه و پس از کاهش نیاز مصرف شبکه ادامه خواهد داشت.
سخنگوی صنعت برق کشور افزود: این دستور رئیس جمهور به کمک صنعت برق آمد و امیدواریم بخشی از مشکل حل شود.
سخنگوی صنعت برق کشور با توصیه به مجوز دار کردن مراکز استخراج رمز ارز گفت: در صورت شناسایی مراکز غیر قانونی جریمه سنگینی در انتظار آنها خواهد بود.
مشهدی با بیان اینکه ۳۲۰ هزار مگاوات به صورت مجاز برای رمز ارز استفاده می‌کردند که از اول خرداد ممنوع شدند، افزود: این شرکت‌ها از وزارت صمت یا تولید کنندگان برق مجوز قانونی دارند. مصرف برق این‌ها مجاز هست و هر وقت نیاز داشته باشیم این شرکت‌ها مصرف خود را متوقف می‌کنند، اما مشکل ما مراکزی است که به صورت غیر قانونی رمز ارز استخراج می‌کنند.
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: کل مصرف این‌ها ۲۰۰۰ مگاوات یا بیشتر تخمین زده می‌شود که ۳۵۰ مگاوات از این‌ها شناسایی شده اند.
سخنگوی صنعت برق کشور افزود: مشکل ما استخراج پراکنده رمز ارز در کشور هست که اخیراً بیشتر شده است.
وی با اشاره به کم شدن تولید برق آبی گفت: حجم مخازن آبی ما نسبت به گذشته نصف شده است.
الزامات عبور بدون قطعی برق از روز‌های گرم سال
رجبی‌مشهدی گفت: قیمت بیت کوین کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است و این نشان می‌دهد که ما نباید در این حوزه ریسک کنیم این در حالیست که استفاده از ماینر‌ها خیلی از کسب و کار‌ها را تخته کرده است. در ایران، چون انرژی ارزانه، بهشت استخراج بیت کوین شده است.
 
الزامات عبور بدون قطعی برق از روز‌های گرم سال
مشروح گفتگو:
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °