رئیسی: می‌توان سالی یک میلیون مسکن ساخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 15 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۰۹۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: از همان روز نخست دولت ساخت مسکن را پیگیری می‌کنیم و فکر می‌کنم بشود طی ۴ سال، ۴ میلیون مسکن ساخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی" در خصوص برنامه دولت احتمالی‌اش برای مقابله با قاچاق و واردات بی‌رویه گفت: باید با قاچاق به ویژه قاچاق سازمان یافته برخورد کرد، اما اگر مشکل صرفاً با برخورد‌های پلیسی و قضایی حل می‌شد تاکنون باید قاچاق ریشه‌کن می‌شد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: تاکنون با قاچاق کم برخورد نکرده‌ایم و در قوه قضائیه بیشترین دادگاه‌ها مربوط به برخورد با قاچاق کالاست، ولی باید حتماً ریشه قاچاق در دولت خشکانده شود.

وی بیان کرد: باید در نظامات پولی و مالی کشور تجدیدنظر شود تا قاچاق کالا برای قاچاقچی صرف نکند.

حجت‌الاسلام رئیسی با طرح این پرسش جدی که پول قاچاق از کجا می‌آید؟ گفت: اگر پولی که صرف قاچاق می‌شود رهگیری شود مشخص خواهد شد که بسیاری از منابع قاچاق از محل صادرات کسب می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: برای جلوگیری از قاچاق باید پول ارز حاصل از صادرات وارد چرخه تولید شده و تولید را رونق دهد، اما هدایت این پول‌ها به سوی دلالی، قاچاق سازمان یافته را شکل می‌دهد.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: یکی از کار‌های دولت مردمی، نظارت بر ارز حاصل از صادرات است تا به این وضعیت دچار نشویم که دولت چندی قبل اعلام کرد برخی صادرکنندگان پول‌های حاصل از صادرات را برنگردانده‌اند.

وی افزود: تصاحب‌کنندگان این پول‌ها خیلی وقت است پول‌ها را برنگردانده‌اند، اما سوال این است که چرا هیچ‌کس بلافاصله موضوع را پیگیری نکرده که علت برنگرداندن این پول‌ها چه بوده و اصلاً در کجا صرف شده‌است؟ چرا آقایان به‌موقع نظارت نکرده‌اند که میلیارد‌ها از این مسیر از دست نرود و بعد مجبور نباشیم مسأله را با برخورد قضایی حل کنیم؟

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بسیاری از آنچه امروز به‌عنوان پرونده فساد و قاچاق به دستگاه قضایی ارجاع می‌شود محصول عدم اقدام به موقع و فقدان نظارت صحیح دولت است.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: یکی از کار‌هایی که دولتش برای اصلاح این روند انجام می‌دهد پیوند سامانه‌های الکترونیک بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، سازمان بنادر و کشتیرانی و گمرکات برای نظارت بر خط بر کل روند تبادلات پولی و کالایی کشور است.

این کاندیدای ریاست جمهوری افزود: مردم یک روز می‌شنوند که کالا در گمرک دپو شده و یک روز اعلام می‌شود ارز حاصل از صادرات برنگشته و برایشان سوال است که مگر کشور سامان ندارد که هر روز یک مسأله عجیب و غیرقابل باور مطرح می‌شود؟

وی بیان کرد: با نظارت دقیق بر زنجیره تأمین، تولید، توزیع و مصرف کالا، قاچاق به طور جدی کاهش می‌یابد و تأکید کرد دولت آینده این مسأله را با جدیت دنبال می‌کند.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: دولت نباید در بازار دخالت کند و هر روز با تغییر بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها و تصمیمات متناقض بازار را متلاطم کند، اما نظارت از وظایف اصلی دولت است.

این کاندیدای ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که پرسید کدام وعده‌اش در دولت او از زودتر از بقیه وعده‌ها و در چه بازه زمانی محقق می‌شود؟ گفت: مسکن از دغدغه‌های مردم به ویژه جوانان و زوج‌های جوان است و ما تلاش می‌کنیم با تولید مسکن هم این دغدغه و هم مسأله جمعیت را حل کنیم چرا که مانع بزرگ بر سر راه ازدواج جوانان، نبود مسکن مناسب است.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: من به جوانان گفته‌ام که آنها ازدواج کنند، ما هم ساخت مسکن برایشان را از همان روز نخست دولت پیگیری می‌کنیم و فکر می‌کنم بشود طی ۴ سال، ۴ میلیون مسکن ساخت.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از پایان دادن به فساد و رانت در کشور به عنوان دومین اقدام فوری یاد کرد که از روز نخست استقرار دولت پیگیری می‌کند.

حجت‌السلام رئیسی افزود: از نخستین روز کاری دولت مردمی اصلاح و حذف تمام سازوکار‌ها و بستر‌های فسادزا و رانت‌آفرین آغاز می‌شود.

وی تأکید کرد: همه کسانی که می‌خواهند با دولت مردمی کار کنند بدانند که این دولت، دولتی ضد فساد است.

این کاندیدای ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه نخستین جایی که در قوه مجریه باید عاری از فساد شود کجاست؟، گفت: مهم‌ترین راه پیشگیری از فساد فعال کردن سامانه‌های الکترونیک و شفاف سازی فرآیند‌ها و عملکردهاست.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه امروز دنیا به سمت دولت هوشمند حرکت می‌کند، اما ما هنوز دولت الکترونیک را محقق نکرده‌ایم، افزود: نمی‌شود شعار دولت الکترونیک داد، ولی گامی جدی برای شکل‌گیری آن برنداشت.

وی ادامه داد: دولت مردمی در گام اول زیرساخت‌های لازم برای مبارزه با فساد را ایجاد و بستر‌های فساد را اصلاح خواهد کرد.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: گام دوم برخورد با مظاهر فساد است که همه اجزای دولت مردمی باید در آن سهیم باشند چرا که اگر یک استاندار، فرماندار، بخشدار یا رئیس یک اداره ضد فساد نباشد، کار پیش نمی‌رود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مردمی بودن، ضد فساد بودن و برخورداری از روحیه انقلابی را سه مولفه برای انتخاب همکارانش بیان کرد و گفت: همه بدانند دولت مردمی هیچ‌گونه فسادی را بر نمی‌تابد و اجازه نمی‌دهیم در هیچ کجای سازمان اداری دولت فساد لانه کند.

حجت‌الاسلام رئیسی درباره برنامه‌اش برای حل مشکل فاصله طبقاتی در جامعه بیان کرد: انقلاب ما برای اجرای عدالت بود، ولی در اجرای عدالت عقب‌ماندگی داریم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم بر اجرای عدالت تاکید کردند و فرامین ایشان سند پیش روی دولت آینده برای تحول است.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: یکی از مظاهر اجرای عدالت، قوه قضاییه و یکی دیگر دستگاه‌های اجرایی است که باید فرصت‌ها را به‌طور عادلانه در اختیار همه قرار دهند.

حجت‌الاسلام رئیسی بیان کرد: اگر فرصت‌ها عادلانه تقسیم شود و نیروی انسانی ما بر اساس یک روند عادلانه جذب شده یا ارتقا یابند، مردم آرامش پیدا می‌کنند.

وی همچنین از ناعادلانه بودن توزیع منابع بانکی انتقاد کرد و گفت: اکنون تسهیلات بانکی به عده‌ای خاص و آن هم با ارقامی کلان پرداخت می‌شود.

رئیس دستگاه قضا گفت: پرونده‌های زیادی در قوه قضاییه وجود دارد که افراد بدون تأمین وثایق لازم تسهیلات گرفته‌اند که این مسأله باعث تضییع بیت‌المال و ایجاد زحمت برای دستگاه قضا شده است.

حجت‌الاسلام رئیسی بیان کرد:  قوه قضاییه به فساد رحم نمی‌کند، اما نباید اجازه داد اصلاً فساد و معوقات بانکی به وجود بیاید و تسهیلات به افراد ناصالح پرداخت شود یا به‌جای تزریق به بخش تولید، مسکن و ازدواج به سوی دلالی و سوداگری برود تا مجبور به برخورد‌های قضایی باشیم و علاج همه این‌ها در دولت است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۵.۹۹°