تنظیم کالا‌های اساسی امری ضروری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۴۱۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: اجازه نخواهیم داد کالایی که با ارز یارانه‌ای به کشور وارد شده به قیمت غیر عادلانه توزیع شود و با سپردن همه امور کالا‌های اساسی به دست چند نفر تاجر خاص مخالف هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقا از خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای محسن رضایی درباره تنظیم بازار کالا‌های اساسی افزود: تنظیم کالا‌های اساسی امری ضروری است و ما به توزیع کالا‌های اساسی یارانه‌ای که در اختیار مردم قرار گیرد ادامه خواهیم داد.

وی افزود:، اما دولت ما هیچ یارانه‌ای را پرداخت نخواهد کرد مگر اینکه نظارت داشته باشد تا آخر، کالا به همان قیمت یارانه‌ای به دست مردم برسد و دلیلی ندارد که دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی پرداخت کند، اما کالا‌های اساسی به قیمت ارز بالای ۲۰ هزار تومان به دست مردم برسد.

وی افزود: این امر منجر به پیدایش سلاطین شکر و گوشت و خوراک و نهاده‌های دامی می‌شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: کار تنظیم بازار از دو طریق انجام خواهد شد: نخستین اقدام ایجاد سازمانی برای نظارت بر این فرایند از ابتدا تا انتها خواهد بود و ثانیا از ظرفیت اصناف و اتحادیه‌ها استفاده خواهیم کرد تا با دخالت بیشتر خود اصناف و اتحادیه ها، تنظیم بازار کالا‌های اساسی شکل بگیرد.

آقای رضایی افزود: با این موضوع که همه امورات کالا‌های اساسی در دست چند تاجر باشد، ضمن احترام به آن‌ها مخالف هستیم و این امر را کنترل خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در این صورت مردم مطمئن باشند که اولا قیمت‌های بازار عادلانه است، در ثانی ثبات قیمت‌ها وجود خواهد داشت و همچنین جلوی رانت‌ها گرفته خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °