دانشگاه مجری گسترش افزایش مهارت گفتگوی اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۸۱۷۸۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مهارت گفتگوی اجتماعی باید در دانشگاه گسترش یابد و این وظیفه دانشگاه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای محمد مهدی طهرانچی در نخستین رویداد ملی رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاد اندیشی که در سالن کتابخانه شهید حبیبی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد افزود: این رویداد مهم‌ترین رویداد فرهنگی دانشگاه محسوب می‌شود چنانچه در بحث کرسی‌های آزاد اندیشی و بیان افکار، خداوند در قرآن نیز به این موضوع اشاره کرده است.
 وی افزود: باید مهارت گفتگوی اجتماعی دانشجویان را در مقاطع مختلف علمی گسترش یابد البته این امر باید مطابق نیاز اجتماعی و اقتصادی جامعه شکل بگیرد و یکی از بحث‌هایی که درباره عملکرد دانشگاه است بالا بردن قدرت مباحثه و گفتگو در سطح جامعه است و این وظیفه دانشگاه محسوب می‌شود.
 آقای طهرانچی افزود: کرسی آزاد اندیشی تعالی دانشگاه محسوب می‌شود و تعالی جوان ایرانی است و اگر دانشگاه نتواند این فعالیت‌ها را در درون خود جا بیندازند اتفاقاتی مانند فتنه ۸۸ یا اتفاقات سال ۹۶ در جامعه رخ می‌دهد، هرچند در همان زمان نیز (سال ۹۶) بسیاری از افراد بر این اعتقاد بودند که جامعه باید دوقطبی باشد تا رقابت شکل بگیرد، در صورتی که جامعه باید یاد بگیرند که بدون این که مباحث را به سمت قطبی شدن پیش ببرند بر روی مسائل بحث کنند و ادله بیاورند و همین می‌تواند به ارائه افکار مختلف در جامعه کمک کند.
 وی تاکید کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، غفلت‌هایی در دانشگاه‌ها برای برگزاری کرسی آزاداندیشی شکل گرفته و از این پس باید هر سال همه دانشگاه‌ها و همه دانشجویان بتوانند کرسی‌های آزاداندیشی را تجربه کنند.
آقای طهرانچی گفت: این کرسی‌های آزاداندیشی باید در قالب رویداد و نظام باشد و هر سال در ایام مهر باید جریان برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های کشور آغاز و در خرداد سال بعد این کرسی‌ها در صحنه ملی اجرا شود.
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت تاکید کرد: دانشگاه باید در بحث کرسی‌های آزاداندیشی راهکار و مباحث مورد نیاز جامعه را مطرح کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °