اقتصاد باید شفاف باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 05 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۷۷۰۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
ضبط برنامه تبلیغاتی محسن مهرعلیزاده، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در استودیوی رادیو اقتصاد سازمان صدا و سیما انجام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس قرعه کشی، این برنامه ساعت ۹ شنبه (۸ خرداد) از رادیو اقتصاد پخش خواهد شد.
 
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتصاد باید مثل آکواریوم، شفاف باشد و مردم ببینند کسی که ادعای کار اقتصادی می‌کند، واقعا کار اقتصادی انجام می‌دهد یا اینکه به نام کار اقتصادی، فساد می‌کند.
 
محسن مهرعلیزاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما قبل از ورود به استودیوی رادیو اقتصاد برای ضبط نخستین برنامه رادیو و تلویزیونی خود افزود: تا زمانی که اقتصاد ما داخل گاوصندوق باشد، در اقتصاد هم فساد و هم نابسامانی خواهیم داشت و نتیجه آن بیکاری فزاینده و همینطور از هم گسیختگی تولید و از هم پاشیدگی سامان‌های تولیدو فشار به مردم خواهد بود.
 

 

وی با بیان اینکه با روش‌های بگیر و ببند نمی‌شود، اقتصاد را کنترل کرد یا توسعه داد، تصریح کرد: آن‌هایی که اینگونه فکر می‌کنند هم فساد را نمی‌دانند چیست و هم هیچ درکی از اقتصاد ندارند.
 
مهرعلیزاده گفت: ما اگر در برنامه‌های خود شفافیت و حذف رانت‌ها را یعنی از بین بردن امکان‌ها و فرصت‌های رانتی از جمله نرخ ارز و یارانه‌های پنهان در توزیع انرژی، نه یارانه مورد نیاز و روزمره مردم که قیمت آن‌ها به اندازه کافی بالاست و مردم واقعا در فشار هستند، بلکه یارانه‌های پنهان، به ویژه قیمت ارز که به ریز ما آن‌ها را محاسبه کردیم، اگر این‌ها را در برنامه‌های خود سامان بدهیم و موانع تولید را برداریم، کاری کردیم که اقتصاد جلوی چشم مردم به شکل شفاف به دست آن‌هایی که قابلیت کار‌های اقتصادی دارند، انجام شود.
 
محسن مهرعلیزاده یکی از هفت نامزد احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است.

سید ابراهیم رئیسی، محسن رضایی میرقائد، علیرضا زاکانی، سعید جلیلی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عبدالناصر همتی و محسن مهرعلیزاده، هفت نامزد احراز صلاحیت شده برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۵۱°    ۲۶.۹۹°