پیشرفت نظامی گروه‌های مقاومت فلسطین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۸۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
پژوهشگر حوزه سیاست خارجی گفت: هر بار جنگ بین غزه و اسرائیل بالا می‌گیرد، غزه با سلاح‌های پیشرفته‌تر و فناوری‌های پیچیده‌تری نسبت به گذشته همه را غافلگیر می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در این قسمت از برنامه روایتگر، «سامی حمدی» روزنامه‌نگار و پژوهشگر حوزه سیاست خارجی پاسخ مقاومت اسلامی فلسطین و تأثیر آن بر معادله بازدارندگی علیه رژیم صهیونیستی را روایت می‌کند.

پژوهشگر حوزه سیاست خارجی با بیان اینکه اسرائیل انتظار چنین واکنشی را از سمت غزه نداشت، گفت: رژیم صهیونیستی انتظار افزایش سطح درگیری‌ها در این حد را نداشت و قطعا پیش‌بینی نمی‌کرد که راکت‌های فلسطینیان به تلاویو اصابت کند. 

حمدی بیان کرد: روی این موضوع باید تأکید کنیم که هر بار جنگ بین غزه و اسرائیل بالا می‌گیرد، غزه با سلاح‌های پیشرفته‌تر و فناوری‌های پیچیده‌تری نسبت به گذشته همه را غافلگیر می‌کند.

او افزود: هرچند این راکت‌ها با خرابی‌هایی که حمله هوایی اسرائیل در غزه به‌وجود آورد، قابل مقایسه نیستند ولی نشان می‌دهد توانایی‌های غزه پیشرفت کرده و به شکل فراینده‌ای تلاویو را تحت فشار قرار می‌دهد.

پژوهشگر حوزه سیاست خارجی با بیان اینکه گنبد آهنین در گذشته کارآمد بود، گفت: تعداد موشک‌هایی که از سمت غزه پرتاب می‌شد کمتر از آستانه‌ رژیم صهیونیستی بود گنبد آهنین از پس یک تا  ۱۰ موشک برمی‌آید اما ثابت شد که نمی‌تواند از عهده ۱۵۰ و بیشتر موشک برآید.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۴.۹۹°