رئیسی: می توانیم تغییر ایجاد کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۵۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما می توانیم تغییر ایجاد کنیم و انگیزه من برای حضور در انتخابات حل مشکلات مردم و کاهش درد و رنج و مبارزه با بی عدالتی و فساد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید ابراهیم رئیسی عصر سه شنبه در شبکه یک رسانه ملی گفت: انگیزه بنده برای حضور در عرصه خواست شما مردم عزیز و اقشار مختلف از جوانان و فرهیختگان و اساتید و فرهیختگان بود، بنده سرباز این نظام و این کشور هستم و یک خدمتگزار برای مردم هستم. من نمی‌توانم درد و رنج شما مردم را ببینم، نمی‌توانم این وضعیت نابسامان را ببینم، اگر نمی‌شد کاری کرد هرگز من در این عرصه نمی‌امدم، عمیقا با شناختی که از مسائل کشور دارم و هم راهکار‌ها را می‌دانم به نظر می‌رسد که بسیاری از این مشکلات می‌تواند نباشد، انگیزه من برای حضور در انتخابات حل مشکلات مردم و کاهش درد و رنج و مبارزه با بی عدالتی و فساد است:
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: اجرای عدالت خواست همه مردم است، اجرای عدالت تاکید قانون اساسی است، ما هر گونه بی عدالتی را در هرکجا و توسط هر شخصی به هر شکلی در لایه‌های مختلف اجتماعی امری بسیار مذموم می‌دانیم، برای جامعه خودمان و برای پیشرفت و حتما می‌تواند در بستر گام دوم این تحول انجام شود.
رئیسی گفت: دولت ما، دولت دلالی، دولت رانت خواری و پارتی بازی نخواهد بود، دولت، دولت تولید خواهد بود و فعالیت برای گره گشایی از زندگی مردم خواهد بود و در یک کلمه دولتی مردمی خواهد بود.
سید ابراهیم رئیسی گفت: معتقدیم هر کسی در این کسوت ظاهر می‌شود حتما باید برنامه داشته باشد، مردم عزیز محور اساسی برنامه ما سه نکته است یکی سفره و معیشت مردم که مسئله اول ماست، دوم مسئله بسیار مهم و اساسی کسبو کار مردم و نکته سوم مسئله دولت است، دولت توانمند و جهادی و با اقتدار و با آگاهی و مردمی که هم مشکلات معیشتی را می‌تواند حل کند هم مشکلات کسب و کار را:
 
رئیسی در ادامه با بیان اینکه با مشورت نخبگان و مدیران اجرایی موفق برنامه‌ای برای اداره کشور تهیه کرده ام، از راهکار‌های خود برای افزایش قدرت خرید مردم، کاهش هزینه‌ها خصوصا هزینه مسکن و توجه به وضعیت مسکن مردم خبر داد و افزود: امکان تغییر این وضعیت وجود دارد باید به سمت تورم یک رقمی برویم راهکار آن کاهش کسر بودجه است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: خلق نقدینگی باید انجام شود و نقدینگی به سمت تولید برود من مداخله دولت در بازار را نمیپسندم معتقدم باید بر زنجیره تولید مصرف نظارت شود.

وی ادامه داد: باید به سمت خودکفایی کالا‌های اساسی و استقلال کشاورزی برویم و به هیچ عنوان نمی‌پذیریم دست دولت به جیب مردم برود.

رئیسی ادامه داد: یکی دیگر از دغدغه‌های ما مساله سلامت آست باید هزینه‌های درمانی کاهش یابد که این در دولت ما رخ می‌دهد.

وی توجه به دیپلماسی اقتصادی را از مهم‌ترین اقدامات دولتش دانست و گفت: وضعیت ما در منطقه باید طوری باشد که بتوانیم در کوتاه مدت سهم تولید و صادرات و افرایش دهیم.

رئیسی افزود:ما توجه ویژه به مبارزه با قاچاق کالا و ارز داریم چه در تامین مالی تولید و چه در قاچاق کالا این مساله را پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: تمام تلاشمان این است تسهیلات به سمت تولید برود باید موضوع معوقات بانکی تمام شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: توجه به شایسته سالاری در دولت ما اهمیت ویژه دارد شفافیت و مبارزه با فساد از مسائل اصلی در دولت است.

وی تاکید کرد: همراهی مردم با دولت و دولت با مردم از مهم‌ترین مسائل دولت مردمی خواهد بود محوریت تحول در دولت مردمی اجرای عدالت است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °