رئیسی: معتقدیم کار‌ها باید به مردم واگذار شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۸۷۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کنترل تورم و گرانی، تامین مسکن و هزینه سلامت را سه برنامه اصلی خود عنوان کرد و گفت: ما در دولت مردمی معتقدیم کار‌ها باید به مردم واگذار شود اگر نظارت دولت در این بخش‌ها فعال شود دست سوداگران کوتاه می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی که در رادیو اقتصاد حضور یافته بود با تشریح برنامه‌های خود اظهار کرد: آنچه مرا وادار به حضور در عرصه انتخابات کرد وضعیت اقتصادی، شرایط نابسامان بازار و رنج و مشکلات مردم بود. من در جایگاهی بودم که شاهد نارسایی و مصادیق فساد اقتصادی بودم.

وی با بیان اینکه شرایط می‌توانست در دولت طوری پیش برود که شاهد این فساد‌ها نباشیم، افزود: هر کسی بخواهد در مسئولیت اجرایی کشور باشد باید اطلاعات کاملی نسبت به وضعیت اقتصادی و مردم داشته باشد. البته این به معنای آن نیست که من خدمات دولت‌های قبل را انکار می‌کنم بالاخره آن‌ها هم زحماتی کشیدند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما ناگریز به ایجاد تحول هستیم و مردم باید احساس کنند تغییر اتفاق افتاده است، مسئول دولتی باید درک درستی از ریشه مشکلات داشته باشد و اقداماتش همراه با فوریت و بدون شتاب‌زدگی باشد.

رئیسی ادامه داد: ما در دهه نود شاهد وضعیت نابسامان اقتصادی بودیم در این مدت قیمت خودرو هفت برابر، مسکن هفت برابر، گوشت چهار برابر شد و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرد علاوه بر این عدم استفاده از کالا‌های اساسی باعث مشکلات درمانی مردم شده است دولت باید بین هزینه‌ها و درآمد مردم توازن ایجاد کند.

کنترل تورم و گرانی، تامین مسکن و هزینه سلامت را سه برنامه اصلی
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، کنترل تورم و گرانی، تامین مسکن و هزینه سلامت را سه برنامه اصلی خود عنوان کرد و در خصوص کنترل تورم گفت: امکان کنترل گرانی وجود دارد باید خلق پول را کنترل کرد این میزان نقدینگی به هر سو برود بنیان کن است نقدینگی تنها زمانی موفق است که به سمت تولید برود.

وی با بیان اینکه استقراض دولت از شبکه بانکی باید به حداقل برسد، یادآورشد: بی‌انضباطی و پرهزینه بودن اداره دولت باید کاهش یابد. در این زمینه برنامه‌ای که داریم نرخ تورم را کاهش می‌دهد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: ما در دولت مردمی معتقدیم کار‌ها باید به مردم واگذار شود اگر نظارت دولت در این بخش‌ها فعال شود دست سوداگران کوتاه می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه جلوی تصمیمات خلق الساعه را گرفت، اظهار داشت: مساله تورم و تولید با هم ارتباط جدی دارند باید مساله تولید را رونق دهیم تا مشکل تورم حل شود.

باید قاچاق را برای قاچاقچیان پرهزینه کنیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد واردات بی رویه کالا گفت: برخی واردات کالا‌ها با مجوز است یعنی دولت رسما اجازه می‌دهد کالای تولید داخل از خارج وارد شود که باید جلوی این موضوع گرفته شود. امروز واردات قاچاق بازار را مختل کرده است.

وی با تاکید براینکه باید قاچاق را برای قاچاقچی پرهزینه کنیم، گفت: امروز واردات بی‌رویه با مجوز مردم را عصبانی کرده است و ما بنا داریم ریشه‌های قاچاق و فساد را بخشکانیم.

رئیسی درباره برنامه‌اش درباره بازگرداندن رونق و تولید به واحد‌های تولیدی گفت: ما برای گردش واحد‌ها باید تامین نقدینگی کنیم. علاوه بر این باید برای آن‌ها تامین بازار کنیم و در این راستا دیپلماسی اقتصادی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: وزارت خارجه باید بخش دیپلماسی اقتصادی را فعال کند، فضای کسب و کار بهبود یابد و موانع تولید رفع شود. در این زمینه یکی از موانع تولید بروکراسی اداری است و باید این موانع را با نگاه کارآفرینی برطرف کنیم.

وی درباره ارتباط با کشور‌های منطقه گفت: در حال حاضر سهم صادرات ما در کشور‌های منطقه ۳ درصد است که این رقم می‌تواند دو برابر شود، انتخاب سفیران ما در کشور‌های دیگر باید با نگاه شایسته سالاری باشد نه اینکه فلان وزیر یا نماینده کارش تمام شد برای سفارت اعزام کنیم. ما به مساله شایسته سالاری نگاه ویژه داریم.

مبنای ما در انتخاب، ابقا و جایگزینی افراد شایسته و شایسته سالاری است

رئیسی با بیان اینکه همه باید احساس امنیت کنند، اظهار کرد: محور ما در انتخاب، ابقا و جایگزین کردن افراد مسئله جناحی نیست بلکه شایسته سالاری است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین درباره سیاست خود درباره نرخ ارز گفت: ما باید ارز را به کالا‌های اساسی و دارای اولویت تخصیص دهیم. از سوی دیگر تامین ارز باید از طریق کالا‌هایی باشد که تحریم پذیر نیستند.

وی با بیان اینکه سهم ما در تجارت منطقه پایین است، اظهار داشت: رونق تولید ملی در تقویت دیپلماسی اقتصادی نقش آفرین است. وزارت امور خارجه در رابطه با کشور‌های همسایه باید به بازار تولید داخل توجه کند.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سید ابراهیم رئیسی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده، عبدالناصر همتی، هفت نامزد احراز صلاحیت شده برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، اولین میان دوره‌ای انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی و دومین میان دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °