طراحی ۴ برنامه تحولی برای اداره کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۸۵۵
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
علیرضا زاکانی گفت: ۴ برنامه تحولی برای اداره کشور طراحی کردیم و با فهم دقیق از نظام مسائل کشور، به ریشه‌ها می‌پردازیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

زاکانی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر گفت: بخش زیادی از مشکلات امروز مربوط به بی فکری، قبیله سالاری و بی حالی و پیری است.

وی ادامه داد: تحول و تغییر در جوهره کار ما نهفته است.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد،، گفت: ۴ برنامه تحولی برای اداره کشور طراحی کردیم و با فهم دقیق از نظام مسائل کشور، به ریشه‌ها می‌پردازیم.

۴ برنامه تحولی برای اداره کشور طراحی کردیمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای علیرضا زاکانی افزود: وعده نادرست نباید به مردم بدهیم؛ جای ماهی باید ماهی‌گیری به مردم یاد بدهیم.

وی تصریح کرد: ما بر مدار عقلانیت، معنویت و خلاقیت برنامه‌ریزی خود را پیش خواهیم برد و به پیشرفت فردی و اجتماعی توجه داریم.

ظرفیت‌های توسعه کشور خیلی زیاد است

زاکانی گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود ما بیشتر از واقعیت‌های روی صحنه است و باید ایران را به الگوی اول منطقه تبدیل کنیم.

زاکانی با بیان اینکه ایران قدرتمند با تاریخ و فرهنگ غنی و همچنین مردم و نخبگانی که دارد می‌توانند ایران را به عنوان یک قدرت معرفی کنند، افزود: جغرافیای سیاسی ممتاز در عرصه جهانی داریم و داشته‌های فراوانی که بیش از ۶ درصد امکانات جهان در اختیار ما گذاشته شده است تا ایرانی الگو و سرآمد ساخته شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: یک روی دیگر سکه، واقعیت‌های تلخ موجود است، فساد اقتصادی، تبعیض‌ها و رانت‌ها، موجب رنج و درد تمام مردم است و باید ریشه کن شود.

زاکانی، نرخ بالای بیکاری و گرانی‌ها را نتیجه ناکارآمدی‌ها دانست و گفت: هیچ وقت بعد از جنگ جهانی دوم تا به امروز منطقه ما این چنین آماده تحقق اراده ملت‌ها نبود و ملت ما در این میان نقش اساسی دارند، بنا بر این ما باید ایران را به الگوی اول منطقه تبدیل کنیم و امروز نیازمند یک تحول عظیم هستیم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: هیچ فلسفه‌ای بجز توسعه عدالت نباید مد نظر جمهوری اسلامی باشد و من به دنبال تحقق، عدالت، آزادی، استقلال هستم.

زاکانی افزود: دولت می‌تواند این مشکلات را برطرف کند، اما این مهم نیاز به همکاری همه قوا دارد، من با توجه به سابقه کاری خود این ظرفیت‌ها را به خوبی م‌ی دانم و معتقدم می‌شود مشکلات را باهمکاری برطرف کنیم.

وی افزود: محور تلاش و لوکوموتیو، تغییر دولت‌ها هستند، اما اساس این تحول بر محور مشارکت مردم باید شکل بگیرد و مردم در همه عرصه‌ها محور باشند و نخبگان و جوانان کار را در دست بگیرند، و ما بر مدار عقلانیت، معنویت و خلاقیت می‌توانیم تمام کار خود را پیش ببریم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما با فهم دقیق از نظام مسائل کشور، به ریشه‌ها می‌پردازیم، وعده نادرست نباید به مردم بدهیم؛ جای ماهی باید ماهی‌گیری به مردم یاد دهیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر مدار عقلانیت، معنویت و خلاقیت برنامه‌ریزی خود را پیش خواهیم برد و به پیشرفت فردی و اجتماعی توجه داریم و ۴ برنامه تحولی برای اداره کشور طراحی کرده ایم.

زاکانی با بیان اینکه ما با همه وجود با فساد و بوروکراسی مقابله خواهیم کرد و دقت در مزیت‌های تولید برای ما اولویت دارد، گفت: بی توجهی به اولویت ها، موجب شده است که نتوانیم از ظرفیت‌های بالایی که در عرصه‌های مختلف داریم، استفاده کنیم.

وی گفت: به دنبال تعلیم و تربیت، منزلت و رفاه اجتماعی در حوزه فرهنگ هستیم، تعلیم و تربیت و رفاه اجتماعی برای ما اولویت است ضمن آنکه در حوزه فضای مجازی برنامه داریم تا این تحولات بتواند یک ساخت جدید ایجاد کند.

همه توجه من به ظرفیت تبلیغاتی صدا و سیما و رسانه‌ها و فضای مجازی است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه همه توجه من به ظرفیت تبلیغاتی صدا و سیما و رسانه‌ها و فضای مجازی است، گفت: من حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای هزینه تبلیغات در نظر گرفته ام و در اختیار دوستان قرار دادم.

زاکانی در نشست خبری درباره منابع مالی تبلیغاتی اش افزود: هیچ منبع مالی ندارم و همه توجهم به ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها و فضای مجازی است.
وی گفت: البته ۱۰۰ میلیون تومان در اختیار دوستان قرار دادم که برای تهیه آب و نان و اجراییات، معطل کسی نشویم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: معتقدیم هر خانه که نه بلکه قلب تک تک افراد، ستاد بنده است، چون قلب من برای تک تک پیر و جوان می‌تپد و ۴۲ سال خودم را با افتخار وقف مردم کردم و همه امورم را با عقلانیت پیش بردم.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته بودید اگر رئیس جمهور شوید آمریکا را به التماس کردن وادار می‌کنید چگونه این کار انجام می‌شود؟ گفت: آمریکا الان هم التماس می‌کند، اما صدایش را نمی‌شنوید.

وی افزود: اینکه دائم اصرار می‌کند که به برجام بیاید تا بتواند جنایت ترامپ را جبران کند، جنبه التماسی دارد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما نمی‌توانیم به آمریکا و اروپا اعتماد کنیم و این‌ها همچنان افکار استعماری خود در قرن ۱۸ و ۱۹ را در ذهن دارند.

زاکانی افزود: باید بر قابلیت‌های داخلی مان تکیه کنیم و تغییر رویکرد دهیم و قطعاً با این نگاه، آمریکا با التماس به عنوان درنده شاخ شکسته، کرنش خواهد کرد.
بیکاری و تورم از عوارض بی کفایتی و قدرت طلبی است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه نشست خبری در خبرگزاری فارس گفت: دولت من دولت ژنرال‌های خسته یا غلامان حلقه به گوش نیست.

زاکانی گفت: بیکاری و تورم از عوارض بی کفایتی، سودجویی و قدرت طلبی است.

وی گفت: من برنامه هایم را در قالب چهار جزوه تهیه کرده ام که جزوه اول مبانی، جزوه دوم مواضع، جزوه سوم برنامه‌های تحولی و جزوه چهارم نیز میثاق است.

زاکانی افزود: اینکه بگوییم دولت هیچ کاره است نشانه بی کفایتی در حل مسایل است البته دولت کافی نیست و نیازمند همکاری سه قوه است و من دولت را محور تلاش و لوکوموتیو تغییر می‌دانم.

وی اضافه کرد: هم اکنون اقتصاد ما دولتی است و دولت‌ها نه تنها دست تولیدکننده را نمی‌گیرند بلکه پای او را می‌گیرند و با سر به زمین می‌زنند و بخش خصوصی را رقیب خود می‌دانند و آن را در دریایی از بروکراسی غرق می‌کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فوریت کار ما تحول در عرصه اقتصاد و مدیریت است، در محور دوم به فرهنگ و اجتماع توجه داریم، حوزه تحولی سوم من توجه به سیاست و امنیت و رویکرد تحولی و محور چهارم من سیاست خارجی است.

زاکانی افزود: من آمده ام تا به مدیریت ناکارآمد پایان دهم و ثابت خواهم کرد همان طور که دوران بزن در رو برای صهیونیست‌ها به پایان رسید، دوره بخور در رو برای فاسدان نیز به پایان رسیده است.

آنقدر از من ترسیده اند که خانواده ام را نشانه گرفته اند

زاکانی در ادامه نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد گفت: من به شدت تحت فشارم جرا که از مبارزه با فساد می‌گویم و به دختر و خانم من حمله می‌کنند در صورتی که نامردی هم حدی دارد و از چه ترسیده اید که من آمده ام و چرا خانواده ام را نشانه گرفته اید؟

وی گفت: یکی به چند نفر؛ به لطف خدا هر چند نفر باشید ریشه تان را می‌خشکانم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: من همه منافذ تنفسی فساد در کشور را می‌بندم و قرار نیست عده‌ای فساد کنند بعد دستگاه قضا وارد شود.

زاکانی گفت: من امروز مالیات را دشمن اصلی تولید می‌دانم و بیمه، خودش نظارت و خودش تضمین و خودش اجرا می‌کند و بانک‌ها هم مانند اختاپوس به جان مردم افتاده اند و شاهدیم که بانک‌های خصوصی از بانک‌های دولتی رانت می‌گیرند.

وی افزود: من دو دهه است که با مفاسد اقتصادی در بالاترین سطح برخورد می‌کنم و چند روز پیش نام ۲۰ نفر از مفسدان را مرور می‌کردم که هیچ کدام افراد عادی نبودند یا دادستان تهران بودند یا معاون رئیس جمهور و یا وزیر و برادر رئیس جمهور و ما در مقابل این‌ها سر خم نکردیم و نتوانستند ما را تهدید و یا تطمیع کنند.

زاکانی گفت: دولت آینده با ایجاد شفافیت و بستن منافذ رانت و سودجویی به جنگ با مفسدان خواهد آمد و ما از سرچشمه جلوی فساد را می‌گیریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره برجام هم افزود: ما معتقدیم که برجام به صورت معیوب و ناقص اجرا شد و مالی که داشتیم کم فروختیم و آن‌ها با مکانیسم ماشه به گونه‌ای عمل کردند تا طناب دار را برگردن ما حفظ کنند.

وی گفت: صنعت هسته‌ای ما به خاطر انفعال و کار غیر کارشناسی دچار مشکل شد و ما قطعاً در صورت مذاکرات به اندیشمندان داخلی خودمان تکیه می‌کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: آقای روحانی وقتی برجام نهایی شد از برجام دو و سه گفت که برجام دو یعنی منطقه و برجام سه در موضوع دفاع بود و اروپایی‌ها بعد از برجام گفتند که ما منطقه و دفاع را هم از ایران می‌خواهیم و خواستند بلایی که بر سر قذافی آوردند بر سر ما هم بیاورند.

زاکانی گفت: قطعا اگر قرار باشد مذاکره‌ای انجام شود باید با مجوز رهبری و همچنین نیازمند عقل جمعی مسئولان نظام باشد و پس از آن باید مذاکره‌ای فعال انجام دهیم و برجام فقط هسته‌ای است.

وی افزود: رئیس جمهور کنونی هیچ تقیدی به منافع ملی ندارد و ما دیدیم که چگونه ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی در یک جلسه با سلام و صلوات تایید شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره مذاکره با عربستان هم گفت: مذاکره با این کشور‌ها مفید است، اما تن به سیاست‌های غلط آن‌ها نمی‌دهیم و قطعاً اشتیاق به مذاکره داریم تا به آن‌ها بیداری دهیم.

آقای زاکانی افزود: ما هیچ چیزی را مهم‌تر از ایران الگو و سرآمد نمی‌دانیم و این بالاترین آرزوی ماست.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سید ابراهیم رئیسی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده، عبدالناصر همتی، هفت نامزد احراز صلاحیت شده برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، اولین میان دوره‌ای انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی و دومین میان دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °