جوی نسبتاً آرام و پایدار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۸۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در بیشتر مناطق کشور جوی نسبتاً آرام و پایدار پیش بینی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما با اعلام این خبر افزود: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که در بیشتر مناطق کشورمان جوی نسبتاً آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما را پیشرو دشته باشیم.
وی گفت: در بخش‌های شمالی کشورمان از فردا با شمالی شدن جریانات و نفوذ توده هوای نسبتاً خنک ضمن کاهش دما تا ۶، ۷ درجه بارش‌های خیلی خفیف و پراکنده‌ای را در استان‌های ساحلی دریای خزر پیش بینی می‌کنیم که شامل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در این استان‌ها احتمال بارش‌های خیلی خفیف و پراکنده را به همراه کاهش نسبی دما تا هفت درجه از فردا تا چند روز آینده پیشرو خواهیم داشت.
خانم احمدی گفت: در سایر مناطق کشورمان به خصوص مناطق مرکزی و جنوبی جوی نسبتاً آرام همراه با افزایش دو سه درجه‌ای دما را پیش بینی کردیم.
وی افزود: افزایش سرعت وزش باد در مناطقی از شرق و جنوب غرب کشورمان منجر به پدیده گرد و خاک می‌شود.
این کارشناس هواشناسی گفت: در شمال سیستان و بلوچستان و شرق استان کرمان مناطقی از استان خوزستان و ایلام این شرایط پیش بینی می‌شود.
خانم احمدی ادامه داد: آب‌های مناطق جنوبی کشورمان در محدوده خلیج فارس و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود و در پایتخت نیز تا چند روز آینده جوی آرام را خواهیم داشت.
وی افزود: وزش باد در ساعات بعد از ظهر خیلی دور از انتظار نیست و دمای ۳۸ تا ۳۹ درجه در طول چند روز آینده در پایتخت پیش بینی کردیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °