فراخوان حماس برای "روز خشم" فلسطینیان در کرانه باختری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۲۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹
حماس برای برگزاری راهپیمایی‌هایی در روز جمعه آینده تحت عنوان روز خشم در سراسر کرانه باختری فراخوان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی فراخوانی با اعلام روز جمعه آینده به‌عنوان روز خشم در شهر‌های کرانه باختری خواستار برگزاری راهپیمایی‌هایی در همه نقاط تماس و قطع جاده‌ها و مقابله با شهرک‌نشینان صهیونیست که برای انجمن توطئه‌ای تحت نظارت رژیم اشغالگر صهیونیستی برنامه‌ریزی می‌کنند، شد.

در این راستا «محمود الزهار» از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که انتفاضه داخلی فلسطین بر وحدت این ملت در همه مکان‌ها و شکست سیاست دشمن تأکید دارد.

جنبش حماس یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی را تلاشی ناامیدکننده برای جلوگیری از رسوایی حکومت رژیم اشغالگر دانست و تأکید کرد که این یورش‌ها با مقاومت و تقابل بیشتر از جانب فلسطینی‌ها مواجه خواهد شد.
 
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تصریح کرد، مردم فلسطین آماده مشارکت در پروژه آزادی ملی، دفاع از سرزمین و مقدسات آن و مقاومت همه‌جانبه در برابر اشغالگران و شهرک‌نشینان صهیونیست هستند و مقاومت تنها گزینه‌ای است که می‌تواند تجاوزات دشمن و شهرک‌نشینان صهیونیست را مهار کند.

از روز پنجشنبه گذشته تجاوزات رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی با یورش ده‌ها شهرک‌نشین به مسجدالاقصی تحت حمایت نظامیان صهیونیست آغاز شده است.

در تاریخ ۲۳ مه پلیس رژیم صهیونیستی بعد از یک محدودیت سه‌هفته‌ای به‌دلیل درگیری‌هایی که اراضی اشغالی شاهد آن بود به شهرک‌نشینان اجازه یورش به مسجدالاقصی را داد.

نظامیان صهیونیستی صبح امروز(سه شنبه) ۳۲ فلسطینی را در شهر‌های کرانه باختری، قدس اشغالی و داخل اراضی اشغالی بازداشت کرد.

روزنامه صهیونیستی "معاریو" درباره اقدامات قاهره برای میانجیگری انعقاد قرارداد تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی گزارش داد که هیچ پیشرفت قابل‌توجهی درباره پرونده اسرا و مفقودان وجود ندارد و هنوز شکاف‌های زیادی در این زمینه دیده می‌شود و یحیی سنوار، رئیس حماس در غزه در این زمینه فشار‌هایی علیه اسرائیل اعمال می‌کند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم دستوری مبنی بر تمدید ۳۰ روزه وضعیت اضطراری در اراضی فلسطین به‌دلیل شیوع اپیدمی کرونا صادر کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °