همتی: هم به تولید ثروت هم توزیع عادلانه ثروت همزمان توجه دارم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۴۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: من از جزئیات وضعیت اقتصاد کشور اطلاع دارم ما منابع لازم برای وعده های رنگارنگی که دوستان(دیگر نامزدهای انتخابات) می دهند نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 عبدالناصر همتی در نخستین مناظره تلویزیونی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که اغلب وعده‌های رنگارنگ و جذابی که بقیه نامزد‌ها می‌دهند امکان تحقق ندارد.

همتی افزود: دوست ندارم برای رای آوردن متوسل به دروغ بشوم دوستان هیچکدام از تولید ثروت حرف نمی‌زنند عملا از توزیع فقر می‌گویند من هم به تولید ثروت هم توزیع عادلانه ثروت توجه همزمان می‌کنم.
 
همتی در ادامه در پاسخ به نظرات دیگر نامزد‌ها گفت: چرا همه مشکلات را گردن بانک مرکزی می‌اندازید آقای جلیلی ورودی ارزی بانک مرکزی متوسط ۲۰ سال گذشته سالانه ۴۵ میلیارد دلار بوده در ۲ سال گذشته به طور متوسط شده ۹ میلیارد دلار، به جای این که قیمت دلار بشود ۵۵ هزار تومان الان قیمت دلار ۲۲ هزار تومان شده، آقای جلیلی شما در زمین برجام چند سال است که بازی کرده اید اگر از اف‌ای تی اف دفاع کردم خواستم که بیشتر از این قیمت ارز بالا نرود مردم ضرر می‌کنند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص دیدگاه های اقتصادی اش گفت: بحث اساسی من تغییر حکمرانی اقتصادی است من گفتم سال ها اقتصاد را دادیم دست سیاستمداران اجازه بدهید یک بار هم اقتصاد دان ها بیایند و سیاست تابع اقتصاد باشد ما فرصت نداریم باید خیلی سریع تر ان شاء الله اصلاحات اقتصادی را انجام بدهیم. 
 
عبدالناصر همتی در ادامه سخنانش در بخش دوم مناظره تلویزیونی گفت: من نماینده آقای روحانی نیستم من از بانک مرکزی کنار گذاشته شدم به دلیل اختلاف نظری که با آقای روحانی داشتم. آقای روحانی مثل ۵ نامزد دیگر بینش اقتصادی نداشت و گرفتاری من هم همین بود.

همتی افزود: درباره قیمت گذاری برنامه مفصل دارم. من معتقد به قیمت دستوری نیستم من معتقدم دولت نباید درباره مسائل جزئی مثل قیمت گذاری گندم و واردات لاستیک و اقداماتی نظیر نهاده‌های کشاورزی وارد بشود دولت باید در زیرساخت‌ها سرمایه گذاری کند مشکل قیمت در نقدینگی است رابطه بین بانک مرکزی و کسر بودجه باید قطع شود من حتما از استقلال بانک مرکزی به صورت جدی حمایت خواهم کرد. مشکل ما ساختاری است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: قیمت گذاری در دنیا شکست خورده با گرانی و گرانفروشی نمی‌شود مبارزه کرد گرانی و گران فروشی نتیجه تورم است طبق برنامه ما دولت باید نقدینگی را کنترل کند.
 
آقای همتی در خصوص بحران آب و مسائل بخش کشاورزی هم گفت: مسئله بحران آب و ۷۵ درصد آب که بخش کشاورزی مصرف می‌کند مسئله مهم ماست و مسئله آب مسئله ٣٠ سال آینده همه کشور‌ها است واز نظر نوع کشت و آبیاری اقدامات جدی انجام دهیم. نکته‌ای که در بخش کشاورزی وجود دارد قیمت گذاری محصولات کشاورزی است. ما باید تضمین خرید به قیمت روز کنیم و مشکل کشاورزان همین موضوع است.

وی با بیان اینکه انتقال به بازار مصرف مسئله دوم کشاورزان است، گفت: ما دیدیم شب عید چه اتفاقی افتاد و واسطه‌ها میوه‌ها را ۲ هزار تومان خریدند و در بازار به قیمت ۲۰ هزار تومان فروختند. واسطه‌های فعال در بخش کشاورزی فعال هستند، ما باید و انبار‌هایی درست کنیم وباید بتوانیم آن‌ها را از طریق بازار بورس کالا بفروشیم و اینگونه نباشد که تولید کننده با قیمت پایین کالای خود را بفروشد.

همتی تصریح کرد: باید بپذیریم در روستا‌ها نتوانستیم نظام پایدار را برگزار کنیم و نتوانستیم استان‌هایی که جنبه کشاورزی دارند مثل استان‌های شمالی صنعتی کنیم. آب، برق، کود و سم مسئله مهمی است که با قیمت بالا به دستشان می‌رسد و بخش قیمت گذاری هم بسیار اهمیت دارد.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم هنوز پیروز این انتخابات نیستم چون اکثر شما تا الان تصمیم دارید که رای ندهید اما از شما دعوت می کنم که لطفا تجدید نظر کنید برای تقویت جمهوریت نیاز داریم قدرت بی قدرت ها را نشان بدهیم ما زمان نداریم برای احیای توسعه کشور ما ایرانی ها حق و فرصت اشتباه کردن نداریم. 
 
متن کامل سخنان همتی در مناظره 
«عبدالناصر همتی» روز شنبه در بخش اول از نیمه اول نخستین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که شما چه برنامه‌ای برای بازگشت مالی بدهکاران بانکی دارید، اظهار داشت: مردم خیلی از شماها، اینجا نماینده ندارید به حق هم معترض این موضوع هستید. اعتراضات را می‌خواهید با قهر از صندوق نشان دهید؟ من فکر می‌کنم اعتراض موثرتر این است که با رای‌تان فضا را تغییر دهید. ما می‌توانیم با رای یک نه بزرگ به تهدید علیه جمهوریت بگوییم. راستش من خیلی فکر کردم که اینجا چه وعده‌ای بدهم. دیدم صادقانه‌تر است به شما بگویم وضعیت اقتصادی ایران در شرایط فعلی طوری است که اغلب وعده‌های رنگارنگ و جذابی که بقیه نامزد‌ها می‌دهند امکان تحقق ندارد.

وی با بیان اینکه من بر خلاف دوستانی که الان روبروی شما هستند اقتصاد می‌دانم، گفت: اقتصاددان هستم و از جزییات وضعیت کشور خبر دارم. سابقه مدیریت اجرایی دارم. ما منابع لازم را برای این وعده‌ها نداریم. دوست ندارم برایتان به دروغ بگویم و برای رای آوردن از شما متوسل به دروغ شوم. این دوستان هیچکدام از تولید ثروت حرف نمی‌زنند و عملا از توزیع فقر می‌گویند.

همتی عنوان کرد: هم کیک اقتصاد را بزرگ می‌کنم هم کیک را عادلانه توزیع می‌کنم و ما به اصلاحات اقتصادی نیاز داریم. وضعیت جیب شما مردم می‌تواند خیلی بهتر باشد. جناب آقای رضایی به جای اینکه بانک مرکزی را مقصر بدانید بگویید چگونه می‌خواستند با گروگان گرفتن برای کشور درآمد ارزی بیاورند. خود آقای رضایی شما ما را برای رای آوردن FATF، ما را ۶ ماه معطل کردید. خودتان ما را در مجمع معطل کردید برای FATF حتی مقام معظم رهبری مجدد طرح را به مجمع ارجاع دادند و مهمترین بحث برای ما بود، اما آقای رضایی تصمیم می‌گرفتند.

همتی در بخش دوم از نیمه اول اولین مناظره انتخاباتی و در پاسخ به صحبت سایر نامزد‌های انتخاباتی گفت: من در مقابل پنج کاندیدا هستم به ریاست آقای رئیسی و به صورت پوششی ایشان را پوشش می‌دهند، اگر دوستان پوششی بخواهند من جواب آن‌ها را بدهم باید باید قسم بخورند که تا آخر رقابت‌های انتخاباتی باقی می‌مانند، اگر قسم نخورند من جواب آن‌ها را نمی‌دهم و پاسخ آقای رئیسی می‌دهم.

وی ادامه داد: اینکه نمی‌شود سه نفر بیایند و به همتی حمله کنند. من دفاع خواهم کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به جلیلی گفت: جناب آقای جلیلی من در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتم شما اقتصاد و تجارت نمی‌فهمید درست است یا نه؟ شما ابتدایی‌ترین مسائل تجاری و فنی را بلد نیستید. چرا برای مردم ایران تصمیم می‌گیرید؟

وی افزود: خسته نشدید از این همه بیانیه دادن و بیانیه خواندن؟ ۲۰ سال است که بیانیه می‌خوانید پدر کشور را درآوردید. اقای جلیلی مشکل ما همین چیزهاست چرا همه را گردن بانک مرکزی می‌اندازید؟

همتی ادامه داد: آقای جلیلی ورودی ارز بانک مرکزی متوسط ۲۰ سال گذشته سالانه ۴۵میلیارد دلار بوده است. در دو سال گذشته متوسط ۹ میلیارد دلار شده است.

وی گفت: راننده تاکسی پنج میلیون تومان درامد داشته باشد وقتی یک میلیون تومان شود یا باید خانواده خود را رها کند یا باید قیمت را پنج برابر کند.

نامزد انتخابات گفت: به جای اینکه قیمت دلار ۵۵ هزار تومان الان ۲۲ هزار تومان است. آقای جلیلی شما در این چند سال در زمین ترامپ بازی کردید و پدر مردم را درآوردید.

وی اظهارداشت: من به عنوان رییس بانک مرکزی نگفتم FATF هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. من مسوول بازار بودم التهاب در بازار ایجاد شده بود و بیایم به مردم بگویم FATF در لیست سیاه به همت آقای جلیلی و محسن رضایی و دوستانشان در مجمع رفت و من جواب بدهم.

همتی افزود: من به خاطر مردم دفاع می‌کنم و خواستم بیشتر از این قیمت ارز افزایش نیابد، مردم از بالارفتن قیمت ارز ضرر می‌کنند.

وی خطاب به زاکانی گفت: خواهش می‌کنم از پوششی بودن دربیایید. یعنی چه این همه متهم می‌کنید شما اصلا اقتصاد نمی‌دانید. دو کلاس اقتصاد خواندید. مدرک هم که معلوم است چطور مدرک گرفتید دهان من را باز نکنید که این چیز‌ها را بگویم می‌خواهم محترمانه صحبت کنم.

نامزد انتخابات خطاب به محسن رضایی نیز گفت: شما می‌فرمایید که می‌خواهم گروگان‌های آمریکایی را بگیرم و فلان کنم، جناب آقای رضایی شما می‌گویید من اقتصاد دان هستم، من که می‌دانم چطور اقتصاد خواندید، من که نحوه اخذ مدرک شما را خبر دارم. استادان را مجبور می‌کردید به دفتر شما بیایند و از شما امتحان بگیرند. درخواست می‌کردید که وارد گروه دانشکده اقتصاد شوید با اکثریت قاطع رد شد.

وی افزود: آقای رضایی خواهش می‌کنیم چیز‌هایی را نگویید که من مجبور شوم بعضی مطالب را بگویم.

همتی خطاب به رئیسی گفت: من احترام ویژه‌ای به ایشان قائل هستم، ولی روند را می‌بینم که نامزد‌ها ایشان را پوشش می‌دهند.

وی افزود: جناب آقای رئیسی من از شما سوال می‌کنیم، به جای سفر‌های استانی و دادن وام به کارخانه‌ها به زندان‌ها سر می‌زدید و این وظیفه بخش اجرایی است این وام‌ها نیز معلوم نیست که آخر چه شد.

نامزد انتخابات بیان کرد: شما ۴۰ سال در قوه قضائیه بودید من خواهش می‌کنم مشکلات قوه قضائیه را حل کنید و بعد به قوه مجریه بیایید.

وی افزود: شما خودتان معیشت مردم را با رای مثبت به فیلترینگ اینستاگرام تهدید کردید الان نمایندگان شما اینجا من را تهدید می‌کنند.

همتی در بخش سوم از نیمه اول اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری و در خصوص برنامه‌های اقتصادی خود گفت: برنامه من تغییر حکمرانی اقتصادی است و اینکه سیاست تابع اقتصاد باشد و برنامه را برای مردم منتشر می‌کنم.

وی ادامه داد: من برای جناب اقای رییسی احترام قائلم، اما باید نکاتی بگویم آقای دکتر آیا به من امان نامه می‌دهید بعد از این‌ها با توجه به گفته‌های آقای رضایی پیگیری اقتصادی نکنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آقای رضایی با توجه به شکایت‌هایی که در مورد برخی عملیات‌ها برای شما باز است همین که پیگیری نمی‌شود باید خدارا شکر کنید. شما فرمانده جنگ و قابل احترامید، اما خواهش می‌کنم اینگونه صحبت نکنید اگر رییس جمهور شوم شما را به عنوان مخل اقتصادی به آقای رییسی معرفی می‌کنم.

همتی ادامه داد: شما تمام ارتباطات را با خارج بسته اید جناب اقای جلیلی شما می‌گویید چرا صادرات ما کمتر از افغانستان است، زیرا کسی از شما کالا نمیخرد از زمانی که بیانیه را صادر کردید رشد اقتصادی ما رشد نداشته است. جناب اقای جلیلی این موضوعات خنده ندارد بلکه گریه دارد. باید سالی ۸ درصد رشد اقتصادی میداشتیم و به ۸۰ درصد می‌رسید، اما شما ۵ درصد کردید و مردم را فقیر کردید و حالا ایده می‌دهید. خواهش می‌کنم شما، نهادهایتان و شرکت هایتان پایتان را از زندگی مردم بکشید بیرون همه چیزاصلاح می‌شود.

وی در رابطه با تعطیلی کارخانه‌ها ادامه داد: این نهاد‌های تولیدی را بانک‌های تعطیل کردند یا خود قوه قضاییه، حضرتعالی دادستان و معاون اول بودید در آن زمان جلو آن را می‌گرفتید و حالا که این کار‌ها را می‌کنید بسیار خوب است و من نیز تقدیر می‌کنم، اما چرا اخبار ٢٠:٣٠ شما را مثل سوپر من نشان می‌دهند معلوم است که شما می‌خواهید برای انتخابات بیایید. اما من از مسوولیت عزل شدم و به عنوان یک ادم عادی در مقابل رییس قوه قضاییه ۵ نفر نامزد پوششی از خودم دفاع می‌کنم. مگر می‌شود ۵ نفر به یک نفر حمله کنند. مردم خودتان قضاوت کنید.

به دلیل اختلاف نظر با روحانی از بانک مرکزی کنار گذاشته شدم

همتی در بخش اول از نیمه دوم اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال، کنترل قیمت و تنظیم بازار در طول دهه‌های مختلف یکی از ابزار‌های دولت‌ها برای کنترل ثبات در بازارها، اقدامات دستوری از جمله قیمت‌گذاری بوده است. از نظر شما این شیوه تا چه میزان در کنترل قیمت‌ها موفق بوده است؟ آیا این شیوه در دولت شما ادامه خواهد یافت و در غیر این صورت راهکار شما برای تنظیم بازار‌ها چیست؟ گفت: من نماینده آقای روحانی نیستیم. من از بانک مرکزی کنار گذاشته شدم به دلیل اختلاف نظیری که با ایشان داشتم، اما این را بگویم که آقای روحانی قوی‌تر، هم سیاسی‌تری، هم دنیادیده‌تر و هم از نظر فن بیان بهتر از شما بود، ولی ایشان هم مشکل شما را داشت و بینش اقتصادی نداشت و گرفتاری من هم همین بود. من خواهش می‌کنم دوستان به این نکته توجه کنند.

وی افزود: آقای رئیسی گفتند که دو گروه اقتصاددان می‌آیند و نظر می‌دهند اگر فرد بینش نداشته باشد دو گروه اقتصاد دان کدام را انتخاب می‌کنید؟

نامزد انتخابات تاکید کرد: در دنیا این مساله حل شده است آن کسی که تصمیم اقتصادی می‌گیرد باید بینش اقتصادی داشته باشد.

وی گفت: چون در قسمت اول همه پنج نفر علیه من صحبت کردند مجبور شدم پاسخ دهم، ولی برنامه مفصلی دارم.

معتقد به قیمت‌گذاری دستوری نیستم

همتی در مورد قیمت‌گذاری گفت: من معتقد به قیمت دستوری نیستم و دولت نباید در این مسائل جزئی قیمت‌گذاری گندم، واردات لاستیک و اقداماتی نظیر نهاده‌های کشاورزی وارد شود. دولت باید در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کند و در آن مسائل وارد شود.

وی تاکید کرد: مشکل قیمت در نقدینگی است ما باید نقدینگی را کنترل کنیم. رابطه بین کسری بودجه و بانک مرکزی حل شود.

نامزد انتخابات ادامه داد: من حتما از استقلال بانک مرکزی به طور جدی حمایت خواهم کرد.

وی گفت: مشکل ما ساختاری است، ساختار بودجه است که هر روز هزینه‌ها را افزایش می‌دهند و بعد هم در بانک مرکزی تبدیل به پایه پولی و نقدینگی می‌شود. درآمد‌های ارزی کشور هم به دلیل تحریم کاهش پیدا کرده و مشکل مضاعف شده است.

همتی افزود: نکته‌ای که باید تاکید کنم این است که قیمت‌گذاری در دنیا شکست خورده است. اینکه می‌گویند با گرانفروشی مبارزه کنیم با گرانی و گرانفروشی نمی‌شود مبارزه کرد. گرانی و گرانفروشی نتیجه تورم است.

وی ادامه داد: قیمت‌های نسبی پاسخ می‌دهد، وقتی در بازاری قیمت‌ها افزایش می‌یابد در مابقی بازار‌ها نیز اتفاق رخ می‌دهد بنابراین طبق برنامه ما دولت باید کنترل نقدینگی داشته باشد و اگر نقدینگی کنترل شود و پایه پولی که به جامعه تزریق می‌شود را خنثی کنیم.

نامزد انتخابات گفت: یکی از راه‌های خنثی کردن ابزار پایه پولی ارز بود ارز‌ها مسدود شده است و ارز جدید وارد کشور نشده است بنابراین فکر می‌کنم راه آن اقتصادی است.

وی ادامه داد: برای تولید، تورم، رشد برنامه‌های وسیعی دارم و به موقع توضیح مفصل خواهم داد.

برنامه وسیعی برای نجات کشاورزی دارم

همتی در بخش دوم نیمه دوم از مناظره در پاسخ به اینکه به طور کلی ٢۴ درصد محصولات کشاورزی به ارزش ده‌ها هزار میلیارد تومان به ضایعات تبدیل می‌شود و برای تولید این مقدار محصول سالانه ۱۳ میلیرا متر مکعب آب تولید می‌شود، چه راهکاری برای جبران این ضرر هنگفت به ویژه در حوزه مصرف آب اتخاذ خواهید کرد، تصریح کرد: بحث بخش کشارزی بسیار مهم است. زندگی روستایان وابسته به بخش کشاورزی است و برنامه وسیعی دارم تا کشاورزی را نجات دهم.

وی ادامه داد: در کشاورزی سالی ١۴ میلیارد دلار نهاده کشاورزی وارد می‌کنیم که اخیرا مقداری کاهش پیدا کرده است. بخشی از آن با ارز ۴ هزار و ٢٠٠ تومانی و بخشی از آن با ارز نیمایی وارد می‌شود که عمدتا نهاده‌های ضروری است.

همتی گفت: مسئله بحران آب و ۷۵ درصد آب که بخش کشاورزی مصرف می‌کند مسئله مهم ماست و مسئله آب مسئله ٣٠ سال آینده همه کشور‌ها است واز نظر نوع کشت و آبیاری اقدامات جدی انجام دهیم. نکته‌ای که در بخش کشاورزی وجود دارد قیمت گذاری محصولات کشاورزی است. ما باید تضمین خرید به قیمت روز کنیم و مشکل کشاورزان همین موضوع است.

وی با بیان اینکه انتقال به بازار مصرف مسئله دوم کشاورزان است، گفت: ما دیدیم شب عید چه اتفاقی افتاد و واسطه‌ها میوه‌ها را ۲ هزار تومان خریدند و در بازار به قیمت ۲۰ هزار تومان فروختند. واسطه‌های فعال در بخش کشاورزی فعال هستند، ما باید و انبار‌هایی درست کنیم وباید بتوانیم آن‌ها را از طریق بازار بورس کالا بفروشیم و اینگونه نباشد که تولید کننده با قیمت پایین کالای خود را بفروشد.

همتی تصریح کرد: باید بپذیریم در روستا‌ها نتوانستیم در روستا‌ها نظام پایدار را برگزار کنیم و نتوانستیم استان‌هایی که جنبه کشاورزی دارند مثل استان‌های شمالی صنعتی کنیم. آب، برق، کود و سم مسئله مهمی است که با قیمت بالا به دستشان می‌رسد و بخش قیمت گذاری هم بسیار اهمیت دارد.

در سخت‌ترین شرایط بانک مرکزی را اداره کردم

همتی در بخش پایانی اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، با زبان آذری هموطنان را برای حضور در انتخابات دعوت کرد و در ادامه گفت: من فکر می‌کنم آقای زاکانی پوشش هستند، اما فهمیدم سوپر پوششی هستند بنابراین به هیچ وجه وقت خود را صرف پاسخ دادن به ایشان نمی‌کنم.

وی اظهارداشت: می‌گویند که چرا به بانک مرکزی آمدی، افتخار من این است که در شرایط سخت کشور بانک مرکزی را اداره کردم و نگذاشتم ایران ونزوئلیایی شود. مطمئن باشید الان هم آمده ام رییس جمهور شوم و نگذارم اقتصاد کشور به سمت اقتصاد کره شمالی برود.

نامزد انتخابات خطاب به مردم گفت: مردم من هنوز پیروز این انتخابات نیستم، چون اکثر شما تصمیم دارید که رای ندهید من از شما دعوت می‌کنم تجدید نظر کنید.

برای تقویت جمهوریت نیاز داریم قدرت بی قدرتان را نشان دهیم

وی تاکید کرد: برای تقویت جمهوریت نیاز داریم قدرت بی قدرتان را نشان دهیم. ما زمانی برای احیای توسعه کشور نداریم. ما ایرانی‌ها حق و فرصت اشتباه کردن نداریم.

همتی افزود: جامعه ایران در حال پیر شدن است چهار سال دیگر یکسری فرصت‌های طلایی توسعه ایران از دست می‌رود.

وی گفت: میلیون‌ها ایرانی می‌توانند از زیر خط فقر خارج شوند اگر این چهار سال از دست نرود.

نامزد انتخابات گفت: همسایه‌های ما در حال جلوافتادن از ما هستند اگر امروز درست انتخاب نکنیم ۲۰ سال دیگر همچنان داریم بیل رایگان و ارز ۴۲۰۰ توزیع می‌کنیم حتی از عراق و پاکستان هم عقب می‌افتیم.

وی بیان کرد: الان به همت شهید سلیمانی‌ها قدرت منطقه هستیم باید اقتصاد اول منطقه هم باشیم، ولی نیستیم اگر امروز درست انتخاب کنیم الگوی اقتصادی منطقه خواهیم شد.

همتی با بیان اینکه در میان نامزد‌هایی که امروز روبه‌روی شما هستند من توانایی و دانش این کار را دارم، گفت: اگر یکایک شما بخواهید یکسری از مشکلات اقتصادی کشور حل می‌شود، بعد از چند سال جنگ تحریمی جامعه نفس می‌کشد و روی ریل توسعه قرار می‌گیرد و جمهوریت تقویت می‌شود.

می‌توانیم نتیجه و صحنه را عوض کنیم

وی گفت: خیلی‌ها نتیجه انتخابات را از پیش مشخص می‌دانند، ولی ما می‌توانیم نتیجه و صحنه را عوض کنیم.

نامزد انتخابات گفت: کمکی که از شما می‌خواهم و از شما برمی‌آید این است که خودتان رای بدهید و اگر اعتراض هم دارید اعتراضتان را با رای به من نشان دهید. دوما در این هفته تلاش کنید نظر حداقل ۱۰ نفر دیگر را تغییر دهید و با خود همراه کنید لطفا بشمارید لااقل ۱۰ نفر.
وی افزود: بحث پیروزی من نیست ما مردم می‌توانیم ببریم و ایران هم می‌تواند ببرد، جمهوریت هم می‌تواند ببرد. ما مردم می‌توانیم بازی و صحنه را عوض کنیم به نفع مردم، به نفع جمهوری، به نفع فرزندانمام و به نفع ایران.

همتی در پایان گفت: ۲۸ خرداد با حضور در پای صندوق‌های رای جواب خوبی را به کسانی که فکر می‌کنند جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضعیف شده بدهید.

اولین مناظره میان نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز شنبه ۱۵ خرداد از ساعت ۱۷ آغاز و حدود ساعت ۲۱ تمام شد.

مناظره‌های نامزد‌های سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهور از شبکه خبر و شبکه یک سیما پخش شد و همزمان با تلویزیون، رادیو ایران و رادیو انتخابات همچنین در فضای مجازی تلویبیون هم این برنامه‌ها را تقدیم علاقه‌مندان کرد.

موضوع پرسش‌های نخستین مناظره زنده تلویزیونی نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مباحث اقتصادی بود. بر اساس مصوبه کمیسیون تبلیغات نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، دومین و سومین مناظره نامزد‌های انتخابات روز‌های سه‌شنبه ۱۸ خرداد و شنبه ۲۲ خرداد برگزار می‌شود. همچنین مدت تعیین شده برای مناظره، ۳ ساعت اعلام و مرتضی حیدری مجری مناظره‌های انتخاباتی است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی (برای ۱۱ حوزه انتخابیه؛ آستانه اشرفیه، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، تفرش، بهار و کبودرآهنگ، گچساران و میانه و برای شش کرسی مجلس شورای اسلامی) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (برای ۴ حوزه انتخابیه؛ تهران، خراسان رضوی، قم و مازندران) برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سید ابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °