بزرگترین پرونده حقوقی شورش ششم ژانویه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۴۵۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
دادستان‌های آمریکاعلیه ۵۵۰ نفر در ارتباط با شورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ (۱۷ بهمن پارسال) در کنگره این کشور، طرح اتهام می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پیشین پیش بینی می‌شود ۵۰۰ نفر به مشارکت در اقدامات خشونت بار در کنگره، تخریب و سرقت اموال دولتی، حمله به مأموران پلیس و استفاده از وسایل مخرب متهم شوند.
پرونده بازجویی و پیگرد قانونی این جرائم، از لحاظ شمار افراد خوانده و هم به لحاظ ماهیت و حجم شواهد و مدارک، از بزرگترین پرونده‌های حقوقی تاریخ آمریکاست.
بلوای ششم ژانویه ۲۰۲۱ در کنگره آمریکا درحمایت از «ترامپ» رئیس جمهور پیشین و با هدف اختلال در روند تأیید پیروزی «بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری روی داد.
مدارک دادگاه نشان می‌دهد؛ همزمان با تحقیقات در خصوص پرونده حمله به کنگره آمریکا، بیش از ۹۰۰ حکم تفتیش در ۵۰ ایالت آمریکا صادر شده است.

فیسبوک اعلام کرد که تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را که از تاریخ ۷ ژانویه آغاز شده بود، بمدت دو سال دیگر ادامه می‌دهد.
پیش از این فیسبوک و توئیتر حساب‌های ترامپ را پس از تشویق مردم به حضور در تجمعات اعتراضی پس از اعلام نتایج انتخابات آمریکا، حذف کرده بودند.
ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در پاسخ به این اقدام، تعلیق حساب کاربریاش در فیسبوک را توهین آمیز دانست. ترامپ چند روز پیش سایت مستقل خودش را در فضای مجازی ساخت که آن هم به علت ادعای تقلب در انتخابات بسته شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °