جلیلی: ۸ سال با دولتِ در سایه مسائل کشور را رصد می‌کردیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۷۷۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
سعید جلیلی:
جلیلی: با جوانان و متخصصین و اساتید دانشگاه و مدیران با تجربه ۸ سال سعی کردیم مسائل کشور را سایه به سایه دنبال کنیم مثل یک دولت در عرصه‌های مختلف و موضوعات مختلف، روی موضوعات و مسئله‌ها مطالعه داشته باشیم مسئله‌ها را پیدا و پاسخ‌های معتبر برای آن‌ها پیدا کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سعید جلیلی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه با خبرنگار شبکه خبر افزود: پاسخ مسائل را فقط در اتاق‌های در بسته پیدا نکردیم با حضور در میدان در شهرک‌های صنعتی در دانشگاه‌ها و جلسه با اصناف این‌ها بحث شده ما ۸ سال سعی کردیم تمرین کار دولت را به موازات دولت انجام دهیم و همه نتایجی را که به آن‌ها می‌رسیدیم بلافاصله به دولت مستقر اعلام می‌کردیم و بنا ما این نبود که فقط وقتی آمدیم سر کار آن‌ها را به کار ببریم.
 
دولت ما با زمینه فساد مبارزه می کند
سعید جلیلی همچنین درباره فساد و مبارزه با آن گفت: مبارزه فساد سه شکل می تواند داشته باشد یکی برخورد با مفسد و یکی این است که با خود فساد بر خورد کنیم که این خودش دو گونه است یکی این است که با فساد به گونه ای برخورد کنیم که آن فساد هزینه اش زیاد شود و صرف نکند اما نوع بهترش که ما فکر می کنیم در دولت ما باید دنبال بشود این است که زمینه فساد به طور کلی از بین برود.
 
او گفت: مبارزه با مفسدین اراده جدی می خواهد که این اراده جدی در دولت ما به قوت وجود خواهد داشت.

باید با تورم به شکل جدی و اساسی برخورد کرد

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری علت تورم را هم بیشتر بودن پول و نقدینگی از کالا و تولید دانست و گفت: فاصله خیلی جدی وجود دارد بین تولید پول در کشور و تولید واقعی در کشور، متاسفانه در ۴۷ سال گذشته از سال ۵۲ تا الان نقدینگی کشور ۴۲ هزار برابر شده در حالی که کالا و تولید ما حداکثر ۲ برابر یا ۵ برابر شده است، الان روزی ۲ هزار میلیارد تومان خلق پول می‌شود و با این میزان نقدینگی نمی‌شود جلوی تورم را گرفت.

او گفت: باید با تورم به شکل جدی و اساسی برخورد کرد و باید در این زمینه گام اساسی برداشت تا برای همیشه تورم تک رقمی شود.

مردم می توانند سهم انرژی خودشان را مدیریت کنند
آقای جلیلی در خصوص طرح‌های کوتاه مدتش که می‌تواند برخی از مشکلات مردم را حل کند نیز گفت: یکی طرح وان است، تحت عنوان واحد انرژی، که بر اساس آن مردم می‌توانند سهم خودشان را از انرژی نفت، بنزین و گاز خودشان مدیریت کنند. طرح دیگر ما تامین سبد غذایی بر اساس ۲۵۰۰ کالری برای همه شهروندان و طرح کوتاه مدت دیگر ما طرح سفر است که هر خانواده ایرانی و زوج های جوانان به فراخور می‌تواند از آن استفاده کند.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، اولین میان دوره‌ای انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی و دومین میان دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °