ایجاد تیم عملیاتی برای مقررات‌زدایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۱۹۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تیم عملیاتی برای مقررات زدایی ایجاد می‌کنیم، گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی رانت مفتی بود که دولت بدون کار کارشناسی به برخی رانت‌خواران داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "علیرضا زاکانی" نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری امروز (چهارشنبه، ۱۲ خرداد) در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل سابق لانه جاسوسی برگزار شد، در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه برنامه شما برای کنترل مخارج و کسری بودجه چیست؟ گفت: فرهنگ و اقتصاد به هم وابسته هستند، فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و صرفه جویی در اقتصاد تأثیرگذار است.

او افزود: فوریت ما اقتصاد و معیشت و اولویت دولت آینده فرهنگ است. نخستین کار ما این است که بند‌ها را از پای تولید با مقررات زدایی باز می‌کنیم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه تیم عملیاتی برای مقررات زدایی ایجاد می‌کنیم، گفت: ارز ۴۲۰۰ رانت مفتی بود که دولت بدون کار کارشناسی به برخی رانت‌خواران داد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه شهرداری‌ها همه اطلاعات شهر را به GIS بیاورند، گفت: امروز زمان دقیانوس نیست که کشور را با چرتکه اداره کنیم.

زاکانی ادامه داد: ۸۰ درصد مجوز‌های کشور شفاف نیست و رانت پشت آن است.

او با بیان اینکه باید با مردم صادق باشیم، گفت: ما روی طلا خوابیده‌ایم، فروش نفت ما یک میلیون بشکه است و پول آن دوماهه باز می‌گردد.

زاکانی افزود: اصلاح ساختار بودجه، انضباط مالی دولت، واگذاری اختیارات به ملت راهکار‌های حل مشکلات اقتصادی است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: من هم مذاکره می‌کنم. در شورای عالی امنیت ملی در مورد مذاکرات تصمیم گیری می‌کنند. ما حتما اهل مذاکره هستیم.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد: برجام یک مذاکره ناقص و معیوب است و صورت جلسه‌ای برای انتقال به ایران نداشت. همین برجام را باید نقد کرد، چون ما تمام تعهداتمان را پیش از برجام اجرا کردیم، اما آنها به وظایف خود عمل نکرده‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: با مصوبه هسته‌ای مجلس می‌توان این موجود نیمه مرده را زنده کرد. در دولت، اصلاح مجلس در رأس امور است.

زاکانی افزود: اگر ماموریت مذاکره داشته باشیم، حتما مذاکره می‌کنیم و از مذاکره نمی‌ترسیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ۴ محور تحولی مورد نظر ما برای دولت آینده در حوزه اقتصاد، اجتماعی و فرهنگی، سیاسی و امنیتی و ایرانیان خارج از کشور است.

زاکانی بیان کرد: به شدت به دنبال توسعه آزادی‌ها در جامعه هستم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °