پاسخ نامزدها پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۵۰۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۲
پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در رسانه ملی، نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در رسانه ملی، نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ دادند.

یک تاجر بین‌المللی باید وزیرخارجه شود

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: معتقدیم باید پیوند اقتصادی عمیقی با ۱۵ کشور همسایه داشته باشیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: یکی از طرح‌های من، وزیر خارجه اقتصادی است یعنی یک تاجر بین‌المللی باید وزیرخارجه ما شود، تمام دفاتر وزارت خارجه در سراسر کشور هم باید تبدیل به یک مرکزی تجارت بین‌المللی شود.

نامزد شدنم ربطی به دولت ندارد

عبدالناصر همتی پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: دولت ضعف‌هایی داشت که با بینش اقتصادی آنها را باید اصلاح کنم.

بانوان خانه‌دار در سایت «خانه‌یار» ثبت‌نام کنند

محسن رضایی پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سایت «خانه‌یار» را امروز برای مسئله مسکن، بالا آوردیم، گفت: انتظار داریم بانوان خانه‌دار در این سایت ثبت‌نام و به این سایت مراجعه کنند و اسامی و تعداد فرزندانشان را بگذارند تا ما در برنامه‌ای که داریم، در نخستین فرصت، حقوق خانه داری را اجرا کنیم.

مذاکره، تنها راه نیست

سعید جلیلی پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: شما باید برای تعاملات خارجی به‌ویژه تعاملات اقتصادی خارجی برنامه داشته باشید.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مذاکره کردن یک راه است و همه راه‌ها نیست، افزود: باید برنامه جدی برای تعاملات گسترده خارجی و از این مهمتر برنامه جدی برای اینکه تحریم‌ها نتواند اقتصاد شما را تحت تاثیر قرار دهد، داشته باشیم.

 

انتقام این دولت را از دولت آینده نگیرید

سید ابراهیم رئیسی پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: اهانت‌ها، تهمت‌ها و ... علیه ما تأثیری در تصمیم و اراده ما ندارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: رأی شما صدای شما را طنین افکن می‌کند.

باید در جهت احیای برجام تلاش کنیم

محسن مهرعلیزاده پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: باید در جهت احیای برجام که سند افتخاری برای دیپلماسی دهه اخیر کشور است، تلاش کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: در دراز مدت با کسب درآمد از گردشگری، معادن و تولیدات فناوری و علمی باید از نیاز مالی به نفت کم کنیم.

تعامل با غرب را نفی نمی‌کنیم

علیرضا زاکانی پس از پایان نخستین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: حرکت در مسیر کاهش تولید، حکمرانی فضای مجازی، دولت الکترونیک و تمرکززدایی در کل کشور در کنار مواجهه با فساد، اعم از اقتصادی و اداری، یک امکانی را برای ما فراهم می‌کند که ما بتوانیم کشور را متحول کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: سیاست خارجی باید در خدمت اقتصاد، مدیریت، فرهنگ و اجتماع، سیاست و امنیت ما قرار بگیرد، بنابراین نگاه ما به سیاست خارجی یک نگاه فوق‌العاده فرصتی است و در این میان اولویت قطعی را هم به ۱۵ کشور همسایه و کشورهای خط مقاومت می‌دهیم.

وی گفت: ما تعامل با غرب را نفی نمی‌کنیم و آن را به صورت مشخص با یک تعامل بسیار سازنده دنبال خواهیم کرد.

 

بیشتر بخوانید: 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °