نامزدهای انتخاباتی از خطوط قرمز نظام عبور نکنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۰۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
در پی اظهارنظر برخی کاندیداها درباره گفته‌های دادستان تهران مبنی بر اینکه نامزدهای انتخاباتی از خطوط قرمز نظام عبور نکنند، دادسرای عمومی و انقلاب تهران اطلاعیه‌ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دادسرای عمومی و انقلاب تهران در پی اظهارنظر برخی کاندیداها درباره گفته‌های دادستان تهران مبنی بر اینکه «در صورت عبور نامزدها از خطوط قرمز نظام، وفق موازین قانونی قاطعانه و بدون در نظر گرفتن موقعیت و جایگاه، با آنها برخورد خواهد شد» اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

۱. دادستان‌های مختلف مراکز استان و شهرستان‌ها در اجرای تکلیف قانونی خود مبنی بر رسیدگی به تخلف‌های انتخاباتی، در دوره‌های مختلف اقدام به ارائه تذکر و هشدار قانونی برای پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی کرده و تذکرات اخیر نیز مطابق با رویه همه دروه‌های انتخابات و برای پیشگیری از تخلفات احتمالی انتخاباتی بوده است.

۲. ریاست محترم قوه قضائیه در ابتدای ورود به عرصه انتخابات، در جمع مسئولان عالی قضائی تاکید کرد که مبادا حضور ایشان در انتخابات مانع از اجرای وظایف قانونی بخش‌های مختلف دستگاه قضائی شود و بر همین اساس تاکید کرد با هرگونه تخلف احتمالی حتی از جانب طرفداران و یا ستاد‌های ایشان، همچون سایر کاندیدا‌ها طبق ضوابط قانونی برخورد شود.

۳. با توجه به درجریان بودن چهار انتخابات همزمان از جمله انتخابات شورا‌های شهر و روستا، مجلس خبرگان، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری، تذکرات صادره از جانب دادستانی شامل همه نامزد‌ها و ستاد‌های آنها در انتخابات‌های مختلف است.

۴. نباید توصیه و تاکید بر اجرای قانون را به عنوان تهدید تلقی کرد، بلکه انتظار می‌رود کاندیدا‌های محترم با پرهیز از سوء‌برداشت سیاسی، پیرامون انجام تکالیف قانونی دستگاه قضایی، خود مروج اجرای قانون باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °