قانون اجرای هدفمندی یارانه ها ناقص اجرا شده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۳۵۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: قانون هدفمندی یارانه ها به درستی اجرا نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محسن مهرعلیزاده"، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو به ۱۲ سوال پاسخ گفت.

مهر علیزاده با اشاره به این که اجرای ناقص قانون هدفمندی یارانه‌ها باعث بی اثر شدن این قانون شد، گفت: قرار بود بخشی از یارانه به صورت یارانه نقدی به مردم داده شود که کمک معیشتی برای مردم باشد و در کنار آن قرار بود بخشی هم به صنایع داده شود تا جبرانی برای هزینه‌های افزایش قیمت نهاده‌ها و انرژی باشد و بخش دیگری هم برای توسعه زیر بنا‌ها پرداخته شود، اما متاسفانه فقط یک بخش از آن یعنی یارانه‌های نقدی اجرا شد.

او افزود: با توجه به گذشت ۱۱ سال از قانون و ثابت ماندن رقم یارانه‌های نقدی متاسفانه امروز یارانه‌های نقدی تنها تبدیل به منتی شده که سر مردم فقیر و مردم نیازمند گذاشته می‌شود.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر با دلار محاسبه کنیم، یارانه نقدی اوایل یازده دلار بود، اما امروز این رقم به ۲ و ۲ دهم دلار کاهش یافته است و من در نظر دارم یارانه پنج دهک پایین جامعه را پنج برابر کنم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ۷ میلیون سرپرست خانوار فاقد شغل داریم. دارایی شرکت‌های دولتی در کشور ما ده‌ها هزار میلیارد تومان ارزش دارد.
 
 
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه سیستم مالیاتی کشور دو مشکل اساسی دارد، گفت: بسیاری از کارخانه ها تعطیل و از کار افتاده است، اسرار بر گرفتن مالیات از آنها اسرار بیخودی است.
او معتقد است که برای تشویق تولید کنندگان معافیت های مالیاتی داده شود، گفت: فرار مالیاتی داریم. باید برای تصحیح نظام مالیاتی از سامانه های متصل به هم مالیاتی استفاده کنیم.
 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: تولید کنندگان کوچک و کارمندها باید از پرداخت مالیات معاف شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °