کشف بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در مرز‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۴۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در روزهای اخیر قاچاقچیان از توجه کشور به انتخابات سوء استفاده می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اشاره به کشف بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در مرز‌های کشور طی سه روز گذشته در اجرای طرح عملیاتی "رعد ۴" گفت: یک از علت‌های افزایش حجم بالای قاچاق کالا در مرز‌های کشور توجه دولتمردان به برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد است.

"حمیدرضا دهقانی‌نیا" افزود: اگر این حجم از برخورد با قاچاق کالا انجام نمی‌شد، حجم قاچاق کالا بیشتر بود.
او با بیان اینکه حدود ۱۲ و نیم میلیارد دلار قاچاق کالا داریم، افزود: هر کدام از ارگان‌ها می‌بایست سهم خود را در برخورد با افزایش قاچاق کالا ایفا کنند.
او از نیروی انتظامی و سپاه در برخورد با قاچاقچیان تشکر کرد و افزود: در حال حاضر حاکمیت که مشغول اجرای انتخابات است قاچاقچیان سوءاستفاده می‌کنند. بسیاری از لنچ‌های قاچاق از مبداء کشور‌ها حرکت نمی‌کنند.
دهقانی نیا گفت: همچنان بستر دریا و مرز‌ها باید برای قاچاقچیان نا امن باشد و ادامه یابد تا انتقال کالای قاچاق برای آنان به صرفه نباشد.
 
رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناجا به ذکر اولویت‌های پلیس گفت: تمرکز ما در برخورد با دانه درشت‌ها است.
سرهنگ جلال امینی افزود: طرح رعد ۴ در استان‌های جنوبی و دریایی طی مدت ۳ روز انجام شد.
او گفت: در این عملیات ۸۴ دستگاه شناور، ۱۰۸ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۵ قبضه سلاح توقیف شده است.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناجا افزود: قاچاق کالا در استان‌های ساحلی در پوشش کالا‌های ته لنجی صورت می‌گیرد که قاچاقچیان از معافیت مرزنشینان سوء استفاده می‌کنند.

سرهنگ امینی به اجرای طرح توقیف اتوبوس‌های قاچاق  اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته بیش از  دو هزار اتوبوس حامل قاچاق کالا توقیف شده است.
او گفت: بیست دستگاه و سازمان می توانند ما را در جلوگیری از قاچاق کالا کمک کنند. از جمله وزارت بهداشت، جهاد سازندگی ، گمرک، شیلات از جمله سازمان هایی است که در جلوگیری از قاچاق کالا و ارز موثرند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °