دست سیاستمداران را از اقتصاد قطع می‌کنم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۸۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با راه‌اندازی ایالت‌های اقتصادی دست سیاستمداران را از اقتصاد قطع می‌کنم تا با ایجاد تورم دست در جیب مردم نکنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "محسن رضایی میرقائد" نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه "ایران ما" شبکه جام جم گفت: من سرباز وطن محسن رضایی هستم و از ۱۷ سالگی وارد عرصه سیاست شدم و به این شغل افتخار می‌کنم. همه عمر و خانواده را فدای این شغل کردم و امیدوارم خدای متعال از من و دوستانم راضی باشد.

این نامزد انتخاباتی افزود: در سن ۱۷ سالگی وارد سیاست شدم و مبارزات خودم را با رژیم شاه در امتداد حضرت امام راحل آغاز کردم و پس از پیروزی انقلاب لباس سیاست را از تن درآوردم و وارد امنیت شدیم و با مهدی زین الدین و حسن باقری سازمان سپاه را شکل دادیم و در سن ۲۷ سالگی من از سوی امام راحل فرمانده شدم.

رضایی بیان کرد: سازمان سپاه را درست کردم تیپ و لشگر و زرهی نداشتیم و پس از ۱۵ سال سپاه ۸۰۰ هزار نفری را تحویل دوستان بعدی خود دادم و سال ۱۳۷۶ باز وارد سیاست شدم. بعد از دفاع مقدس به اقتصاد گرایش پیدا کردم و دغدغه اقتصاد و معیشت مردم را داشتم.

از اقتصاد ایران ناراضی و دلخور هستم

او گفت: در دو انتخاباتی که شرکت کردم همه دغدغه من پیشرفت ایران و معیشت مردم ایران است. مهم‌ترین هدف من این است ایران بزرگ اقتصادی را در کنار ایران سیاسی و امنیتی و دفاعی درست کنیم. از اقتصاد ایران ناراضی و دلخور هستم و در هیچ دولت‌ها و مجلس‌ها و قوای قضاییه نبودم، اما همیشه کمک کردم و با توجه سیاست‌های کلی مورد نگاه رهبر انقلاب، انتظار داشتیم این سیاست‌ها اجرا شود، اما این شرایط رخ نداد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: امیدوارم با رأی مردم فرصت دیگری برای سربازی پیدا کنم و کشور را به شکوه اقتصادی برسانیم. هیچ کسی به اندازه من خسارات ناشی از جنگ و آوارگی و کشته شدن بیگناهان را ندیده و نمی‌داند من در کوران این اتفاقات بودم. فکر نکنند من، چون نظامی هستم دنبال جنگ هستم من دنبال امنیت و آرامش هستم البته متجاوزان بدانند من و بسیاری از جوانان کشور سینه خود را سپر ایران اسلامی می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم حوادث تلخ ۲۰۰ سال گذشته رخ دهد. کجاست آذربایجان و بخارای ما؟ پای این قیام ایستاده‌ایم و نگذاشتیم خوزستان ما را جدا کنند. ما دنبال خاموش کردن جنگ‌هایی هستیم که سیاستمداران دنیا به دنبال آن هستند.

تغییر ساختار دولت/ ایالت‌های اقتصادی راه می‌اندازم

رضایی گفت: نخستین دغدغه من اصلاح مدیریت کشور است شکل تصمیم سازی و تصمیم گیری و نوع گزینش زمامداران و نوع ارتقا مدیران کشور موجب شده اوضاع عجیبی حاکم شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: هر مدیری می‌آید تجربه گذشته را از بین می‌برد. دنبال تغییر ساختار دولت هستم از این‌رو ایالت‌های اقتصادی را راه می‌اندازم و دست سیاستمداران را از اقتصاد قطع می‌کنم تا با ایجاد تورم دست در جیب مردم نکنند. ایالت‌های اقتصادی طرح بومی شده واگذاری اختیارات به استان‌ها و مناطق کشور است.

به گفته این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، تشکیل دولت به یک یا دو استان محدود شده و بسیاری از استان‌های ما در زمامداری کشور نقشی ندارند. باید نهاد دولت در ایران اصلاح شود.

رضایی گفت: مسئله دوم اصلاح اقتصادی کشور است. سیاست‌های مالی و پولی و ارزی را درست می‌کنیم و دیپلماسی اقتصادی را قوی می‌کنیم. سفارتخانه‌های ما تبدیل به دستگاه‌های تشریفاتی شده اند سفارتخانه نباید خوابگاه و هتلداری باشد باید جذب سرمایه کنند.

او ادامه داد: دغدغه سوم من پایدارسازی امنیت در کشور است. نیاز به فناوری‌های جدید در امنیت داریم بخصوص در اطلاعات و امنیت این امر ضروری است و این آلودگی امنیتی در کشور را پاکسازی می‌کنیم تا مردم ایران مطمن باشند می‌توانند برنامه ریزی کرده و با آرامش زندگی کنند.

راه اندازی شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

این نامزد انتخاباتی بیان کرد: به ایرانیان خارج از کشور قول‌هایی می‌دهم که عمل کنم و تضمین می‌کنم. شورای عالی ایرانیان خارج از کشور را درست می‌کنم و معاونت منافع و سرمایه‌های ملی را بنا می‌کنم. من ایرانیان خارج از کشور را از سرمایه‌های داخلی جدا نمی‌بینم. ۱۰۰ میلیون فارسی زبان در خارج از ایران داریم که آنان را نیز ایرانی می‌دانیم. شعار نمی‌دهم آن‌ها دلشان در گرو پیشرفت بزرگ است هرچند تفاوت‌هایی دارند.

او گفت: اعزام دانشجو به خارج از کشور هدفمند خواهد شد. چرا باید از آمریکا و اروپا مشاور بیاوریم تا در زمینه گردشگری کاری انجام دهیم ایرانیان طرح‌های پژوهشی در این زمینه دارند که در اروپا خریدار دارد. ایرانیان عزیز را در خارج در پروژه‌های ملی سهیم می‌کنم. امیدوارم از کویر‌های بزرگ ایران بتوانیم میلیون‌ها هزاران مگاوات برق تولید کنیم. گاز ما مفت در حال از بین رفتن است و با ادامه این مسیر وارد کننده گاز می‌شویم و با پروژه‌های طراحی شده و مشارکت سرمایه‌های خارجی، این مسئله حل می‌شود.

ایران ما و دولت ما در خدمت ایرانیان خارج از کشور است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °