جو آرام و پایدار در بیشتر مناطق کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۸۵۲۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
سازمان هواشناسی جوی آرام و پایدار در بیشتر مناطق کشور پیش بینی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا ۳ روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و فقط در استان‌های حاشیه دریای خزر مثل گیلان، مازندران، گلستان و شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل و ارتفاعات شمال شرق واقع در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش‌های خیلی خفیف و پراکنده و موقتی اتفاق خواهد افتاد.

در نواحی جنوبی با توجه به جریانات گرم و مرطوب جنوبی و پدیده مانسون هند قسمت‌هایی از جنوب شرق کشور یعنی جنوب سیستان و بلوچستان همچنین نواحی شرقی استان هرمزگان مثل منطقه بشاگرد و ارتفاعات کرمان طی سه روز آینده بارش‌های خفیف و پراکنده پیش رو خواهیم داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی وزش باد پدیده غالب در کشور است و در نواحی غربی از شمال غرب نواحی غربی و جنوب غرب کشور فردا وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود، ضمن اینکه در استان‌های تهران، سمنان و قم نیز روز دوشنبه وزش باد نسبتاً شدید پیش رو خواهیم داشت.

برای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد در نواحی شرقی شدت می‌گیرد که متاسفانه در برخی نقاط باعث تولید گرد و خاک خواهد شد. آب‌های شمالی و جنوبی کشور برای امروز مواج است. دریای خزر و همچنین دریای عمان و خلیج فارس مواج خواهد و دلیل آن هم چیزی جز وزش باد و انتقال انرژی باد به سطح بالا نیست.

تهران امروز آسمانی صاف دارد و پیش بینی می‌شود امروز دما در تهران در گرم‌ترین ساعات به ۳۸ درجه برسد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °