افزایش ۵ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۰۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
سازمان هواشناسی از افزایش ۵ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در روز‌های آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سازمان هواشناسی همچنین از تغییرات دمایی تا پايان هفته دماي هوا در استانهاي ساحلي خزر خبر داد و اعلام کرد   امروز و فردا كه سوي جريانات هواي در اين مناطق شمالي خواهد بود؛ كاهش دماي بين ۶ تا ۱۰ درجه در گيلان مازندران گلستان و استان اردبيل پيش بيني مي‌كنيم .
 
پس فردا سوي جريانات هوا جنوبي مي‌شود و بر ميزان دماي هوا به ميزان ۵ تا ۸ درجه افزوده مي شود اما پنجشنبه دوباره با شمالي شدن سوي جريانات هوا در نوار شمالي كشور به ويژه استان هاي ساحلي خزر در انتظار كاهش دما هستيم.
 
 تا پايان هفته در بيشتر نقاط كشور توده هواي نسبتاً گرم حاكم است و هواي گرم در اكثر نقاط كشور مستقر خواهد بود و بر ميزان دماي هوا در برخي نقاط هم به صورت جزئي در دو تا سه روز آينده افزوده مي شود.
 
 پديده ديگر وزش باد در شرق و جنوب شرق كشور خواهد بود مثل شرق كرمان و شمال سيستان و بلوچستان كه مي‌تواند در اين مناطق حتي خيزش گرد و خاك را به همراه داشته باشد. اين شرايط و در استان خوزستان هم پيش بيني مي كنيم.
 
 بارش هاي پراكنده اي را هم در گيلان و مازندران و گلستان به ويژه در ارتفاعات امروز و فردا پيش رو خواهيم داشت.
 
سرعت وزش باد هم به حدي هست كه در خليج فارس به ويژه بخش‌هاي شمالي و مركزي آن، آب‌هاي مواج و متلاطم از امروز به بعد تا پايان هفته در پيش داشته باشيم.
 
امروز و فردا اين شرايط بويژه در شرق درياي عمان را در درياي عمان هم خواهيم داشت و البته آب‌هاي درياي خزر هم امروز مواج و متلاطم خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۸۶°    ۲۹.۸۶°