کشور نیازمند جهش در تمام زمینه‌هاست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۸۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در ۴ سال آینده به جای اداره کشور باید جهش در تمام زمینه‌های کشور اتفاق بیافتد و از ظرفیت جوانان متخصص ایرانی و ایرانیان خارج از کشور استفاده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "سعید جلیلی " در شبکه جهانی جام جم گفت: باید از ۲۹ خرداد کسی که رأی می‌آورد و اعتماد مردم ما را جلب می‌کند، بداند که کشور باید در تمام زمینه‌ها جهش پیدا کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز جوانان و مردم ما توانمندی‌های بالایی دارند و یکی از مزیت‌های کشور ما وجود جوانان توانمند آن است، افزود: جوانان متخصص ایرانی موتور حرکت جهش کشور هستند و باید از این ظرفیت برای پیشرفت کشور حداکثر استفاده را کنیم.

جلیلی بیان کرد: جوانان ما باید احساس کنند که از تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنها به خوبی استفاده می‌شود؛ خیلی از جوانان ما تحصیلاتی دارند که به ناچار در کار دیگری مشغول شده‌اند در حالی که این جوان وقت گذاشته و در رشته‌ای تحصیل کرده، بنابراین انتظار این است که کشور هم از توانمندی‌های آنها استفاده کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دغدغه مهم من این است که تمام شرایط لازم برای جهش کشور وجود دارد و امروز برای توسعه و پیشرفت کشور در آینده فرصت خوبی فراهم شده که خود مردم می‌توانند باعث پیشرفت و افتخار کشور شوند و در بال دیگری دولت است که اگر برنامه و اراده داشته باشد در ۴ سال آینده شکوفایی و جهش را برای مردم ایران به ارمغان می‌آورد.

جلیلی ادامه داد: برای تحقق جهش کشور باید از همه مردم ایران و توانمندی‌های کشور استفاده شود و حضور بخشی از هموطنان ما در خارج از کشور یک فرصت برای دستیابی به این هدف است.

او گفت: ما هم اکنون ۱۲۰ سفارت و نمایندگی در خارج از کشور داریم و این‌ها به عنوان مرکز و مرجع ایرانیان و خانه دوم آنها است و کسی نمی‌تواند به منافع آنها چشمداشتی داشته باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: استقلال یک کشور با قدرت حاصل می‌شود و این دشمنان ما را مایوس می‌کند و حضور موثر مردم در تمام عرصه‌ها می‌تواند مانع اقدامات دشمن در مقابله با استقلال کشور شود.

 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: استقلال یک کشور با قدرت حاصل می‌شود و این دشمنان ما را مایوس می‌کند و حضور موثر مردم در تمام عرصه‌ها می‌تواند مانع اقدامات دشمن در مقابله با استقلال کشور شود.

جلیلی  افزود: دشمنان ما همواره به دنبال ایجاد محدودیت برای ما هستند و همیشه محدود کردن آزادی‌های ما توسط دشمنان دنبال می‌شود، حتی آنها می‌گویند یک تراکنش بانکی را ما باید انجام دهیم، بنابراین برای مقابله با آنها باید برنامه‌ریزی داشته باشیم تا دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان کنیم.

او بیان کرد: ما در جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت مقابله خواهیم کرد و من برای مقابله با دشمن در تمام زمینه‌ها برنامه دارم مثلاً آنها مانع فروش نفت ما می‌شوند، در حالی که نفت مزیت نسبی ماست و باید با اقدامات خود در داخل کشور ارزش افزوده آن را بیشتر کنیم تا با قیمت بالاتری محصولات آن را بفروشیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: به لحاظ علمی، فنی و نیروی انسانی امکانات لازم را برای پیشرفت و توسعه کشور داریم و به اتکا به سرمایه خود ملت ایران اگر بتوانیم حجم نقدینگی موجود را به این طرف سوق دهیم که مردم در ساخت پالایشگاه‌ها مشارکت کنند ارزش افزوده صادرات ما بیشتری خواهد بود و کسی حق ندارد آزادی‌های ما را در این زمینه تهدید کند.

جلیلی بیان کرد: من با ایرانیان خارج از کشور آشنایی کامل دارم و در سفر‌های خود به خارج از کشور در زمان حضور در وزارت امور خارجه یکی از برنامه‌های من جلسه با ایرانیان خارج از کشور بود، زیرا این‌ها فرصت ما هستند و دولت باید در تمام زمینه‌ها از ظرفیت‌های جوانان ایرانی در خارج از کشور استفاده کند.

به گفته او، ما نباید ایرانیان خارج از کشور و سرمایه‌های موجود را نادیده بگیریم و باید از توانمندی آنها در بخش‌های مختلف کشور استفاده کنیم و باید ارتباط خود را با این سرمایه‌ها همچنان برقرار کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: با بیان اینکه در دنیا ۲۰۰ کشور وجود دارد و سیاست خارجی فعال این است که بتوانیم به همه این کشور‌ها صادرات کالای ایرانی داشته باشیم، یادآور شد: ما باید برای صادرات به این ۲۰۰ کشور برنامه‌ریزی داشته باشیم و اولویت ما همسایگان ما خواهند بود و ضروری است که برای تک تک کشور‌های همسایه باید برنامه داشته باشیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۹°    ۲۶.۵۱°