افزایش ۶۷۴ درصدی ارزش ریالی پرونده‌های اخلال اقتصادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۹۱۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: ارزش ریالی پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی ۶۷۴ درصد افزایش پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار مقیمی در همایش روسای پلیس امنیت اقتصادی سراسر کشور به احتکار کالا‌های بهداشتی اشاره کرد و افزود: ۲۳۶۱ نفر از متهمان دستگیر شدند و دو هزار و ۱۳۵ پرونده نیز تشکیل و ۷۰۰ خودرو توقیف شده است.

وی گفت: برای این کار ۱۹ هزار تیم مشترک بازرسی تشکیل دادیم و ۸ هزار و ۶۱۱ واحد متخلف پلمب شده و ۱۵۹ هزار و ۷۷۶ بازدید از اماکن انجام شده است.

سردار مقیمی همچنین به کالا‌های کشف شده در این بازرسی‌ها اشاره کرد و افزود: ۱۷۲ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۱۵۳ جفت دستکش و ۲۲ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۶۱۵ هزار ماسک در این بازرسی‌ها کشف شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: سعی کردیم مبارزه با قاچاق کالا را به ورودی مرز‌ها بکشانیم و در آنجا مقابله و از ورود کالا به مرز‌ها جلوگیری کنیم و پرونده‌های بالای ۵ میلیارد ریال نیز ۳۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: همچنین در سال گذشته اقدامات موثر و خوبی در حوزه کشفیات کالا و عملکرد پلیس گمرک در کنترل انبار‌های شهری داشتیم.

سردار مقیمی گفت: در پرونده‌های بالای ۱۰ میلیارد ریال در این حوزه ۲۱ درصد هم ۱۶ درصد افزایش کشفیات داشتیم و در بحث تخلفات گمرکی هم ۲۱۲ خودرو سنگین توقیف شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °