تولید و تحویل ۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا تا پایان شهریور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۵۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرد: تا پایان خرداد حداقل ۳ میلیون دوز و تا شهریور ۵۰ میلیون دوز واکسن "کووایران برکت" تحویل وزارت بهداشت می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
   "محمد مخبر" در آیین " باران برکت" و امضای تفاهمنامه بنیاد برکت با دو وزارتخانه برای آبرسانی به ۵۰۰ هزار روستایی و احیای ۳۰۰ قنات و ایجاد ۱۲ هزار شغل؛ گفت: باتوجه به موفقیت خیره‌کننده واکسن "کوو ایران برکت" در مراحل مطالعات بالینی، به زودی مجوز تزریق اورژانسی این واکسن صادر خواهد شد و یک میلیون دوز از این واکسن که قبلا در کارخانه شفافارمد تولید و انبار شده در اختیار مردم قرار میگیرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: تا پایان خرداد حداقل ۳ میلیون دوز و تا شهریور ۵۰ میلیون دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.

او با تأکید بر امن و موثر بودن این واکسن گفت: اولین دوز این واکسن در مرحله تست انسانی به دخترم تزریق شد و خودم هم با افتخار همین واکسن ایرانی را با اطمینان کامل خواهم زد و همانطور که قبلا هم اعلام کردیم علیرغم درخواست ۷ کشور برای خرید آن، تا زمانی که نیاز مردم داخل کشور تأمین نشود برنامه‌ای برای صادرات آن نخواهیم داشت.

در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با چهار استان، مهمانان در جریان جزئیات برخی از ۵۰۰ طرح "باران برکت" قرار گرفتند و با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به بهره برداری رسیدند.
 
با افتتاح صد‌ها پروژه توسط بنیاد برکت، از امروز ۵۰۰ روستای محروم کشور دارای آب شرب شدند و برای آبرسانی به ۵۰۰ روستای دیگر هم تفاهمنامه همکاری امضا شد.

صبح امروز آیین " باران برکت"، با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مدیران عامل بنیاد برکت و بنیاد احسان، مدیرعامل شرکت آبفا و معاون وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولین این دو وزارتخانه در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام در تهران آیین امضای تفاهمنامه بنیاد برکت با دو وزارتخانه برای آبرسانی به ۵۰۰ هزار روستایی و احیای ۳۰۰ قنات و ایجاد ۱۲ هزار شغل برگزار شد.

محمد مخبر گفت:حجم سرمایه‌گذاری برای بهره‌برداری ازاین طرح‌ها بیش از ۶۱۰ میلیارد تومان بوده که ۴۰۰ طرح به صورت لوله‌کشی و ۱۰۰ طرح به‌صورت آبرسانی سیار صورت گرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °