انتخاب کابینه زودهنگام کار غلطی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۲۵۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰
علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه "آگاهانه" شبکه خبر گفت: معرفی معاون اول یا اعضای کابینه از هم اکنون، کار غلطی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "علیرضا زاکانی" نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه "آگاهانه" شبکه خبر با بیان اینکه از ۱۵ سالگی در دفاع مقدس حضور داشتم و ۶۲ ماه در جبهه بوده ام، گفت: کشور دچار مشکلات جدی است و به تحول نیاز دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره انتخاب زودهنگام کابینه خود گفت: نگاه ما قبیله گرایی نیست و به دنبال شایسته سالاری هستیم. معرفی معاون اول یا اعضای کابینه از هم اکنون، کار غلطی است. هر کس دغدغه کشور را داشته باشد در کابیه ماست.

زاکانی با اشاره به تورم ۴۶ و ۹ دهم درصد اعلام شده افزود: ایران تنها کشوری است که ۵۰ سال است که تورم آن دورقمی است و وا برای آن برنامه‌های مختلفی داریم.

او گفت: بی قیدی و بی نظارتی دولت باعث شده که مفسدین اقتصادی و رانت خواران بر گرده مردم فشار سنگینی ایجاد کنند.
 
زاکانی گفت: آنچه که در دولت کارشناسان رقم خواهد خورد؛ دقت، نظارت و جلوگیری از رانت خواهد بود. نرخ بیکاری بیش از ارقام اعلام شده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه حقایق به سمع و نظر مردم نمی رسد اما آنها با همه وجود دردها را احساس می کنند.

علیرضا زاکانی به وضعیت مسکن در کشور پرداخت و گفت: با کاخ نشینی ها، کوخ نشینان فراموش شده اند. در کشور حدود 350 هزار واحد مسکن توسط مردم ساخته می شود. صدور مجوز برای ساخت مسکن حدود ۲۲ ماه طول می‌کشد که بیش از دوره ساخته شدن مسکن است. در این رابطه، وظیفه ما مقررات زدایی و تسریع در صدور مجوز است. باید شفافیت ایجاد شود.
او افزود: باید از طریق تعاونی ها و انبوه ساز ها مسکن هایی با عمر مفید بیشتر ساخته شود. مسکن باید از مقوله سوداگری بیرون آید.

نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: مشکل کشور ما بی عرضگی مسئولین است.

او در بخش دیگری درباره بورس و بازار سرمایه گفت: دولت باید برای رونق بورس هزینه کند، نه اینکه نیاز خود را از طریق بورس تامین کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری: در زمینه بازار سرمایه، بنده کار‌هایی را که دولت آقای روحانی کرد، نمی‌کنم. در سال ۹۹ بر اساس گزارش وزارت اقتصاد، دولت ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه برای اداره خود کسب امکان کرده است.

او نرخ بیکاری را ۱۳ درصد اعلام کرد و گفت: کسانی که جویای کار و ثبت نام کننده برای احراز شغل ، زنان خانه دار و کارگران فصلی در این محاسبه لحاظ نشده است. با اصلاح حوزه اقتصاد و مدیریت توجه ما جهش تولید است.

 علیرضا زاکانی با بیان اینکه ما از متن مردمیم و فدایی مردم هستیم، افزود: در این یک سالی که نماینده مردم شریف قم بوده ام، بنای من بر این بوده که هر پنجشنبه به محلات سرکشی کنم، به منزل یکی از مستضعفین و یکی از خانواده های محترم شهدا بروم و در مساجد بعد از نماز با فعالان محل دیدار و گفتگو کنم.

او در بخش دیگری از گفتگوی خود با برنامه "آگاهانه " گفت: بحث فساد برخی از مسئولان، آبروی مسئولان پاکدست را نیز می‌برد و امید را در جامعه می‌کُشد. در ۲ دهه گذشته بخشی از توان بنده معطوف به مبارزه با مفسدین شده است. بیش از ۶۰ بار با شکایت آن‌ها مواجه شده ام، اما با عنایت خداوند و کمک شما مردم حتی یک بار هم محکوم نشده ام.
 
نامزد انتخابات ۲۸ خرداد ریاست جمهوری گفت: عین مردم و مثل مردمم و این افتخار بنده است. در تمام دوران نمایندگی مجلس نه خودرو گرفته ام و نه مسکن.

زاکانی از امکانات کشور سخن گفت و افزود: کشور انسداد ندارد و امکانات زیادی دارد. با عدد و رقم کارشناسی قول می دهم که مردم در سال اول، تغییر دولت را با همه وجود حس کنند.خدمت به مردم را بزرگترین عبادت می دانیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °