واکسن "کوو ایران برکت" بالاتر از استاندارد‌های جهانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۹۲۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
متخصص ناظر بر طرح واکسن "کووایران برکت " گفت: امروز به مرحله‌ای رسیده ایم که با اطمینان درخصوص مصونیت این واکسن حتی بالاتر از استاندارد‌های جهانی می‌توانیم حرف بزنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر مینو محرز در نشست ارایه گزارش مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت، افزود: مطالعات بالینی این واکسن بالاتر از استاندارد‌های بین المللی است و جوان‌های زیادی ماه‌ها به دور از خانواده شان روی این واکسن کار کرده اند.

وی گفت: این کارخانه که حالا رونق گرفته است به زودی واکسن‌های دیگر را برای کشور خواهد ساخت و درخصوص همین واکسن نیز باید از همه تیم‌های حمایتی این طرح عظیم تشکر کنم.

متخصص ناظر بر طرح واکسن "کووایران برکت " با بیان اینکه امروز می‌توان گفت هیچ جایی تا این حد دقت علمی در مراحل مطالعات بالینی یک واکسن را طی نکرده است، ادامه داد: به طور مرتب با داوطلبانی که واکسن تزریق کرده اند در تماس بوده ایم و امیدوارم هر چه زودتر مردم این واکسن را در یافت کنند.

دکتر محرز با بیان اینکه باید به بیشتر واکسن زدن به همه کمک کنیم افزود: باید تلاش کنیم ماه مهر، مدارس و دانشگاه‌ها باز شوند و با وجود تحریم؛ مجبور بودیم توان داخلی را تقویت کنیم و الان این نوید را می‌دهیم که این واکسن مصون و مطمئن است.
 
 
تولید ۱۸ میلیون دز واکسن " کووایران برکت" تا شهریور
 
مدیر گروه تحقیقات واکسن " کووایران برکت" گفت: تا شهریور به تولید ۱۸ میلیون دز واکسن ایرانی "کوو ایران برکت" دست خواهیم یافت.
 
دکتر حسن جلیلی درمراسم گزارش پیشرفت مرحله سوم واکسن کُووایران برکت با اعلام تولید بیش از یک میلیون دوز واکسن ایرانی کووایران برکت، تاکنون افزود: توسعه واکسیناسیون ضرورت است و این واکسن کارنامه روشنی دارد.

وی با بیان اینکه این واکسن عارضه بسیار کمی دارد اضافه کرد: حجم قابل توجهی از مردم از این واکسن بهره خواهند برد.
 
 
 
نیمی از داوطلبان، مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن برکت را موفق گذراندند
مدیر اجرایی مطالعات آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران برکت گفت: نیمی از داوطلبان مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران برکت، با تزریق دُز اول، این مرحله را با موفقیت گذراندند.

دکتر حامد حسینی هم در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در مرحله سوم مطالعات انسانی این واکسن ایرانی کرونا در شهر‌های تهران و البرز ۱۰هزار و پانصد نفر دُز اول واکسن را دریافت کرده اند و از هفته بعد در ۴ شهر دیگر جمعیت بیشتری وارد این مرحله مطالعاتی می‌شوند.

این عضو گروه مطالعاتی واکسن کُوو ایران برکت ادامه داد: نتایج این مرحله به سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت اعلام و پس از نهایی شدن درمورد واکسیناسیون عمومی با واکسن کُوو ایران برکت تصمیم گیری می‌شود.

دکتر حسینی افزود: نیمی از داوطلبانی که در مرحله سوم باید شرکت می‌کردند تا کنون مطالعات بالینی را طی کرده اند و نتایج مطالعات مراحل اول و دوم نیز بسیار رضایت بخش بوده که تقدیم سازمان غذا و دارو شده است و داوطلبان در این مراحل هیچ عارضه جدی نداشتند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °