قول می‌دهم مدافع مردم در بازار سرمایه باشم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 29 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۹۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷
علیرضا زاکانی گفت: بازار سرمایه یکی از ارکان جدی انتقال نقدینگی به تولید پایدار و اشتغالزا و مولد است و قول می دهم که مدافع مردم در موضوع بازار سرمایه باشم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه ای گفت: یکی از فجایعی که طی ۵۰ سال گذشته تا امروز اتفاق افتاده کاهش ارزش بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ برابری پول ملی است، آنچه که این کاهش را ایجاد کرده، تحمیل تورم، آن هم با بی کفایتی تمام، جهت خالی کردن جیب مردم برای اداره دولت بوده و چون دولت و بانک‌ها خودشان را رقیب تولید دیدند و چون اداره دولت را با یک پرخرجی و پر هزینگی بر مدار برداشتن پول از جیب مردم تنظیم کردند امروز نیازمند این هستیم که این رویکرد تغییر کند.

علیرضا زاکانی گفت: متاسفانه تنها کشوری هستیم که ۵۰ سال است تورم ۲ رقمی داریم و با کمال تاسف جزو ۵ کشوری هستیم که تورم بالای ۲۵ درصد دارند.

او گفت: با دقت در تنظیم مناسبات اساسی در کشور امکان هست که تورم را به صورت راکد با یک شیب مناسب و کاهشی تا قریب ۲۰ درصد کاهش دهیم. با مسئولیت پذیر کردن بانک‌ها، بخش‌های حقوقی و خود دولت، برای این که دست از رقابت با ملت بردارند و ایجاد امکانات و شرایطی که با اصلاح سیاست‌های دقیق پولی و بانکی و ایجاد امکان رونق و جهش تولید در کشور مجددا ارزش پول ملی را بازگردانیم.

شرایط اعتماد مردم به بورس و هدایت نقدینگی را به بازار سرمایه فراهم می‌کنیم

‌علیرضا زاکانی همچنین گفت: می‌خواهم در بازار سرمایه زمینه‌ای را فراهم کنم که در آن با آموزش صحیح و جلوگیری از منفعت‌طلبی و سودجویی در بورس امکانی فراهم شود که مردم نقدینگی خود را به سمت بازار سرمایه سوق دهند و در این بازار با ارائه درست امکانات در بازار اولیه شرایط مولد شدن سرمایه راکد فراهم شود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: ما در بورس در سال ۹۸ افراد حقیقی بالای هزار میلیارد تومان نداشتیم، اما در ابتدای سال ۹۹ با زدن جیب مردم برخی از حقوقی‌ها شرایط جدی پیدا کردند که باید پاسخگو باشند.

زاکانی گفت: از طرفی ما ۱۷ نفر از ابتدای سال ۹۹ داریم که بالای هزار میلیارد امکانات خودشان را در بورس ثبت کردند بنابراین با ایجاد یک تعادل دقیق و با فعال کردن بازار سرمایه و با ایجاد امید و بالابردن سرمایه اجتماعی در کشور امکانی را فراهم می‌کنیم که مردم اعتماد کنند.

او گفت: همچنین دولت خود را مکلف می‌داند که با سیاست‌گذاری دقیق و باثبات، شرایطی را فراهم کند که نقدینگی گسترده‌ای که در جامعه وجود دارد به سمت بورس سوق پیدا کند.


اقتصاد باید در خدمت فرهنگ باشد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اولویت همیشگی در غرب اقتصاد است، اما در ایران اسلامی اولویت فرهنگ است، فرهنگ منشا تحول در عرصه اقتصاد است امروز اقتصاد دانش بنیان رشد خودش را مرهون آموزش و دانش بشر است لذا فرهنگ مقوم اقتصاد و اساس آن است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °