پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومان در دولت جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۷۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۳
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از برنامه های من پرداخت مبلغ ۴۵۰ هزار تومانی برای ۴۰ میلیون نفر است بدون آنکه تاثیری در افزایش قیمت‌ها داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "محسن رضایی میرقائد کاندیدای انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: در برنامه ما این یارانه از طریق صرفه جویی و همچنین خدمات و محصولاتی که به ثروتمندان داده شده از آن‌ها گرفته و به ۴۰ میلیون نفر عرضه می‌شود.
وی گفت: یارانه پنهان کل کشور در سال ۱۳۹۹ صد و ۳۸ میلیارد دلار بود که مبلغ بسیار زیادی است، اما به صورت ناعادلانه توزیع می‌شود و ۶ میلیارد دلار آن نصیب ثروتمندام می‌شود.
 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به آقای همتی یکی از نامزد‌های انتخابات که از برنامه هایش انتقاد کرده بود، افزود: سوال من از آقای همتی این است که آیا جمهوری اسلامی درست شده است که منافع مردم به سمت ثروتمندان برود و زباله گردی و فقر و کوله بری نصیب بقیه ملت شود.

او با بیان اینکه انتظار یک رقابت جدی در این دوره از انتخابات را داشتم، گفت: من انتظار داشتم در این انتخابات بسیاری از ثبت نام کنندگان از جمله لاریجانی، ضرغامی، سعید محمد و... حضور داشته باشند تا بتوانیم یک رقابت جدی داشته باشیم.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: الان پولی که باید از ثروتمندان گرفته شود و خرج درمان و زندگی و خدمات مردم شود ما برمیگردانیم و ما شروع کردیم قبل از دست گرفتن دولت شروع کردم که در ماه‌های اول اثراتش را می‌بینند.
محسن رضایی افزود: تا تولید و اشتغال را به راه بیندازیم جامعه در التهاب به سر می‌برد حسن این طرح من این است که همان ماه‌های اولی که دولت من شروع به کار می‌کند مردم احساس آرامش می‌کنند و حداکثر از سه ماه بعد این آرامش شروع می‌شود و محاسبات و کار‌های مقدماتی اش انجام شده است.
پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومان در دولت جدید

او در خصوص مالیات و فرار مالیاتی افزود: مسئله مالیات اول به فرار مالیات بر می‌گردد یعنی کل درصد مالیات کشور ما بر جی دی پی ۶ درصد است در حالیکه در دنیا بین ۱۲ تا ۱۸ درصد است و حداقل ما می‌توانیم ۶ درصد دیگر مالیات بگیریم، اما نه در شرایط رکود و نه در شرایطی که وضعیت تولید در رکود است.

نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: فرار مالیات را ما از همین الان می‌توانیم جلوش را بگیریم و ما به عنوان اولین اقدام فرار مالیات را انجام میدیم و در این جا دست‌هایی وجود داره که با دو دفتری ۵ هزار شرکت جعلی درست شده که ما اطلاعاتش را به دست آوریدم که وقتی پیگیری می‌شود میرسیم به یک پیرزن یا پیر مردی که پشت این فرار مالیات خوابیدن و می‌گویند ما اصلا شرکت ثبت نکرده ایم و برایشان شرکت ثبت شده است.

وی گفت: الان پولی که باید از ثروتمندان گرفته شود و خرج درمان و زندگی و خدمات مردم شود ما برمیگردانیم و ما شروع کردیم قبل از دست گرفتن دولت شروع کردم که در ماه‌های اول اثراتش را می‌بینند.

رضایی در خصوص ارز ۴۲۰۰ تومانی افزود: بخش مهمی از این مسئله به عدم نظارت دقیق دولت بر می‌گردد، در حقیقت بیش از ۱۸ الی ۱۹ میلیارد دلار دولت به واردکنندگان نهاده‌های اصلی و دامی دادند، اما هیچگاه نظارت نشده که این کالای وارد شده چه مقدارش به همان ارز ۴۲۰۰ تومانی آمده و چه مقدارش دورخورده و با ارز ۲۰ هزار تومانی آمده و عملا ول بوده.
 

وی افزود: سال ۹۷، ۹۸ و ۹۹ ما با دو پدیده مقاومت و ایستادگی بی سابقه ملت ایران پای ارزش‌ها و انقلاب و یکی اشتباه در مدیریت کنونی که همه چیز را رها کرده مواجه هستیم.
مردم الان می‌گویند یک دستی در کار است و وقتی دولت یک صحبتب می‌کند فردایش یک اتفاقی می‌افتد.
رضایی گفت: نظارت نشد و، چون نظارت نشد پول خزانه بانک مرکزی رفت به درآمد‌های دلالان و مافیا‌ها تبدیل شد.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در بحث خصوصی سازی مشکل بزرگی که ایجاد شده این است که دولت اهلیت را کنار گذاشته و هر کسی که پول آورده به او کارخانه را واگذار کرده اند.
 
محسن رضایی افزود: وقتی اهلیت در نظر گرفته نشود فردی که کارخانه را می‌گیرد و مالک آن می‌شود اقدام به فروش تجهیزات و زمین و کارخانه می‌کند و ما تصمیم داریم اهلیت را در نظر بگیریم و تا زمانی که کسی را شناسایی نکرده ایم و مشخص نشود که او این کاره است به او چیزی را واگذار نخواهیم کرد و برای این کار ضابطه‌هایی را تعیین می‌کنیم که اگر تولید و اشتغال را ادامه نداد بتوانیم براساس مقررات از او پس بگیریم.
 
وی در خصوص تخصیص ارز دولتی گفت: از هشت میلیارد دلاری که برای امسال تصویب شده ما این رقم را به دو قسمت ۴ میلیارد دلاری تقسیم می‌کنیم که قسمت اول را همان ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اختصاص خواهیم داد، اما تمام کالا‌هایی که از این طریق وارد می‌شود کنترل خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم اجناس با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد شوند و با ارز و ۲۰ هزار تومانی به فروش برسند.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ۴ هزار میلیارد تومان دیگر را در سیستم دیگری وارد خواهیم کرد و بخشی از آن صرف افزایش یارانه‌ها خواهد شد.
رضایی گفت: در خصوص وضعیت بورس همان فروردین سال ۹۹ یادداشتی را به آقای دکتر روحانی فرستادم و به او گفتم اگر به این شش توصیه عمل نکند، بورس به سرنوشت بدی کشیده می‌شود.
 
وی افزود: من برای بورس صندوق جبران زیان مالباختگان ایجاد خواهم کرد، اکثر مالباختگان امروزی در تیر و خرداد ۱۳۹۹ وارد بورس شدند و این‌ها بیشترین آسیب را دیدند اغلب آن‌ها کمتر از ۵۵ میلیون تومان سهام خریده اند و ما آن‌ها را شناسایی کرده ایم و مشخص است که چقدر زیان کرده اند ما آن‌ها را به صندوق جبران زیان معرفی خواهیم کرد.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما سهام را به سمت تولید هدایت می‌کنیم و ارزش سهام را تا پایان سال حداقل به یک میلیون و ۵۰۰ هزار خواهیم رساند تا زیان دیده‌های ما از این طریق هم سود کنند و از طرفی در درازمدت کانونی از سهامداران خرد تشکیل می‌دهیم تا آن‌ها هم نماینده داشته باشند و بیمه برای بورس ایجاد می‌کنیم تا ریسک کاهش یابد.
محسن رضایی گفت: بخشی از زیان بورس می‌تواند از طریق صندوق جبران زیان با کمک دولت رفع شود.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °