مهرعلیزاده: می‌خواهم دولت سوم اصلاحات را تشکیل دهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۴۹۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من از تشکیل دولت سوم اصلاحات سخن می‌گویم، مردم بیایید شرایط زندگی خوب را فراهم کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محسن مهرعلیزاده، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه، ۱۵ خرداد) در نخستین مناظره انتخاباتی در پاسخ به سوالی در خصوص درباره فرارهای مالیاتی گفت: برنامه مدونی را در ۲ سال پیش آماده کرده‌ام، برنامه‌‌های اجرایی در همه زمینه‌ها دارم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: من آن را در سایت خودم بارگذاری می‌کنم و همه اطلاعات را در آن می‌توانید بخوانید.

مهرعلیزاده بیان کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که نزدیک به نیمی از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند که زیبنده مردم شرافتمند ایران نیست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: سوالی که از جناب آقای رئیسی دارم این است که آیا جنابعالی حاضرید خانواده خود را برای رساندن به چالوس به راننده‌ای بسپارید که مومن و متدین است، اما گواهینامه رانندگی ندارد؟


مهرعلیزاده ادامه داد: سوالم از آقای رئیسی این است که شما چقدر با مسئله تولید و رفع موانع آن آشنایی دارید؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم مشکل تولید و صادرات دارند. بیش از ۷۰ درصد ظرفیت‌های تولیدی کشور اکنون معطل است.

وی بیان کرد: هر سفر شما به استان‌ها ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان هزینه دارد و آخرش هم گزارشی از باز شدن کارخانجات بسته شده تهیه می‌شود. این کارخانه‌ها را چه کسی بسته؟ از خارج که نبوده و یکی از قضات این کار را کرده است.

مهرعلیزاده افزود: شما اگر دلتان برای اقتصاد می‌سوزد همین قوه قضائیه را که به شیوه قجری اداره می‌شود، درست کنید.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: می‌گویند آقای رئیسی سندروم پست بی‌قرار دارد.

مهرعلیزاده  ادامه داد: به نظرم یکی از مشکلاتی که در طول این چهل و دو سال با آن مواجه بودیم این بوده که هیچ وقت یک الگوی صحیح علمی تجربه شده توسعه به ویژه توسعه اقتصادی در کشور حاکم نبوده است.

وی افزود: هر دولت وزیر و جمع اقتصادی در دولت‌های مختلف شکل گرفته است به فکر و ایده خود کار‌هایی را انجام داده است جمعی به نئولیبرالیستی و جمعی به سوسیالیستی اعتقاد داشته است و ملغمه‌ای از کار‌ها صورت گرفته است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده دکترای اقتصادی خوانده‌ام و اقتصاد را مهندسی می‌کنم و بنابراین به این نتیجه رسیدم که روشی به عنوان الگوی حکمرانی اقتصادی اجتماعی وجود دارد که اکنون در کشور‌های اروپایی حاکم است.

مهرعلیزاده بیان کرد: بنده در برنامه‌های خود و در کتاب خود مانع زدایی از تولید، تسهیل تولید، معافیت مالیاتی برای تولید، ارائه تسهیلات مالی، هدایت نقدینگی به سمت تولید و ایجاد کار، گردشگردی و ایجاد زمینه‌های مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی را به عنوان یک اصل قرار دادیم تا بتوانیم در آمد دولت را افزایش دهیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: من یک مهندس مکانیک هستم و از ۲۵ سالگی از کف کارخانه آجر فعالیتم را آغاز کرده‌ام برنامه‌ریز بودم تولید کرده‌ام و معاون صنایع سنگین بوده‌ام و کیش را از صفر به عنوان منطقه آزاد طراحی و ایجاد کرده‌ام و در دو استان بزرگ خراسان و اصفهان مسئولیت داشته‌ام.

نیمه دوم مناظره انتخاباتی:
 
مهرعلیزاده در نیمه دوم مناظره انتخاباتی "نخستین مناظره نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری" درباره " اولویت سرمایه گذاری برای توسعه صنعتی و اقتصادی" گفت: دولت باید راه را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باز کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: در منطقه‌ای قرار داریم که سطح دانش علمی و فنی ما در مقایسه با اغلب همسایه‌هایمان بهتر است.

وی بیان کرد: باید روی بازار ۵۰۰میلیون نفره کشور‌های همسایه حساب باز کنیم.

مهرعلیزاده درباره " راهکار شما برای جلوگیری از تخریب محیط‌‌ زیست " گفت: با تشکیل شوراهای اسلامی در روستاها و معین نبودن اختیارات آنها، تغییر کاربری‌ها، فراتر از قانون صورت گرفته است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: تقویت سازمان محیط زیست و نهادهای ناظر بر محیط زیست از جمله راهکارها است.

وی با بیان اینکه آنچه ما به آن انتقاد داریم و از آن ناراحت هستیم این است که تحت عنوان محیط زیستی‌ها برای عده‌ای مشکل ایجاد کردند، گفت: معاون جوانی در محیط‌زیست کار کرد و بعدها مشخص شد مشکلی نبوده و اسم جاسوس روی آن گذاشتند. حضور آقای کاوه مدنی در نگاه به محیط زیست و نگاه به آینده مغتنم بود. ما در شرایط فعلی اگر به این مسائل کم توجهی کنیم با بحران شکست محیط زیست مواجه خواهیم بود.

جمع‌بندی مطالب در نخستین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری؛

مهرعلیزاده در پایان نخستین مناظره نامزد‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: مردم عزیز ما ۱۶ سال است در مسیری قرار داریم که تعادل کشور برای تمرکز و حرکت ایران برای حل مشکلات از بین رفته است و مسائل سیاسی در صدر و مشکلات مردم در ذیل قرار گرفته است.

وی بیان کرد: کوچکترین مسئله اجتماعی در کشور ظرفیت تبدیل به یک بحران بزرگ است و هنوز بعد از ۴۲ سال تلاش برق قطع می‌شود بحران کم آبی به وجود آمده و با تورم‌های افسار گسیخته و منابع کم معیشت بخشی از جامعه در خطر قرار گرفته است. چرا؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز مردم ناراضی هستند، گفت: مردم از مدیران ناراضی هستند یا ساختار‌ها؟ چرا مشکلات تمام نمی‌شود؟ چرا نمی‌توانند تحصیل کرده‌های داخل و خارج مشکلات کشور را حل کنند؟ پاسخ ساده است، چون به آنها اجازه داده نمی‌شود و همین رویکرد در سیستم اجرایی کشور حاکم شده است. چون جوانگرایی نشده و متخصصان و دانش‌آموختگان در بدنه اجرایی کشور جدی گرفته نمی‌شود و همین سبب شده امروز کشور با بیش از ۵۰ بحران مواجه شود و برای حل مشکلات اجماع وجود ندارد و تلویزیون‌های مسئولان به جای گفتگو با امیدآفرینی محلی برای دعوا شده است.

مهرعلیزاده بیان کرد: من برای اجماع سازی و اقناع‌سازی به جای اینکه آزادی مردم سلب شود، آمده‌ام.

وی افزود: من از تشکیل دولت سوم اصلاحات سخن می‌گویم. مردم بیایید شرایط زندگی خوب را فراهم کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: می‌خواهم با مدیریت منطقی برنامه محور و عملگرایانه بر اساس علم روز دنیا دولتی اقتصاد محور، تولیدگرا و کارآفرین با سیاست‌های رفاهی و مناسب در حوزه کار، مسکن، یارانه و در حمایت از جوانان ایجاد کنم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °