غلبه بر کرونا راهی طولانی اما دست یافتنی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 06 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۴۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت: اعلام پیروزی مقابله با بیماری کووید – ۱۹ در این کشور، بسیار زودهنگام است و هنوز راه طولانی برای دستیابی به این هدف وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "آنتونی فائوچی" در مصاحبه‌ با روزنامه گاردین گفت: ما نمی‌خواهیم اعلام پیروزی زودهنگام کنیم، زیرا هنوز راه طولانی داریم، اما هرچه تعداد افراد بیشتری واکسینه شوند، جامعه امن‌تر می‌شود.

براساس اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز، موارد روزانه ابتلا به کرونا از اول ماه جاری میلادی ۵۳ درصد کاهش یافته، اما این میزان در میان افراد واکسینه نشده همچنان بالا و موارد ابتلا در سطح جهانی رو به رشد است.

فائوچی گفت: تا زمانی که درجاتی از فعالیت (ویروسی) در سراسر جهان وجود دارد، همواره خطر ظهور گونه‌های مختلف و کم اثر شدن تاثیر واکسن‌های ما به قوت خود باقی است.

آمریکا برای تامین کمک‌های بیشتر در بخش واکسیناسیون جهانی تحت فشار است و در هفته‌های اخیر به اهدای ۸۰ میلیون واکسن بعلاوه ۴ میلیارد دلار کمک در قالب تعهداتش به طرح جهانی توزیع واکسن کوواکس متعهد شده است.

رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا با اعلام در پیش بودن کمک‌های بیشتر افزود: در حال حاضر مشغول بررسی نحوه افزایش تولید برای دسترسی به دوز‌های واکسن از شرکت‌هایی هستیم که برای ما واکسن تولید می‌کنند تا امکان توزیع دوز‌های بیشتر به کشور‌هایی با درآمد‌های پایین‌تر و متوسط فراهم شود.

آمریکا همچنین باید موضوعاتی را رسیدگی کند که مانع از واکسینه شدن مردم این کشور می‌شود. بخشی از قشر‌های مختلف آمریکایی با واکسیناسیون مخالفند. در عین حال بخشی از جمعیت واکسینه نشده وجود دارند که به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات یا نگرانی درمورد از دست دادن شغل خود قادر به دریافت واکسن نبوده اند.

فائوچی تاکید کرد که این همان چیزی است که آمریکا بر آن متمرکز است، زیرا دولت جو بایدن رئیس جمهوری این کشور در تلاش است اولین دوز واکسن را تا ۴ ژوئیه (۱۳ تیر) به ۷۰ درصد از جمعیت بزرگسال کشور برساند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر، دسترسی و سهولت دستیابی به واکسن، مساله واقعاً قابل توجهی است، تاکید کرد تا زمانی که اکثریت زیادی از آمریکایی‌ها واکسینه نشده اند، خطر کووید – ۱۹ همچنان در کشور بالاست.

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، تا روز جمعه گذشته(هفت خرداد)، ۱/۵۹ درصد از آمریکایی‌های ۱۲ سال به بالا اولین دو واکسن را دریافت کردند و ۴/۴۷ درصد نیز کاملا واکسینه شدند.

فائوچی گفت: ما نمی‌توانیم تمهیدات سلامت عمومی را کنار گذاریم، زمانی که هنوز درجه‌ای از فعالیت ویروسی در جامعه گسترده‌ای از آمریکا وجود دارد.

پیشتر در ماه جاری، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا با انتشار گزارشی خوش بینانه اعلام کرد که بهترین سناریو، ابتلا به کووید – ۱۹ تا ماه ژوئیه (تیر) به سطح پایینی می‌رسد، مشروط بر اینکه اکثریت بالایی از مردم واکسینه شوند و دیگر موارد احتیاطی همچون زدن ماسک و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، ۳۴ میلیون و ۴۳ هزار و ۶۸ نفر در ایالات متحده به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند. از این تعداد، ۶۰۹ هزار و ۵۴۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته و ۲۷ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۸۸۴ نفر بهبود یافته اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۴.۷۹°