فعالیت پالایشگاه تهران ادامه دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۲۷۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
بر اساس گزارش خبرنگار شبکه خبر از محل پالایشگاه تهران، فعالیت عادی پالایشگاه تهران، در کنار تلاش برای اطفای کامل آتش سوزی ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 خبرنگار شبکه خبر با اشاره به عبور مرور ماشین های حمل سوخت گزارش داد که آمد و شد ماشین های حمل سوخت نشان می دهد فعالیت پالایشگاه بی وقفه ادامه دارد و هیچ مشکلی وجود ندارد. 

بر اساس گزارش خبرنگار شبکه خبر حدود 30 ماشین آتش نشانی با کف به مخزن بزرگ برای مهار آتش آن حمله کردند و آن را در کف پوشاندند اما آتش آنقدر بزرگ است که اطفای آن ممکن نشد.

آتش‌سوزی پالایشگاه تهران که از ۱۴ ساعت پیش آغاز شده، همچنان ادامه دارد. دقایقی پیش یکی از مخازن ضایعات نفتی که شعله ور بود بر اثر استمرار آتش ناگهان منفجر شد. بر اثر این انفجار، حجم آتش گسترده تر شده است.

بنا بر اعلام مدیرعامل پالایشگاه، برجک‌های اصلی پالایشگاه فعال هستند. وزیر نفت در محل حادثه پالایشگاه تهران حضور یافت و گفت پالایشگاه تهران اساساً برای تهران بنزین تولید نمی‌کند.
 
زنگنه افزود پالایشگاه آسیب ندیده و به اندازه کافی هم ذخایر داریم. مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت هم گفت: حادثه پالایشگاه تهران هیچ مشکلی در تأمین بنزین پایتخت ایجاد نکرده است.
 
توضیحات سخنگوی آتش نشانی درباره آتش سوزی
جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در تشریح آخرین وضعیت آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران اظهار داشت: بیش از ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه با امکانات لازم همچون تانکر آب و تجهیزات تنفسی و تجهیزات مربوط به اطفای حریق از همان لحظات اولیه به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: بیش از ۶۰ خودرو‌های آتش نشانی تهران به همراه ۱۴۰ پرسنل عملیات اطفاء حریق در پالایشگاه را با همکاری شهرداری منطقه ۲۰، نیرو‌های هلال احمر، پلیس راهور و اورژانس انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه جاری شدن مواد از یک مخزن خطر شعله‌وری آتش به سایر مخازن را داشت، گفت: امکان سرایت آتش به سایر مخازن بسیار زیاد بود، ولی نیرو‌های آتش نشانی با عملیات چند جانبه همراه با آب و کف موفق به کنترل شعله‌های آتش شدند.

جلالی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ مصدوم و تلفات جانی به همراه نداشته است، گفت: مواد داخل مخزن قابلیت شعله وری داشت، ولی به هیچ عنوان مواد قابلیت انفجار نداشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: اینکه گفته می‌شود تاکنون چندین انفجار در این مخازن رخ داده، صحت ندارد و تنها موضوع شعله وری آتش بود که اکنون هم به طور کامل حادثه تحت کنترل است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °