هشدار شعله های آتش به امارات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
انقلابیون یمن خطاب به امارات: اگر خاک و جزایر ما را ترک نکنید، به زودی شعله‌های آتش به شما خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هشام شرف، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن با تاکید بر مخالفت یمن با اقدامات غیرقانونی که امارات در خاک این کشور و جزایرش انجام می‌دهد، خطاب به امارات اظهار کرد: اگر خاک و جزایر ما را ترک نکنید، به زودی شعله‌های آتش به شما خواهند رسید.
محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله نیز گفت: امارات در امان نیست زیرا برخی مناطق یمن را اشغال کرده و احتمال دارد هر لحظه هدف قرار بگیرد.
به نظر می‌رسد واکنش تند دولت نجات ملی یمن به اقدامات امارات در جزایر یمنی وباز کردن پای رژیم صهیونیستی به این جزایر، از پایان صبر ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حکایت دارد و چه بسا بی توجهی امارات به این هشدار‌ها سبب شود تا ابوظبی یا دیگر امارت‌ها هدف قرار گیرد آن هم در حالیکه آسیب پذیری کاخ‌های شیشه‌ای امارات به مراتب آسیب پذیرتر از عربستان هستند.
امارات علی رغم اعلام خارج کردن نظامیان خود از یمن، اهداف توسعه طلبانه خود را این بار با باز کردن پای رژیم صهیونیستی به جزایرسقطری ومیون در دهانه باب المندب پیگیری می‌کند.
امارات یکی از شرکای اصلی عربستان در تهاجم نظامی به یمن بود که در ۲۵ مارس ۲۰۱۵ تحت عنوان عملیات طوفان قاطعیت آغاز شد، اما با گذشت زمان وکشیده شدن جنگ به عمق خاک متجاوزان، در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که نیرو‌های خود را از یمن خارج خواهد کرد.
هر چند امارات نیرو‌های خود را از یمن خارج کرد، اما این موضوع به معنای منصرف شدن امارات از دست اندازی به جزایر استراتژیک یمنی در دهانه باب المندب دردریای سرخ نبود. در داخل هم امارات با حمایت ازنیرو‌های تجزیه طلب شورای انتقالی جنوب سعی کرد حوزه نفوذ خود را در آن منطقه حفظ نماید که همین مسئله به چندین بار درگیری میان این نیرو‌ها با نیرو‌های منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری و اخراج دولت او از کاخ معاشیق در عدن منجرکه با پادرمیانی ریاض آتش بس میان دوطرف برقرار شد.
امارات طی این مدت علی رغم ادعای خارج شدن از جنگ یمن، با اتکا به حمایت مالی ونظامی از شورای انتقالی جنوب سعی کرده است در جزایر سقطری و اخیرا میون به کمک افسران اطلاعاتی رژیم صهیونیستی پایگاه نظامی احداث کند که در مورد اخر آسوشیتدپرس سه شنبه گذشته (چهارم خرداد) گزارش داد که این کشور در حال احداث پایگاه هوایی سری در جزیره استراتژیک "میون" در تنگه باب المندب است.
این اقدام امارات در جنوب یمن و در دهانه تنگه باب المندب و همراهی رژیم صهیونیستی با این کشور حکایت از این دارد که اماراتی‌ها نه تنها از جنگ کنار نکشیده اند بلکه با حاشیه امن ساختن برای خود و حمایت از تجزیه طلبان درصدد حفظ نفوذ خود در این منطقه استراتژیک هستند که برای رژیم صهیونیستی نیز دارای اهمیت است. نکته اینجاست که عیدروس الزبیدی، رئیس شورای انتقالی جنوب یمن بهمن ماه گذشته در مصاحبه با روسیاالیوم گفت: زمانی که ما کشور و پایتختی متعلق به جنوب یمن داشته باشیم، مساله عادی سازی روابط با اسرائیل قابل طرح است.
از سویی کارشناسان اعلام کرده اند که امارات با ساخت این پایگاه هوایی در میون قادر خواهد بود که به همراه رژیم صهیونیستی حملات هوایی در یمن را آغاز کند.
بر این اساس این اقدام امارات نه تنها به معنای دست اندازی به بخشی از خاک یمن و نقض تمامیت ارضی این کشور است بلکه موضوع از این منظر خطرناکتر شده که پای رژیم صهیونیستی نیز به این جزایرباز شده است. آن هم در حالیکه دولت نجات ملی یمن در جریان جنگ ۱۲ روزه این رژیم علیه نوار غزه حمایت خود را از مقاومت فلسطینی اعلام کرد.
بنابراین به نظر می‌رسد صهیونیست‌ها با اماراتی‌ها در این دست اندازی به جزایر استراتژیک یمنی علاوه بر اهداف اشغالگرایانه، تهدید مستقیمی برای دولت نجات ملی یمن هستند و همین دو موضوع حق دفاع از سرزمین و حاکمیت و دور کردن تهدید را به صنعا می‌دهد.
بر همین اساس دولت نجات ملی یمن صنعا با اشاره به اینکه اقدامات اشغالگران در جزایر یمنی سقطری و میون ناقض قوانین بین‌المللی و محرک مردم این کشور هستند، تاکید کرد که صبر این ملت هرگز طولانی نخواهد بود و گزینه مناسب را انتخاب خواهند کرد.
برچسب ها: یمن ، هشدار ، امارات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °