رشد ۵ درصدی اقتصاد کشور را تضمین می‌کنم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۷۸۹۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹
عبدالناصرهمتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در رادیو ایران گفت: با قدرت بیشتر از بانک مرکزی به حل مشکلات اقتصادی می‌پردازم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"عبدالناصرهمتی" نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز (شنبه) در حاشیه ضبط برنامه «شمارش معکوس» رادیو ایران به برنامه‌های خود درباره رشد اقتصادی و تولید اشاره کرد و گفت: راه ایجاد ثبات در اقتصاد، همان تولید است و برنامه داریم که با رونق تولید حداقل در ۴ سال آینده، سالی ۵ درصد رشد اقتصادی را محقق کنیم.

او از آثار تحریم‌ها در رشد اقتصادی کشور گفت و افزود: در یک دهه گذشته رشد اقتصادی کشور را در حد نیم درصد پایین نگه داشته است.
عبدالناصرهمتی گفت: می‌توان با تعامل مسائل تحریم و اقتصاد کشور را حل کرد.
او گفت: رشد تولید بدون ایجاد ثبات اقتصادی محقق نمی‌شود.

همتی افزود: سرمایه گذاری ما در طول ۱۸ سال گذشته ثابت بوده و تغییری در سرمایه‌گذاری سرانه با قیمت ثابت نداشتیم این یعنی رشد تولید نداشتیم بنابراین اگر بخواهیم تولید را راه بیندازیم باید بستر و اطمینان لازم را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به وجود بیاوریم و بتوانیم آن را گسترش دهیم و تقویت کنیم.
 
 
نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری نامزد انتخابات ریاست جمهوری در استودیو رادیو ایران با اشاره به وضعیت موجود اقتصادی کشور گفت: تا بحال سیاست مدار‌ها رئیس جمهور بودند و برای اقتصاد تصمیم می‌گرفتند، ما می‌خواهیم یک اقتصاد دان رئیس جمهور شود و برای سیاست تصمیم بگیرد و آنرا به حاشیه ببرد.

عبدالناصرهمتی گفت: تجربه سه دهه گذشته سیاستمداران تجربه مفیدی نبوده است. تورم ۲۰ درصدی و رشد اقتصادی ۳ درصد و نرخ بیکاری ۱۰ تا ۱۱ درصد دیگر قابل قبول نیست. یکبار اجازه دهید اقتصاد دانان مسئولیت ریاست جمهوری را بر عهده بگیرند.
وی با بیان اینکه در برنامه رادیو ایران درباره سامان بخشی به بازار ارز، اقتصاد و معیشت صحبت کردم گفت: البته عمده بحث ما بر تولید و رشد اقتصادی متمرکز بود.
او با بیان اینکه صدای خاموش مردم است، گفت: تنها قهر مردم رقیب من است.
 

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری افزود: طبق نظرسنجی‌ای که در این چند روز انجام دادیم متوجه تغییر نگاه مردم و توجه به برنامه‌های نامزد‌ها شدیم و این نگاه برخاسته از حضور من در رسانه ملی بوده است.
 
عبدالناصر همتی از حضور در رسانه ملی و امکان بیان اهداف و تبیین برنامه‌های نامزدها، ابراز رضایت کرد و گفت: از رسانه ملی به علت فراهم کردن چنین فضایی برای نامزد‌هاتشکر می کنم. در شرایط کنونی برنامه‌های تبلیغاتی نامزد‌ها در شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بهترین فرصت برای دیده‌شده و آگاهی مردم از برنامه‌های نامزدهاست.

همتی گفت: در این چند روز تمام‌وقت من در شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی برای ارائه برنامه هایم گذشت و این امکان بهترین مسیر برای اعتماد زایی میان نامزد‌ها و مردم است.
 

این برنامه قرار است سه شنبه ۱۱ خرداد ساعت ۷:۱۰ صبح روانه آنتن رادیو ایران شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۶.۹۹°