مهر علیزاده: رانت، ریشه اصلی گرانی ها است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۵۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸
محسن مهر علیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر رانت ها حذف و امکان احتکار کالاها برداشته شود، عملا گرانفروشی از بین خواهد رفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محسن مهرعلیزاده" نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نخستین گفتگوی صریح و صمیمی "آگاهانه" شبکه خبر مشکلات امروز کشور را ناشی از سیاست‌های کلان دانست و گفت: کسی می‌تواند مشکلات کشور را حل کند که دارای شناختی از الگوی‌های مشخص و شناخته شده علمی توسعه داشته باشد.
 

علیزاده با بیان سابقه فعالیت عملی خود در صنایع کشور گفت: مشکلات اقتصادی را از نزدیک لمس کردم و به مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آشنا هستم.

مهرعلیزاده، نامزد ریاست جمهوری با تکیه بر سابقه‌ی ۴۲ ساله در مناصب اجرایی و مدیریتی گفت: احساس می‌کنم می‌توانم به عنوان رئیس جمهور موفق باشم.

او بابیان اینکه مشکلات امروز کشور ما تولید و اقتصاد است، گفت: احساس می‌کنم با توجه به تجربیات عملی بنده می‌توانم مشکلات کشور را حل کرده و تجربیات ۴۲ ساله مدیریتی ام می‌تواند پشتیبان خوبی باشد.
 

نامزد ریاست جمهوری با بیان اینکه بایستی چرخه‌ی مدیریتی ۴ دهه گذشته را تغییر داد گفت: اعضای کابینه دولت آینده او ناشناخته است و از کسانی در کابینه ریاست جمهوری استفاده می‌کند که تصمیمات آن‌ها موازی یکدیگر نباشد و فعالیت همدیگر را خنثی نکنند.

نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: از جوانان متعهد و آشنا به مسائل و تکنیک‌های علمی استفاده خواهد کرد.

مهر علیزاد گفت: دولت من با فرمان‌های که در روز‌های اول صادر می‌کند بخشامه‌هایی که مانع از تولید و صادرت است را حذف و ظرفیت تولید و صادرات را با یک شوک افزایش خواهد داد.

او افزود: با انجام دقیق قانون هدفمندی یارانه‌ها و حذف یارانه‌های پنهان در صنایع بزرگ، کسری بودجه کشور را تامین می‌کنیم.

او گفت: برای کسری بودجه دولت برنامه‌های دارد بدون آنکه شوکی به جامعه وارد کند و تورم حدود ۴۰ درصدی را متوقف و در یکسال آینده تک رقمی خواهد کرد. همچنین تورم را به زیر ۳۰ درصدی در پایان سال ۱۴۰۰ خواهد رساند.

محسن مهرعلیزاده با اشاره به تصدی و تجربه خود در استانداری خراسان و اصفهان گفت: ریشه اصلی گرانی‌ها "رانت خواری" است و باید حذف شود.

وی گفت: سالی یک میلیون شغل ایجاد خواهم کرد و شغل‌های از دست رفته را تا پایان سال ۱۴۰۰ احیا می‌کنم.

نامزد انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ گفت: دولت در بورس دخالت و مردم را بی اعتماد کرد. با افزایش انگیزه در سرمایه گذاری‌های مختلف و ایجاد راه‌های خانه دار شدنِ مردم مانع از حمله به بخش مسکن خواهیم شد و توان مردم را برای خانه دار شدن فراهم می‌کنیم.

او گفت: باید شهرک‌های مسکونی استاندارد به کمک بخش خصوصی ساخته شود تا مشکل مسکن مردم حل شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از شفافیت شیشه‌ای دولت خود گفت و افزود: از نظارت هیئت مستقل نخبگان علمی و عملی بر عملکرد دولت آینده خود استقبال می‌کند.

محسن مهرعلیزاده گفت: در صورت احراز پست ریاست جمهوری، هر ماه عملکرد دولت را آسیب شناسی کرده و از نتیجه تصمیمات هیئت دولت در نقاط کشور بازدید خواهم کرد.

او با بیان اینکه سه دوره (۱۲ سال) در اتاق بازرگانی فعال است، افزود: ارز ۴ هزار ۲۰۰ تومانی، کشور را بدبخت کرده است. کسانی اقدام به واردات می‌کنند که در تخصص آنها نیست.

او گفت: با حذف موانع تولید و بخشامه‌های دست و پاگیر یارانه نقدی را برای ۵ دهک پایین جامعه ۵ برابر خواهد کرد و برای هر خانوار یک میلیون تومان در نظر خواهم گرفت.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری از وضعیت اقتصادی خود گفت و افزود: با حقوق بازنشستگی‌ای که دریافت می‌کنم نیازی به دریافت حقوق ریاست جمهوری ندارم

او با مقایسه قانون اساسی ایران و فرانسه از اصلاح نظام بانکی و تولید گفت و افزود: در کشور ما ۱۲ هزار قانون و ۲۸۸ هزار بخشنامه وجود دارد و در یکماه اول دولتم تمامی قوانین زائد را که مانع تولید است برخواهم داشت. 

محسن مهرعلیزاده گفت: به دنبال حاشیه نیستم و اهل مدارا هستم. تنها به کار فکر می‌کنم و چیزی جز دلسوزی برای کشور و کار، به چیز دیگری فکر نخواهم کرد.

او از ایجاد انگیزه برای تولید علم در کشور گفت: با ایجاد مراکز تحقیقاتی برای تولید علم آن را ارزش گذاری و کاربردی خواهم کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °