رابطه سینمای ایران و انقلاب اسلامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۸۳۵۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
عزیزی کارشناس و تهیه کننده سینما معتقد است: هیچ یک از نظرات امام و رهبر انقلاب در سینمای ایران محقق نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "مهدی عظیمی" کارشناس و تهیه کننده سینما با حضور در برنامه "شهرفرنگ" شبکه خبر درباره نسبت سینمای ایران و انقلاب اسلامی و جایگاه سینما در اندیشه امام راحل گفت: دشمنان در رسانه های خود اسلام را دینی بسته و محدود به عبادات نشان می دادند ولی سخنرانی حضرت امام (ره) در بهشت زهرا (س) که بخشی از آن مربوط به سینما بود، خط بطلانی بر آن تبلیغات بود.

وی افزود: بخش غالب سینمای ما امروز برخلاف اندیشه های حضرت امام و رهبر انقلاب عمل می کنند و به تنها مسائلی که در این سینما توجه نمی شود دقیقا این اندیشه هاست.

عظیمی با اشاره به کتاب "منشور رسانه " اظهار کرد: باید از نهاد های متولی سینما که تابلوهای انقلابی نیز دارند پرسید، چرا حتی یک بند از کتاب منشور رسانه که بخشی از نظرات و انتظارات رهبر انقلاب و امام راحل در آن جمع آوری شده، تاکنون اجرایی نشده است؟ این درحالی است که پس از بیانیه گام دوم بایدحرفمان را در خارج از ایران بزنیم.


امیر جاوید، نویسنده و منتقد سینما دیگر میهمان این برنامه با رویکردی منتقدانه درباره مواجهه با نسبت سینمای ایران و انقلاب اسلامی گفت: نوع مواجهه با موضوع نسبت سینما و انقلاب تاکنون کلیشه ای بوده است و منحصر به مناسبت هایی مانند هفته دفاع مقدس و رحلت امام (ره) می شود.

وی با نقل فرازهایی از اندیشه امام خمینی (ره) درباره سینما و هنر افزود: با توجه به نوع نگاه امام، هنر و سینما باید در خدمت اسلام و مردم مستضعف و در مقابله با لیبرالیسم، کومونیسم و همینطور اسلام آمریکایی باشد.

جاوید با انتقاد از نهادهای انقلابی متولی در سینمای ایران افزود: اولین افرادی که باید پاسخگوی وضع موجود باشند ابتدا نهادهای انقلابی هستند که تا کنون چه کرده اید؟

این منتقد سینما درباره برخورد نکردن برخی نهاد های نظارتی در سینمای ایران با مشکلات و انحرافات موجود گفت: جریان های مختلف در زیست بوم سینما منافع مشترکی دارند که مانع انعکاس صدای اعتراض یا حتی برخورد با انحراف از اصول انقلاب می شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۷۹°    ۱۴.۵۹°