رضایی: آبرویم را در دست گرفتم تا اقتصاد کشور را اصلاح کنم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۹۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید اوضاع را تغییر داد، خطر نابرابری‎ها ده‎ها برابر از حمله نظامی به کشور خطرناک‎تر است، برای سومین بار آبرویم را در دست گرفتم تا اقتصاد کشور را اصلاح کنم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن رضایی، امروز (یکشنبه) در برنامه "گفتگو با دوربین" به تشریح برنامه‌های خود به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، پرداخت و گفت: من محسن رضایی، سرباز وطن هستم و از ۱۷ سالگی تا امروز به این شغل افتخار می‌کنم. من از ۱۷ سالگی وارد سیاست شدم، اما در ابتدای پیروزی انقلاب لباس سیاست را درآورده و لباس پاسداری پوشیدم. پس از دفاع مقدس هم به عرصه جهاد سازندگی پا گذاشتم، اما پس از ۸ سال لازم دیدم براساس نیاز کشور تحصیلاتم را در دانشگاه تهران و رشته اقتصاد تکمیل و دکترای اقتصاد بگیرم.

وی با اشاره به نشان دادن یک هزار تومانی در مناظرات انتخاباتی سال ۹۲ گفت: در جواب یکی از کاندیدا‌ها گفتم ملت ایران این پول ما سقوط خواهد کرد، من می‎آیم که با کمک جوانان این مرز و بوم نگذارم این پول سقوط کند. من برای بار سوم آبرویم را در دست گرفتم و آمدم که این شرایط را اصلاح کنم، من در هیچ یک از دولت‌های اخیر نبودم، ولی شرمنده وضع موجود هستم.
رضایی درباره وعده یارانه ۴۵۰ هزار تومانی گفت: اگر از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی صحبت می‌کنم، این حرف دقیق و عملی است و می‌توان به نحوی اجرا کرد که تورم زا هم نباشد.

 

 
 
این نامزد ریاست جمهوری با هشدار نسبت به دشمن داخلی گفت:ما باید ابتدا در برابر دشمن داخلی قیام کنیم، اگر دشمن داخلی را دفع کنیم خطرات خارجی قابل حل است، آمریکا نمی‌تواند به ما چپ نگاه کند. وزیری که ۸ سال تولید و سرمایه‌گذاری مسکن را تعطیل کرده، باید محاکمه شود.
 

 

رضایی درباره مسئله فساد اظهار کرد: باید در مبارزه با فساد از خود و خانواده‎مان شروع کنیم. من روز اول ریاست آقای رئیسی به ایشان گفتم، چون رقیب آقای روحانی بودید به جای دولت، مبارزه با فساد را از خود قوه آغاز کرده و دو قاضی مفسد را اعدام کنید. در نتیجه ما در دولت خودمان سازمانی برای بازرسی و پیشگیری از فساد تشکیل خواهیم داد. وظیفه قوه قضائیه در مرحله بعدی است.

وی درباره وجود تبعیض و نابرابری در کشور افزود: باید اوضاع را تغییر داد. خطر نابرابری‎ها ده‎ها برابر از حمله نظامی به کشور خطرناک‎تر است، نباید به مردم این‎قدر فشار بیاید.

رضایی درباره مشکلات بورس گفت: پشت سر بورس راه نمی‌افتم و مردم را تشویق نمی‌کنم که به بورس بیایند.صندوق جبران زیان دیدگان بورس را تشکیل و زیان دیدگان زیر ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون را بیمه می‌کنم. می‌دانم سال ۹۸،در بورس ۷۰ هزار میلیارد تومان را کدام شرکت‌های حقوقی خوردند و کسری بودجه دولت را تامین کردند.

 تاسیس مدرسه تربیت زمام داران ایرانی در هر استان، تشکیل اتحادیه آسیای جنوب غربی  با حضور ۲۵ کشور منطقه، پرداخت حقوق به بانوان داری دو فرزند به شرط  انجام دو اقدام سلامت فرزند و بهداشت خانواده،  ایجاد نهضت مسکن سازی از دیگر وعده های این نامزد ریاست جمهوری بود .

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °