ورود نامزدها به محل نخستین مناظره انتخاباتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۴۸۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نامزد‌های ریاست جمهوری برای قرعه‌کشی تعیین صندلی و روال پرسش‌های مناظره وارد رسانه ملی و استودیو محل مناظره‌ها می‌شوند.

قاضی‌زاده هاشمی: آمده‌ام که زیر میز روش کشورداری بزنم

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به رسانه ملی گفت: من حل مشکل را در جابه‌جا شدن اشخاص نمی‌دانم، مشکلات پایدارتر از اینهاست نوع کشورداری و حکمرانی ما مشکل دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: انقلاب اسلامی علی‌رغم توفیقاتی که داشته نظام اداری را نتوانسته براساس آرمان‌ها تغییر دهد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: برای تحول عظیم پا به میدان گذاشتم من صدای جوانان، زنان بانوان و دختران هستم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: صدای سربازان و آسیب دیدگان از بورس هستم، من رقیب خود را شخص نمی‌دانم، من به قول ضرغامی آمده‌ام تا زیر میز بزنیم البته نه میز اشخاص بلکه زیر میز روش کشور داری.

 
همتی: آمده‌ام با جریانی که تلاش می‌کند کشور را با سیاسی کاری اداره کند مقابله کنم
 
عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی پیش از آغاز نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: من الان یک شهروند عادی هستم، تا چند روز پیش رئیس بانک مرکزی بودم. یک استاد دانشگاه هستم که آمدم در مقابل یک جریانی که تلاش می‌کنند کشور را با سیاسی کاری اداره کنند.

همتی اضافه کرد: می‌خواهم به آنها بگویم بحران و مشکلات اقتصادی راه‌حل دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من آمده‌ام بگویم که به حصر ایران باید پایان دهیم، آمده‌ام بگویم که اقتصاد ایران را باید از حصر سیاست خارج کنیم، آمده‌ام بگویم که جوان‌ها را باید از حصر مقررات خارج کنیم، آمده‌ام بگویم که نفتمان را باید از حصر آمریکا خارج کنیم و از همه مهمتر آمده‌ام بگویم که مردم را از حصر یک جریانی که پنج نامزدشان در این انتخابات حضور دارند خارج کنیم.

رئیس سابق بانک مرکزی دولت دوازدهم گفت: رقیب من همین پنج نامزد هستند من رقیب ندارم، ولی قهر مردم با صندوق مهم‌ترین رقیب من است مردم عزیز اگر قهرشان را کنار بگذارند من رقیبی ندارم. ان‌شاءالله مردم پیروز این صحنه خواهند بود.

 
 
رضایی میرقائد: مسببان وضعیت موجود کشور رقیب من هستند

محسن رضایی میرقائد، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای حضور در نخستین برنامه مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی پیش از آغاز نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: سالگرد ۱۵ خرداد را گرامی می‌دارم؛ سالگردی که نقطه جدیدی در حیات سیاسی ملت ایران رقم خورد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: من برای دفاع از ملت ایران و دفاع از میراث انقلاب به مناظرات ریاست جمهوری آمدم تا بتوانم برنامه‌های خود را اعلام کرده و حرف‌ها و نظراتم را مطرح کنم؛ به عنوان نماینده ملت و سرباز وطن، از این میراث بزرگ پاسداری خواهم کرد.

رضایی میرقائد با بیان اینکه آمادگی کامل دارم که با افرادی که وضعیت موجود در کشور را به‌وجود آورده رقابت کنم، گفت: هرکدام از آقایانی که مقصر وضعیت موجود بوده و مسبب وضعیت موجود هستند رقیب من محسوب می‌شوند که یا خودشان مستقیماً در این انتخابات شرکت کرده باشند و چه نمادی از دولت‌ها و مجالس گذشته باشند که وضعیت کشور را به این روز رسانده‌اند.

وی بیان کرد: من جز برای دفاع از ملت ایران و جز با زبان حقیقت گفتن مسیر دیگری را در پیش نخواهم گرفت، ولی در این رابطه بسیار قوی عمل خواهم کرد و هیچ نوع مسامحه‌ای را به خودم راه نخواهم داد و امیدوارم که بتوانم وظیفه و مسئولیت سنگینی که شهدا بر دوش من گذاشته‌اند در این مناظرات ادا کنم.

 

دکتر علی‌عسکری، رئیس رسانه ملی در محل برگزاری نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حضور یافت.

 
جلیلی: رقیب من کسی است که کشور را معطل کند و هر روز بهانه‌ای بیاورد

سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی پیش از آغاز نخستین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری گفت: متأسفانه کشور در هشت سال اخیر روند کندی داشت و آن‌طور که باید اداره نشد و متوقف شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در این هشت سال ما کار‌های جدی انجام دادیم و سایه به سایه، دولت و تحولات را دنبال کردیم و برنامه‌ای را نوشته‌ایم.

جلیلی با بیان اینکه کشور امروز این ظرفیت را دارد که جهش پیدا کند و صرفاً اداره نشود، گفت: امروز رقیب ما کسی است که بخواهد کشور را متوقف و معطل کند و هر روز بهانه‌ای داشته باشد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اضافه کرد: کشور در هشت سال آینده نه‌تنها اداره بلکه باید یک جهش در شأن ملت ایران داشته باشد.

جلیلی درباره روش خود در مناظرات گفت: روش ما این است که با اقناع و اخلاق اسلامی، برنامه‌های خود را به مردم عزیز اعلام کنیم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات و تعقیب مناظرات و در نهایت انتخاب آگاهانه، می‌تواند کشور را به یک جهش قابل اعتنا برساند.

رئیسی: ناکارآمدی و فساد را رقیب خود می‌دانم

سید ابراهیم رئیسی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به صدا و سیما و قبل ورود به استودیوی نخستین مناظره تلویزیونی گفت: پرچمی که امام بزرگوارمان برافراشت و شهدای ۱۵ خرداد به دنبال آن بودند اجرای عدالت بود، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و اجرای عدالت در همه سطوح بود. امروز بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی موضوع مهم اجرای عدالت است و ایجاد یک تحول در کشور به ویژه در حوزه مدیریت اجرایی کشور امری بسیار ضروری است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم تغییر می‌خواهند وضع موجود موجب نگرانی بسیاری از دلسوزان انقلاب و موجب نگرانی مردم و جوانان و ناامیدی است که نباید این وضع ادامه پیدا کند. تغییر وضع موجود لازمه اش حضور با معنای مردم در صحنه است.

رئیسی با ابراز امیدواری درباره اینکه بتواند ماموریت بزرگی را که مردم از او خواسته اند انجام دهد گفت: هر کسی در این میدان می‌تواند حاضر شود و می‌تواند نظر و برنامه‌ای داشته باشد و وعده‌ای بدهد و همه محترم است به نظر من، لیکن رقیب خودم را در این عرصه ناامیدی و فساد می‌دانم، رقیب خودم را وضعیتی می‌دانم که مردم نمی‌پسندند و از آن گله‌مندند و دارد ناامیدی را در جامعه روز به روز رواج می‌دهد.

 
 
مهرعلیزاده: تنها آقای رئیسی رقیب من است

محسن مهرعلیزاده، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی پیش از آغاز نخستین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری گفت: سعی می‌کنم صادقانه با مردم حرف بزنم و آنچه را که در دل مردم است با آنها در میان بگذارم و راهکار‌ها را بگویم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: سعی می‌کنم در این مناظرات به آنهایی که در صحنه حاضر شدند و با این موارد آشنایی ندارند آشنا کنم که این عرصه مشکل است و باید سابقه، تحصیلات و تجربیاتشان به این کار بخورد.

مهرعلیزاده گفت: فکر کنم بر اساس نظرسنجی‌ها تنها آقای رئیسی می‌تواند رقیب من باشد.

 
زاکانی: آمده‌ام با اژدهای هفت سر فساد و رانت خواری مقابله کنم
علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به منظور شرکت در نخستین مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی پیش از آغاز نخستین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز روز ۱۵ خرداد را بزرگ می‌شمارم و بر امام(ره) و شهدا درود می‌فرستم. امروز می‌خواهم با استدلال و منطق و با عدد و رقم با کسانی که در حال رقابت هستند وارد مناظره شوم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: امروز مواردی را مطرح می‌کنم تا واقعیت تطبیق داده شد و شعار نباشد و به ارائه راهکار برای عبور از مشکلات خواهم پرداخت.

زاکانی با بیان اینکه توانمندی داخل کشور بالاست، گفت: اینکه چرا این وضع اسفناک ارائه می‌شود، نشان از ناکارآمدی و قبیله‌سالاری است، آمده‌ام با اژد‌های هفت سر فساد، ناکارآمدی، قبیله سالاری و رانت خواری مقابله کنم.

وی اضافه کرد: این حق مردم نیست که با این وضعیت اقتصاد و معیشت زندگی کنند، چرا که گرسنگانی داریم که باید سنگ بر شکم خود ببندند تا بتوانند بخوابند.

وی ادامه داد: امیدوارم بتوانم در صورت پیروزی همین مشکلات کشور را برطرف کنم.


نخستین مناظره نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه، ۱۵ خرداد) و از ساعت ۱۷ در رسانه ملی آغاز خواهد.
مدت مناظره ۳ ساعت است و از ساعت ۱۷ تا ساعت ۲۰ برگزار خواهد شد.

هر هفت نامزد حاضر در این دوره از انتخابات، در این مناظره که با موضوع «اقتصاد» برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.
تمام برنامه مناظره از بدو ورود نامزد‌ها تا اتمام مناظره با ۳۳ دوربین با کیفیت HD تصویربرداری می‌شود.

طراحی آرایه استودیوی مناظره حاصل یک سال کار گروه‌های تخصصی است.
دیگر مناظره‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز سه‌شنبه ۱۸ و شنبه ۲۲ خرداد برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °