بی‌نیازی پتروشیمی شهیدتندگویان از خرید محصولات آلمانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۱۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
پتروشیمی شهیدتندگویان توانست کیبورد صنعتی دستگاه نساجی وارداتی از آلمان را بومی‌سازی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 پتروشیمی شهید تندگویان توانست کیبورد صنعتی دستگاه نساجی را که پیش از این از شرکت بارمگ آلمان وارد می‌کرد، بومی‌سازی کند که نه‌تنها از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است، بلکه قیمت آن به یک‌ششم نمونه خارجی کاهش می‌یابد.

چهار تفاهم‌نامه همکاری میان این شرکت و چهار شرکت تولیدی مستقر در منطقه ماهشهر در حاشیه نخستین «نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تأمین نیاز‌های شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر» منعقد شد.

سیدرضا قاسمی شهری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهیدتندگویان گفت: برای شرکت‌های تولیدی منطقه که با علم و دانش فعالیت می‌کنند و تولیدات آن‌ها با شرکت‌های مشابه خارجی به‌خوبی قابل رقابت هستند باید مزایایی در نظر گرفته شود تا بتوانیم زمینه را برای آنان تسهیل کنیم.

وی برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را کمک به شناسایی و استفاده بیشتر و مناسب‌تر از توانایی‌های منطقه دانست.

پتروشیمی شهید تندگویان در مهم‌ترین تفاهم‌نامه خود توانست کیبورد صنعتی دستگاه نساجی را که پیش از این از شرکت بارمگ آلمان وارد می‌کرد، بومی‌سازی کند.

با عقد این تفاهم‌نامه در دومین روز از «نخستین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تأمین نیاز‌های شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر» هفت نفر به‌طور مستقیم و بیش از ۲۰ نفر به‌طور غیرمستقیم مشغول کار می‌شوند، همچنین قیمت قطعه داخلی حدود یک ششم قیمت نمونه خارجی برآورد شده است.

در صورت نبود هر یک از این قطعات هیچ دستگاه نساجی امکان راه‌اندازی و تولید نخ را نخواهد داشت، همچنین تعداد دستگاه‌های موجود و فعال در واحد نساجی پتروشیمی حدود ۱۴۰ دستگاه است که هم‌اکنون با همکاری و امضای تفاهم‌نامه با شرکت سادات صنعت ماهشهر این محصول بومی‌سازی شده و در اختیار پتروشیمی شهید تندگویان قرار می‌گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °