انتقاد مهرعلیزاده از صدور بخشنامه های روزانه برای صادرات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۰۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از صدور بخشنامه های روزانه برای صادرات انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن مهرعلیزاده در خصوص کنترل و هدایت نقدینگی به سمت تولید مولد و برنامه‌های خود در این خصوص افزود: وقتی صادرکننده، یک بازاری را با هزاران بازاریابی و هزینه به دست آورده باید بتواند بازار خود را حفظ کند و این حفظ بازار، یعنی هدایت تولید به سمت بازار‌های جهانی و ارزآوری و حفظ اشتغال.
وی مهمترین مسئله را در حال حاضر برای راه اندازی تولید، رفع موانع موجود بیان کرد و گفت: باید از تولید از طریق تسهیل قوانین حمایت واقعی شود.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، برداشتن مشکلات از سر راه تولید از جمله قوانین متعدد، بخشنامه‌های متفاوت، متکثر، متناقض و متعارض را از دیگر اقدامات در خصوص هدایت نقدینگی به سمت تولید مولد برشمرد.
وی با بیان این که حدود ۷۰ درصد ظرفیت تولیدی کشور که اغلب واحد‌های کوچک و متوسط هستند در اثر مسائل و قوانین دست و پاگیر اداری و بخشنامه‌ها تعطیل شدند، گفت: اگر این مشکلات رفع شود به طور خودکار نقدینگی به سمت تولید هدایت خواهد شد و قدرت تخریبی خود در جهت‌های دیگر را از دست خواهد داد.
مهرعلیزاده بر توجه به مسئله صادرات همزمان با تولید تاکید کرد و گفت: باید مشوق‌های صادراتی به ویژه در خصوص بازار‌های صادراتی کشور‌های همسایه، در نظر بگیریم.
وی افزود: به هیچ وجه نباید اجازه دهیم که دستگاه یا وزارتخانه‌ای هر روز یک بخشنامه در خصوص اجازه صادرات و یا منع صادرات به فلان کشور صادر کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °