کاهش ۲۷ درصدی حجم آب مخازن سد‌های کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۴۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
حجم آب موجود در مخازن سد‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا روز جمعه گذشته (هفتم خردادماه) با کاهش ۲۷ درصدی روبه‌رو شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران حاکی است که از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ماه ۹۹) تا هفتم خردادماه امسال ۲۸ میلیارد و ۸۱ میلیون مترمکعب آب در مخازن سد‌های کشور ذخیره شده است.
ذخیره آبی در همین بازه زمانی در سال آبی گذشته (مهرماه ۹۸ تا آخر شهریور ۹۹) ۳۹ میلیارد و ۶۸ میلیون متر مکعب بوده است.
کل ورودی آب به مخازن سد‌ها از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم خرداد ۲۵ میلیارد و ۲۹ میلیون متر مکعب است، اما در سال آبی گذشته این میزان ۴۷ میلیارد و ۵۸ میلیون متر مکعب بوده که نشان از کاهش ۴۷ درصدی دارد.
میزان خروجی آب از سد‌ها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم خرداد به رقم ۲۳ میلیارد و۶۳ میلیون متر مکعب رسید. در حالی که در سال آبی قبل از آن در همین بازه زمانی میزان خروجی آب از سد‌ها ۳۶ میلیارد و ۴۶ میلیون متر مکعب بوده که کاهش ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد.
اکنون درصد پُر شدگی آب سد‌های کشور به ۵۷ درصد رسیده است.
ظرفیت کل سد‌های کشور ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب است.
وضعیت موجودی آب سد‌ها درحالی با کاهش همراه شده که سازمان هواشناسی کشور روز‌های گرم و بدون باران را تا پایان هفته برای بیشتر مناطق کشور به‌جز استان‌های ساحلی خزر (گیلان، مازندران، گلستان) و اردبیل پیش‌بینی کرده است.
«کبری رفیعی» گفت: جوی پایدار همراه با افزایس نسبی دما را تا پایان هفته برای بیشتر کشور پیش‌بینی می‌شود.
این کارشناس هواشناسی ادامه‌داد: هوا روبه گرم‌تر شدن است، اما از بعدازظهر دیروز و امروز با توجه به نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی دریای خزر، در استان‌های ساحلی این دریا، همین‌طور اردبیل و خراسان شمالی کاهش دمای بین ۶ تا ۱۰ درجه رخ می‌دهد.
برچسب ها: کم آبی ، حجم مخازن ، سد ، کاهش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °