ایران به کانون تأمین غذای منطقه تبدیل می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برنامه ما در بخش کشاورزی، تبدیل ایران به هاب و کانون تأمین غذای جمعیت ۵۰۰ میلیون نفری منطقه اتحادیه جنوب غربی آسیا است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "محسن رضایی" در حاشیه جلسه با اعضای اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران گفت: تشکیل اتحادیه جنوب غرب آسیا یکی از طرح‌هایی است که مشابه اتحادیه اروپا در منطقه ما و با توجه به اشتراکات فراوان ۲۵ کشور منطقه از حیث جغرافیا، ژئوپلتیک، تجارت، دسترسی به منابع و فرهنگ نزدیک ملت‌ها قابل تشکیل است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای تبدیل ایران به هاب کشاورزی منطقه مهمترین موضوع این است که باید کشاورزی ایران مدرن شود و از طریق اصلاح خاک و آبیاری و همچنین ارتقای بهره‌وری و اصلاح رابطه دولت با کشاورزی این امر صورت خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به سیاست‌های حمایتی دولت‌های گذشته و حال از بخش کشاورزی افزود: این حمایت‌ها ضعیف بوده و در همه بخش‌ها از جمله خرید تضمینی و کمک‌های دیگر ضعف‌هایی وجود داشته است که این نقاط ضعف شناسایی شده و در دولت ما اصلاح و برطرف خواهد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون را سه رکن مهم پارلمان بخش خصوصی دانست و گفت: آنچه در خصوص رابطه دولت با بخش خصوصی تاکنون اتفاق افتاده است این بوده که رابطه دولت با بخش خصوصی جنبه تشریفاتی داشته است، اما ما این رابطه را در حد جلسات هیئت دولت ارتقا داده و هیچ تصمیمی را بدون مشورت با این پارلمان نخواهیم گرفت.

وی افزود: مدیران اقتصادی کشور را با مشورت پارلمان بخش خصوصی منصوب کرده و از نظرات و نظارت‌های آن‌ها در بهبود اقتصاد و پیشرفت کشور استفاده خواهیم کرد.

رضایی تحقق یارانه ۴۵۰ هزار تومانی را سریعترین وعده خود دانست که قابل تحقق خواهد بود و افزود: این یارانه زودتر از هر چیز دیگر عملیاتی خواهد شد و عده‌ای جو سازی نکنند که منابع آن از کجا خواهد آمد؟

وی گفت: پول‌پاشی در این کشور به اندازه کافی انجام می‌شود و ما فقط بخشی از آن را هدایت می‌کنیم چراکه سالانه ۱۳۸ میلیارد دلار از بیت المال در کشور توزیع می‌شود که بخشی از آن را هدایت خواهیم کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: داد و بیداد طرفداران رانتخواران بلند شده که چرا فلانی از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی سخن می‌گوید، این همه از مفت خواران و غارتگران بیت المال حمایت نکنید. من بهتر از شما می‌دانم منابع این کار را از کجا تامین کنم.

وی افزود: کار خاصی نمی‌کنیم، ۱۳۸ میلیارد دلار یارانه پنهان در این کشور به طرز غلطی تخصیص داده می‌شود که آن را هدایت خواهیم کرد، اما چرا سر و صدای شما بلند شده و داد و فریاد می‌کنید؟

رضایی گفت: عملیاتی شدن یارانه را از نیمه دوم سال طبق برنامه‌ریزی انجام شده شروع می‌کنیم و اینکه عده‌ای می‌گویند از فردا شروع کن! اینطور نیست که از همین فردا شروع شود. ما شروع می‌کنیم، اما پر قدرت شروع می‌کنیم و تضمین می‌کنیم حرفی که می‌زنیم را عملیاتی خواهیم کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما و برادران ما در طول انقلاب هر حرفی زدیم عملی کردیم. گفتیم خرمشهر را آزاد می‌کنیم که کردیم و گفتیم کمتر از سه ماه آینده به حکومت داعش پایان خواهیم داد که این کار را کردیم و گفتیم اگرآمریکا غلطی کند توی دهانش می‌زنیم که این کار را هم انجام دادیم. ما اهل حرف زدن بدون عمل نیستیم چراکه می‌خواهیم دولت اقدام و تحول را تشکیل دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °