انتظار فرج از نیمه خرداد کشم...
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۳۶۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
چهاردهم خردادماه، سالروز عروج روح خدا به ملکوت اعلی را به تمام آزادگان جهان، به ویژه فرزندان بسیجی بنیانگذار جمهوری اسلامی تسلیت می گوییم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سی و دو سال پیش در صبح روز 14 خرداد 1368 خبر درگذشت حضرت امام از رادیو اعلام شد و مردم، مبهوت و ناباورانه، متاثر از این خبر مهیب راهی کوچه و خیابان، مساجد، مراکز و بیوت علما و بزرگان شدند تا در اندوه، غم، سردرگمی، احساس یتمی و ... تنها نباشند.
 
از همان نخستین ساعات، امید به آینده و ایمان به وعده الهی در دل ها می تپید و امروز نیز، پس از 32 سال و با وجود تقلاهای بی وقفه دشمنان راه امام (ره) برای خشکاندن چشمه جوشان این مکتب و به فراموشی سپردن آرمان های او ، به لطف خداوند و با مجاهدت های فرزندان امام، نهضت ادامه دارد.

تحریف آرمان های امام همواره یکی از عمده ترین ابعاد تلاش های توطئه گران و دشمنان امام بوده و فتنه ای است که همچنان دنبال می شود.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها در این مورد هشدار داده و ابعاد آن را تشریح کرده اند.

ایشان در بخشی از بیاناتشان در مراسم سالگرد رحلت امام در سال 94 فرمودند: "در زمان حیات امام هم برای تحریف شخصیّت امام کار میشد؛ از یک‌طرف دشمن بود که از اوّل انقلاب سعی کرد در تبلیغات جهانی خود امام را به‌صورت یک انقلابی خشک و خشن - از نوع آنچه در تاریخ انقلاب‌های بزرگ و معروف عالم مثل انقلاب فرانسه، انقلاب مارکسیستی شوروی و بعضی از انقلاب‌های دیگر می‌شناسیم - معرّفی کند؛ یک انسانی که خشک است و خشن است و گره ابروی او باز نمیشود و صرفاً نگاه میکند به مقابله‌ی با دشمن و هیچ عاطفه‌ای، هیچ انعطافی در او نیست؛ امام را این‌جوری معرّفی میکردند که این غلط بود. بله، امام قاطع بود، غیر متزلزل بود، در تصمیم خود - همان‌طور که حالا عرض خواهم کرد - انسانی راسخ بود لکن مظهر عاطفه بود، مظهر لطافت بود، مظهر محبّت بود، مظهر دلداری و دلدادگی در مقابل خدا و در مقابل خلق خدا، بخصوص نسبت به قشر‌های مظلوم و مستضعف جامعه بود؛ این کاری بود که دشمن از روز اوّل در انقلاب ما، در تبلیغات جهانی نسبت به امام انجام میداد.

در داخل هم بعضی ندانسته، بعضی هم دانسته [شخصیّت امام را]تحریف میکردند؛ حتّی زمان حیات خود امام. هر حرفی را که به‌نظرشان پسندیده بود، به امام نسبت میدادند؛ درحالی‌که ارتباطی به امام نداشت. بعد از رحلت امام هم همین جریان ادامه داشته است؛ حتّی تا آنجایی که بعضی حرف‌ها و بعضی اظهارات، امام را به‌صورت یک آدم لیبرال که هیچ قید و شرطی در رفتار او در زمینه‌های سیاسی، حتّی در زمینه‌های فکری و فرهنگی وجود ندارد معرّفی می کنند؛ این هم بشدّت غلط و خلاف واقع است. ما اگر بخواهیم شخصیّت امام را به معنای واقعی کلمه پیدا کنیم، این راه دارد؛ اگر ما این راه را - که عرض خواهم کرد - رفتیم، مطلب حل خواهد شد والّا امروز کسانی می‌آیند طبق میل خود و سلیقه‌ی خود یک‌جور امام را معرّفی میکنند، ممکن است در فردا‌ها کسان دیگری بیایند و بر طبق سلایق دیگری، بر طبق حوادث دیگری که در دنیا پیش می‌آید، مصلحت بدانند که امام را جور دیگری معرّفی کنند؛ این نمیشود. محبوبیّت امام در بین مردم یک چیز ماندگار است؛ این را نتوانست دشمن از بین ببرد؛ برای همین، مسئله‌ی تحریف شخصیّت امامِ نافذ در دل‌های مردمان زیادی - در کشور و بیرون از کشور - خطر بزرگی محسوب میشود.

آن راهی که میتواند مانع از این تحریف بشود، بازخوانی اصول امام است. امام یک اصولی دارد، یک مبانی‌ای دارد؛ این مبانی در طول ده سال دوران حاکمیّت اسلامی و پیش از آن در طول پانزده سال دوران نهضت، در بیانات گوناگون بیان شده است؛ اصول امام را در این بیانات میشود پیدا کرد؛ این اصول را، این خطوط را کنار هم که بگذاریم، یک شاکله‌ای از امام بزرگوار تشکیل خواهد شد؛ شخصیّت امام این است. "
 
مقام معظم رهبری امروز نیز به‌مناسبت سی‌ودومین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) سخنرانی می کنند.

این سخنرانی امروز ساعت ۱۱ زنده از شبکه خبر پخش خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °