گسترش راه های اعتلای قدرت بازدارندگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ایران پرچم‌دار جبهه مقاومت است، گفت: با همت مضاعف، تمامی راه‌های منتج به پیشرفت و اعتلای قدرت بازدارندگی را باید گسترش داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خطوط تولید باتری‌های فوق سنگین نیروگاهی و کششی در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با حضور سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، «مجید هدایت» مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع و جمعی از مسئولان ارشد نیرو‌های مسلح افتتاح و راه‌اندازی شد.
سرلشکر باقری در مراسم افتتاح این پروژه‌ها با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدا، شهدای صنعت دفاعی به‌ویژه شهدای مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع افزود: این دستاورد‌ها حاصل تلاش‌های چندین ساله جهادگران صنعت دفاعی در سازمان «توان» است که مجموعه‌ای از ذخیره‌سازه‌ها و تأمین‌کننده‌های انرژی سامانه‌ها و همه تجهیزات مورد نیاز بخش‌های نیرو‌های مسلح و کشور در حوزه نیروگاهی و همه سازمان‌هایی که نیازمند توان و انرژی هستند را شامل می‌شود.
وی با بیان اینکه مجموعه‌های بازدیدشده در این صنعت در لبه فناوری جهانی قرار دارد، گفت: دانشمندان جوان و مدیران ارزشمند صنعت دفاعی کار بزرگی را در این سازمان به منصه ظهور رساندند و موفق شدند به پیچیده‌ترین و دشوارترین فناوری در حوزه انرژی دست پیدا کنند.
سرلشکر باقری با بیان اینکه به لحاظ سطح و ارزشمندی، تولید انرژی در مقیاس قابل سنجش با هزینه، حجم و کیفیت تجهیزات نیرو‌های مسلح در این سازمان کاملاً رشد داشته است، افزود: به لحاظ کمیت مجموعه تولیدات سازمان توان طی پنج سال گذشته رشد ۱۰ برابری داشته است.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تولیدات مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع در بسیاری از محصولات، کشور را از واردات بی نیاز کرده است، عنوان کرد: ان‌شاالله این مسیر با برنامه‌ی چهار ساله‌ای که تدوین شده است با دقت و سرعت ادامه پیدا خواهد کرد و قطعاً بخش‌های مولد انرژی که در این مجموعه تولید و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد در دقت تسلیحات و تجهیزات نیرو‌های مسلح تأثیرات چشمگیری را خواهد داشت.
سرلشکر باقری با بیان اینکه همه مجموعه‌های دفاعی و نظامی به تولیدات سازمان توان وابستگی دارند، اظهار داشت: عملکرد مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی نقش مهم و مؤثری در ارتقای قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح دارد.
وی با اشاره به نبرد امروز مردم فلسطین با رژیم غاصب صهیونیستی گفت: نبرد حق و باطل در طول تاریخ همواره وجود داشته است؛ دائمی است و در هر زمانی شکل و شمای خاص خود را داشته است.
سرلشکر باقری اضافه کرد: مردم فلسطین امروز به جای سنگ از گلوله و راکت استفاده می‌کنند و جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی را در بعد نظامی و استفاده از تکنولوژی می‌دهند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تحت لوای مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا پرچم‌دار جبهه مقاومت است، افزود: هیچ فرصتی را نباید از دست داد و با همت مضاعف تمامی راه‌های منتج به پیشرفت و اعتلای قدرت بازدارندگی را باید گسترش و توسعه داد؛ چرا که دشمن نیز دائماً در حال به روز کردن خود در زمینه نظامی است.
سرلشکر باقری سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع را یکی از مؤلفه‌های اساسی افزایش قدرت بازدارندگی عنوان کرد و گفت: قطعاً پیشرفت، خلاقیت و افزایش کیفیت تولیدات این سازمان، پیشرفت سلاح‌ها و تسلیحات نظامی و دفاعی را به همراه خواهد داشت.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای حمایت همه‌جانبه و برداشتن موانع تولید در این سازمان به کار خواهیم بست، خاطرنشان کرد: در کنار محصول و تولیدات فیزیکی و مادی منحصربه‌فرد، از جوانان و دانشمندانی که در طراحی، ساخت و تولید این محصولات نقشی اصلی را به عهده داشته‌اند، نباید غافل شد و بنابر تأکید مقام معظم رهبری همواره باید به تلاش و همت سرمایه‌های انسانی ارج نهاد و قدردان آن‌ها بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °