رئیس جمهور نباید روحیه اشرافی گری داشته باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۸۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوی گفت: رئیس جمهور باید روحیه ساده زیستانه داشته باشد و نباید روحیه اشرافی گری داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عبدالناصر همتی بعد از حضور در برنامه آگاهانه شبکه خبر در جمع خبرنگاران افزود: در این برنامه پرسیدند رئیس جمهور آینده باید چه روحیه‌ای داشته باشد؟ و اینکه آیا رئیس جمهور آینده و خانواده‌اش باید زندگی اشرافی داشته باشند یا ساده‌زیست باشند؟ که این نکته مهم را توضیح دادم بد نیست شما خبرنگاران منعکس کنید بعضی‌ها فکر می‌کنند ساده زیستی این است که پایین‌ترین ماشین کشور را سوار شوند، اما تصمیماتی بگیرند که کل کشور را نابود کند می‌گویم رئیس جمهور بهترین ماشین را سوار شود، زیرا او رئیس جمهور و اعتبار کشور است، اما برای مردم کار کند.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم ماشین پراید سوار شویم و کشور را به جایی برسانیم که حداقل ۳۰ درصد جمعیت مردم زیر خط فقر بروند این هنر نیست می‌گویم یک نفر ماشین خوب سوار شود، اما باعث شود که ۸۰ میلیون نفر هم ماشین خوب سوار شوند، ماشین و زندگی داشته باشند و شب گرسنه سر بر بالین نگذارند.

همتی گفت: می‌گویم روحیه اشرافی‌گری نداشته باشید رویه شما حمایت از مردم و طبقات پایین باشد به بازنشسته‌ها و کارگران برسیم، اما اگر خودتان می‌خواهید ماشین خوب سوار شوید این مشکل مردم نیست مردم به این رویه انتقاد نمی‌کنند مردم می‌گویند اگر ماشین اینجوری سوار شوید و این مدلی زندگی کنید، اما به مردم نمی‌رسید این روحیه، اشرافی‌گری است.

وی افزود: نوع ساده زیستی هم خوب است نمی‌گویم بد است، اما باید کاری کرد که مردم هم در رفاه بیفتند و به رفاه برسند اگر رئیس جمهور توانست این کار را انجام دهد خوب است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره راهکارهای خود برای حل مشکلات کشاورزان در دولتش هم گفت: دولت نباید قیمت خرید محصولات کشاورزی را تعیین کند .

آقای همتی گفت: متاسفانه ما خرید تضمینی را به عنوان قیمت تضمینی در نظر گرفته ایم و این مشکل امروز کشاورزی ماست .
آقای همتی گفت: فرضا اعلام می کنیم الان قیمت خرید تضمینی محصول کشاورزی 5 هزار تومان است در حالی که ممکن است این قیمت در بازار 6 هزار تومان باشد . به این ترتیب چرا باید کشاورز را مجبور کنیم محصول را با قیمت کمتر به ما بفروشد.
وی گفت: دولت باید خرید را تضمین کند و قیمت را بر مبنای بازار تعیین کند .

نامزد انتخابات، بحث دیگر را در بخش کشاورزی تامین نهاده ها، کود، بذر، سم و دیگر مواد اولیه مورد نیاز کشاورزان عنوان کرد و گفت: در این بخش هم کشور سامان خوبی ندارد و کشاورزان از این لحاظ هم در رنجند.

آقای همتی گفت: از مشکلات دیگر کشاورزان مسائل آب و هوایی همچون سیل و طوفان و غیره است و از این رو صندوق بیمه محصولات کشاورزی باید خیلی قوی باشد.

وی یکی دیگر از مشکلات کشاورزان را بحث توزیع محصولات دانست و گفت: باید انبارهایی را در استان ها پیش بینی کنیم تا محصولات کشاورزی را دولت به صورت تضمینی بخرد، نگه دارد و به موقع بتواند بفروشد و این گونه نباشد که کشاورز مجبور به پیش فروش محصول خود به قیمت یک دهم بازار شود.

 نامزد انتخابات فعالیت های رسانه را درآشنایی بیشتر مردم با نامزدها و دادن امید به مردم برای حضور پرشور در پای صندوق های رای بسیار موثر دانست .

 
آقای همتی، برای ضبط برنامه "آگاهانه "امروز میهمان شبکه خبر بود .
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °