به دنبال رئیس و مرئوسی نیستم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۲۵۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در شبکه سیما گفت: ما به دنبال رئیس و مرئوسی در کشور نیستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

   "محسن مهرعلیزاده" ضمن معرفی جایگاه خانوادگی خود گفت: من یکی از فرزندان آب و خاک و از خانواده متوسط و فردی که مسائل و مشکلات جامعه را در سطح پایین به خوبی در زندگی خود لمس کرده است، امروز در خدمت مردم هستم.

مهرعلیزاده با اشاره به این که ما به دنبال رئیس و مرئوسی در کشور نیستیم و نباید باشیم، افزود: مشکل ما در اینجاست که همیشه فکر کرده ایم یک نفر همیشه باید رئیس باشد و بقیه مردم مرئوس باشند و یک نفر ارباب و بقیه رعیت باشند و یک نفر دستور دهد و بقیه دستور را اجرا کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مهم این است که باید ببینیم مردم چگونه برای ساختن آینده خود و تأثیرگذاری خود فکر می‌کنند و مهم این است که فردی که با ادعای کار برای مردم مسئولیت پیدا می‌کند چه نوع آدمی است، آیا آدمی است که همیشه می‌خواهد تحکم کند و حاکم باشد یا آدمی است که خود در زندگی شخصی نیز طوری رفتار کرده که همیشه سعی داشته است دیگران را به حساب بیاورد و با دیگران کار و همراهی کند.

مهرعلیزاده با اشاره به معنی جمهوری یعنی مردم و جمهوری اسلامی ایران یعنی حکومت مردم در قالب حکومت اسلامی و رعایت قوانین اسلامی و شرعی افزود: قانون اساسی قانونی است که مردم حاکم باشد و در اعتقادات دینی ما خداوند نمایندگی خود را به انسان داده نه به یک فرد خاص یا یک جمع یا یک قوه.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به این که مردم در فروردین سال ۵۷ به جمهوری اسلامی رأی دادند، گفت: مردم به حکومت مردم بر مردم در یک کشور اسلامی رأی دادند و معنی آن این است که باید در بررسی مسائل مردم اعم از باسوداها، بی سوادها، دانشگاهی‌ها و افراد باتجربه مشارکت داشته باشند.

مهرعلیزاده افزود: باید مردم در تنظیم برنامه مشارکت داشته باشند و در تنظیم این برنامه برای کشور عقل و عقلانیت پشت قضیه باشد نه زور و تحکم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در اجرای برنامه‌ها هم دولت‌ها نمی‌توانند و هم نباید همه بار اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور را خود بکشند و احساس کنند که وظیفه آنهاست و مردم هم باید فقط تماشاگر باشند که نتیجه آن همان چیزی می‌شود که اکنون داریم.

مهرعلیزاده افزود: ۴۳ سال از انقلاب گذشته، ولی هنوز بحران قطعی آب در دو قدمی ماست و شکستگی آبی در کشور و منطقه در دو قدمی ماست و فکر اساسی برای رفع این مشکل صورت نگرفته است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: من نمی‌خواهم سیاه نمایی کنم، کار صورت گرفته، سد‌هایی ساخته شده، اما این میزان توجه به حفظ آب و محیط زیست با الگو‌های مصرف رها شده در تمامی زمینه‌های خانگی، صنعت، کشاورزی و خدمات نسبتی دارد.

 مهرعلیزاده همچنین نگرانی‌های مردم در دریاچه ارومیه، دریاچه بختگان در شرق اصفهان در ورزنه در کنار تالاب گاوخونی، در زمینه بی آبی را یادآور شد و افزود: استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان رضوی و شمالی حتی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان و کردستان دچار مشکل آب هستند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: ما این روز‌ها شاهد قطعی برق هستیم که این موضوعی خنده دار است.

مهرعلیزاده افزود: در زمان جنگ شاهد قطعی برق بودیم، چون زیربنا‌ها از بین رفته بود، اما چه دلیلی امروز برای قطعی‌های برق وجود دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: یا ما ضعف ساختاری مدیریتی داریم یا ضعف عملکردی.

مهرعلیزاده افزود: ما مدیران لایق زیادی داریم و ایرانی‌ها مدیریت بلدند و سواد کار دارند و دلسوزند و دارای تمدن هستند و دارای منابع انسانی و امکانات مادی هستند، اما متأسفانه خیلی جا‌ها مردم را به حساب نیاورده اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین مشکل بیکاری در بین قشر جوان را از مشکلات کشور دانست.

 

مهرعلیزاده گفت: ما همه منابع را در اختیار داریم، اما یک چیز مغفول مانده است و آنهم اینکه مردم را به حساب نیاورده ایم. در همین کشور بیش از ۳۰ در صد بیکاران جوان هستند و این نتیجه سو مدیریت‌ها است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در بخش تولید بخش نامه‌های متضاد و متناقض دست همه را بسته است. بسیاری از شهرک‌های صنعتی در کشور به صورت کامل تعطیل است. بیش از ۵۰ درصد بخش فعال هم با ظرفیت ۶۰ درصدی کار می‌کنند.

وی تاکید کرد: در این حال می‌آییم دلار ۴۲۰۰ پخش می‌کنیم که بخشی از آن توسط عده‌ای خورده می شود و بخشی هم صرف واردات جنس مزخرف از چین می‌شود. افرادی که چنین کاری می‌کنند مدیریت و مهندسی را بلد نیستند.

مهرعلیزاده گفت: وقتی حرکت بر اساس مدیریت و تدبیر نباشد وضعیت این چنین می‌شود که با آن مواجه می‌شویم. در حوزه مسکن باید کاری کنیم که ارزش زمین کاهش پیدا کند. برای این کار باید سرمایه سرگردان را به بخش تولید هدایت کرد.

وی‌ با بیان اینکه مردم در بورس ضرر کرده اند، گفت: باز هم دولت برای جبران خسارت باید از جیب مردم یعنی صندوق توسعه بردارد و هزینه کند. خوب اگر مدیریت بلد نیستید بروید کنار.

او وعده داد از همان روز اول دولتش همه بخش نامه‌ها را با یک فرمان کنار می‌گذارد و بجای آن دو سه بخشنامه کاربردی ابلاغ می کند که تکلیف مردم و فعالان اقتصادی روشن باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کسب مناسب مدیریتی هم در کشور زمینه ساز فساد شده است، گفت: باید همه چیز شفاف باشد. باید در تابلو‌های تبلیغاتی درج شود که هر روز چقدر از بودجه کشور هزینه چه امری شده است.

وی اظهار داشت: در مورد افزایش قیمت بنزین مردم به حق ناراحت شدند و بیشتر از اینکه به حساب نیامده اند ناراحت بودند.

او گفت:(اگر)رئیس جمهور شوم هر ماه به استان‌ها سرمیزنم.

مهرعلیزاده درباره برنامه هایش در حوزه سیاست خارجی گفت: توسعه سیاسی اقتصادی برای من یک اصل است و سیاست خارجی هم در این چارچوب تعریف می‌کنم. در هشت سال دفاع مقدس همین روسیه و چین محترم و ژاپن همه به صدام کمک کردند و عزم نابودی این انقلاب را داشتند.

وی تاکید کرد: امروز در جنگ اقتصادی هستیم. امروز امکانات ما بیشتر از دوران دفاع مقدس است و تجربه مدیترتی بهتری هم از آن دوران داریم. پس مقابله با این کار آسانی است. تجربه به همراه پیشینه‌های دانشگاهی به من اجازه می‌دهد کار‌های تحولی انجام دهم. کشور ما در مرحله‌ای قرار دارد که علی رغم همه فشار‌ها می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت‌های آقای خاتمی دولت‌های نمونه بعد از انقلاب هستند و خیلی خوب با دنیا تعامل کردیم. تورم در این دولت‌ها به زیر ۱۰ درصد رسید و رشد اقتصادی بالای پنج درصد داشتیم. من تحت عنوان دولت سوم آقای خاتمی همان وضعیت را با وضعیت شانزده سال بعد برمیگردانم. اینکه بگوییم دشمن محترم تحریم را بردار اشتباه است و باید اقتصادی درونزای بر‌ونگر داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °