رئیسی: نقدینگی باید به سمت تولید برود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۴۸۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید کاری کنیم قاچاق به حداقل ممکن برسد، نقدینگی باید به سمت تولید برود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید ابراهیم رئیسی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه، ۱۵ خرداد) در نخستین مناظره انتخاباتی در پاسخ به سوالی در خصوص موانع تولید و راهکار‌های وی در این زمینه گفت: موانع تولید، کاری کرده است که تولیدکنندگان ما با انگیزه حضور پیدا کردند اما تولیدشان با مشکل مواجه شده است.

رئیسی گفت: باید برای رونق تولید جذابیت ایجاد کرده و از آن طرف جذابیت امور اقتصادی غیر مولد را کم کنیم.

وی افزود: این مسئله نیاز به سازوکار دارد، جذابیت نداشتن به معنای این است که سازوکارهایی مثل مالیات و کاستن از مالیات تولیدکنندگان را وضع کنیم.

رئیسی گفت: ایجاد مالیات برای کارهای غیر مولد و کاستن از مالیات‌های که تولیدکنندگان دارند، می‌تواند تأثیر‌گذار باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: صدور برخی از مجوزها برای تولیدکننده مانع است.

رئیسی گفت: باید کاری کنیم قاچاق به حداقل ممکن برسد، نقدینگی باید به سمت تولید برود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: یکی از دغدغه‌های مردم بی‌صداقتی بسیاری از مسئولان است و انتظار مردم این است که حرف نادرست به آنها زده نشود و کسی در کسوت کاندیدای ریاست جمهوری قرار می‌گیرد بی‌صداقتی نکند.

رئیسی گفت: بررسی پرونده تحصیلی من از سایت آموزش عالی قابل مشاهده است، ولی مشکل مردم با تهمت زدن حل نمی‌شود، چرا به شعور مردم اهانت می‌کنید؟

وی بیان کرد: اگر مشکل مردم با توهین و تخریب من حل می‌شود، من گذشت می‌کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: من با مردم با صداقت حرف می‌زنم. نخستین بار که کسی در تاریخ سیاسی ایران به‌صورت پوششی عمل کرد و گفت من آمده‌ام از دولت حمایت کنم، از دوستان شما (اصلاح‌طلبان) بود.

رئیسی با بیان اینکه شما مردم را گرفتار کردید و قوه قضائیه بیش از ۲ هزار کارخانه را احیا کرده است، افزود: به زندان‌ها هم سر می‌زنم و مدیر نشسته در اتاق نیستم و سوال این است، چرا داد همه را درآوردید؟

وی ادامه داد: معتقد به رقابت و مشارکتم. در روز اول قوه قضائیه همه شکایت‌ها را پس گرفتم و هیچ روزنامه‌ای را نبستم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: شما باید پاسخ دهید که چرا من باید با تولیدکنندگان کار داشته باشم؟ چرا داد همه را درآوردید؟

 

رئیسی ادامه داد: در مسئولیت قوه قضائیه با پرونده‌های بسیاری که در دستگاه اجرایی تولید می‌شود مواجهم و مردم خوب می‌دانند من در رسیدگی خط قرمز ندارم. باید مجموعه‌ای که تولید پرونده می‌کند را اصلاح کرد.

وی افزود: برای من خدمت در قوه قضائیه بسیار مغتنم است، ولی با خواست عموم مردم مواجهم و اقشار مختلف صدایشان از ناکارآمدی و فساد و ظلم دادشان درآمده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مدیریت حلقه مفقوده کشور است و اقتصاددانان را برای حل مشکلات کشور به خط خواهم کرد.

رئیسی بیان کرد: در قوه قضائیه جایگاه مطالبه‌گر دارم و اگر به قوه مجریه بیایم جایگاه پاسخگویی پیدا می‌کنم. سنت سنواتی آقایانی که بودند ۵ تا ۱۰ سال بوده و نیازی ندارم به اینکه دنبال پست و مقام باشم و این مطلقا در ذهن من نیست.

وی ادامه داد: چه در آستان قدس و چه در اینجا مردم با عملکرد و روحیه ام آشنا هستند و دلیل اقبالشان هم این است و چرا از این اقبال ناراحتید و چرا می‌خواهید با تخریب جایگاه من خودتان را اثبات کنید؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بگویید شما چکار کرده اید و خب! شما هم به ۴ تا از واحد‌های تولیدی می‌رفتید و ۴ تا را هم شما آباد می‌کردید. چرا به من اعتراض می‌کنید که دوستانمان ۲ هزار واحد تولیدی را از تعطیلی نجات دادند؟

وی بیان کرد: کل این واحد‌ها یک درصد هم مشکل قضایی ندارد، ولی مردم می‌بینند در ماشین سازی تبریز و کرمانشاه و اراک چه شده است؟

رئیسی افزود: داد کارگر و کشاورز درآمده و نمی‌توانیم بی تفاوت باشیم و فرق ما و شما همین است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای دولت، کسب و کار، خانواده و معیشت مردم برنامه داریم و مدیریت حلقه مفقوده کشور است.

وی بیان کرد: مردم قدرت مدیریت می‌خواهند و مسئله مردم دعوای دو مکتب اقتصادی نیست و دنبال یک مدیر مقتدر جهادی می‌گردند تا کار‌های مردم را سامان دهد و چرا اجازه نمی‌دهید این اتفاق بیفتد؟

 
نیمه دوم مناظره انتخاباتی:
 
رئیسی در نیمه دوم مناظره انتخاباتی "نخستین مناظره نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری" درباره " زمین خواری" گفت: زمین‌خواری یکی از مشکلات جدی کشور است و علت آن است که زمین مانند ارز تبدیل به سرمایه شده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: اگر دستگاه اجرایی مسئولیتش را در این زمینه انجام دهد، نوبت به دستگاه قضائی نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه سند رسمی باید در کشور رسمیت داشته باشد، گفت: در بحث کاداستر باید به نتیجه برسیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: با پیگیری دستگاه قضائی، کاهش زمین‌خواری مشهود است.

 

رئیسی درباره "مهم‌ترین راهکار شما برای رفع تورم چیست؟ بیان کرد: یکی از مشکلات جدی مردم تورم است و نسبت به کالا‌های اساسی قیمت‌ها فوق العاده افزایش یافته، مسکن ۷ برابر، خودرو ۸ برابر و قیمت گوشت و مرغ ۵-۶ برابر شده است و آنچه مردم را بسیار نالان کرده کوچک شدن سفره‌شان است.

وی افزود: عده‌ای سال ۹۶ در همین سالن گفتند اگر فلانی بیاید ممکن است قیمت دلار ۵ هزار تومن شود، ولی خودشان به ۳۰ هزار تومان رساندند و بعد گفتند اگر ما نبودیم قحطی می‌آمد. این مثل دروازه بانی است که ۱۷ گل خورده و می‌گوید اگر من نبودم ۳۰ گل خورده بودیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی چه مصیبتی برای کشور درست کرد و چقدر پرونده برای قوه‌قضائیه تولید کرد؟ ارز صادراتی را باید مدیریت کرد، با اعلام اینکه ارز برنگشته کاری پیش نمی‌رود، مدیریت باید کرد. تسهیلات بانکی را باید مدیریت کرد.

جمع‌بندی مطالب در نخستین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری؛

رئیسی در پایان نخستین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور رئیس همه مردم و یعنی همه جناح‌ها و گروه‌ها و دغدغه‌مندان است و نگاه رئیس جمهور نگاه خدمتگزاری به همه و رفع مشکل همه است.

وی افزود: در قوه قضائیه یک برنامه ارائه دادم و مشغول به کار شدم و سند تحولم را در اختیار همه قرار دادم و احساس مردم هم این بوده که بعد از ۲ سال و چند ماه در قوه قضائیه اتفاقی افتاده است.

رئیسی بیان کرد: ۱۲ اندیشکده فعال را برای شناخت گره‌های زندگی مردم در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و ... به خط کرده‌ایم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در زیرساخت‌های فضای مجازی مشکل داریم و عقبیم.

 

بیشتر بخوانید:

 

 

 

 

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °