به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۵۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰
معاون وزیر امور خارجه با بیان این که پیشرفت‌های خوبی تا الان در مذاکرات وین داشتیم، گفت: به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه امروز (دوشنبه) در اظهاراتی درباره روند مذاکرات جاری در وین گفت: مذاکرات پیچیدگی‌های زیادی دارد و به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم. پیشرفت‌های خوبی تا الان داشتیم. مسیر خوبی را طی کردیم.
وی افزود: چند مورد اختلافی کماکان در دست بررسی است. در حال حاضر به اختلافات بارزی که وجود دارد، پرداخته می‌شود. متن‌ها تهیه شده و مقدار زیادی متن‌های ما آماده است، جلسات فشرده‌ای را داشتیم. مسیر خوبی تا الان طی شده است. این که در این دور مذاکرات به جمع بندی برسیم، خیلی مطمئن نیستم. ممکن است لازم باشد هیأت‌ها برای مشورت‌های بیشتر به پایتخت‌ها مراجعه کنند. هنوز در این خصوص تصمیم جدی نگرفتیم.
رئیس هیأت ایرانی در مذاکرات وین خاطرنشان کرد: بحث‌های اصلی در جلسات کارشناسی صورت می‌گیرد.

امروز هم نشست سه‌جانبه رؤسای هیأت‌های ایران، روسیه و چین برای بررسی و تبادل‌نظر درباره آخرین وضعیت گفتگو‌ها و هماهنگی مواضع در وین برگزار شد و روسیه و چین بار دیگر بر حمایت کامل خود از مواضع ایران تأکید کردند.
در چند روز گذشته، چندین نشست در سطح معاونین و مدیران سیاسی و کارشناسان میان هیات‌های ایران با هیات‌های اتحادیه اروپایی، سه کشور اروپایی و هیات‌های چین و روسیه برگزار شد. در نشست امروز در گراند هتل وین، هیات ایرانی نظرات خود را در خصوص متون پیش نویس و موضوعات باقی مانده تشریح کرد. هیات‌های چین و روسیه نیز نظرات خود را ارائه دادند. هر سه هیات بر اهمیت تداوم جدی کار و به دور از هرگونه شتابزدگی یا تاخیر بی سبب تاکید کردند. عراقچی بلافاصله در پایان این نشست با هیأت‌های اتحادیه اروپایی و سه کشور آلمان، انگلستان و فرانسه وارد گفتگو شد.
برچسب ها: عراقچی ، مذاکرات ، وین ، 10 خرداد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °