کرونای تهران نزولی، اما شکننده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 15 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۸۸۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران گفت: تهران هم فرایند نزولی بیماری را در چند روز اخیر طی می‌کند و آمار بستری‌ها نسبت به هفته قبل ۱۹.۶ درصد کاهش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بخش‌های ما بالغ بر ۴۳۰۰ بیمار است که از این تعداد حدود ۱۳۵۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه هستند، تعداد بیماران جدید هم ۶۷۷ بیمار بود که نیاز به بستری داشتند که حدود ۱۳۰ نفر از آن‌ها در بخش‌های ویژه بستری شدند.

زالی گفت: بالغ بر ۶۷۰ بیمار هم در ۲۴ ساعت گذشته در تهران مجموعا ترخیص کردیم، و میزان مراجعین سرپایی ما ۵۳۰۰ بیمار بود که در طول ۲۴ ساعت گذشته مراجعه کردند که نسبت به آمار عمومی بستری ما نسبت به هفته قبل ۱۹.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران گفت: همانطور که بار‌ها گفته ایم تهران شرایط شکننده خودش را طی می‌کند، همواره در طول سال گذشته وقتی ما شاهد تعطیلی بوده ایم، بعد از آن شاهد افزایش بیماران سرپایی و بستری هم بوده ایم و این موضوعی جدی است که با آن روبرو هستیم که اگر سفر‌ها شکل بگیرد و پروتکل‌ها کمتر رعایت شود ممکن است شرایط تغییر کند.

زالی گفت: در تهران در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی با چالش‌های جدی روبرو هستیم، به خصوص در حمل و نقل عمومی و در فضای پر ازدحام درون شهری که همواره مبتلا به تهران است.

او با اشاره به پیدا شدن سوش های جدید بیماری کرونا در برخی از شهرها گفت: در تهران در حال رصد موارد جدید بستری ها هستیم که آیا سوش‌های جدید در تهران وجود دارد یا نه.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۹°    ۲۶.۹۹°