قیمت گذاری دستوری یعنی توزیع رانت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۸۵۳۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی وارد قیمت گذاری دستوری کالا‌ها به ویژه در حوزه مواد اولیه می‌شویم یعنی به توزیع رانت ورود کردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عبدالناصر همتی پس از ضبط برنامه تبلیغاتی استانی خود در ساختمان سیما در جمع خبرنگاران با بیان این که توزیع رانت به هیچ وجه قابل کنترل نیست، افزود: باید بپذیریم قیمت گذاری باید در بازار باشد، زیرا نتیجه قیمت گذاری دستوری همین اتفاقات کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت‌های آن است.

وی با اشاره به این که صنایع فولادی و پتروشیمی ما هم باید بازار داخلی را تامین و هم باید بازار‌های صادراتی را حفظ کنند، گفت: هم اکنون بخش عمده‌ای از صادرات غیر نفتی ما بر صادرات پتروشیمی و فولاد متمرکز است بنابراین برنامه دولت بنده این است که میان صادرات و مصرف داخل در این حوزه تنظیم گری شود.

آقای همتی افزود: این که کارخانجات و واحد‌های تولیدی نیاز خود محصولات صنایع پایین دستی پتروشیمی و فولاد را بخواهند از بازار آزاد تهیه کنند واقعا زشت است که اگر این محصولات از بورس و با قیمت واقعی تهیه شود بسیاری از مسایل قابل حل است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مشکل ما این است که بخش‌هایی را از بورس خارج و جداگانه توزیع می‌کنیم که این امور باید سامان یابد. یکی از مشکلات اساسی در اواخر دولت فعلی هم همین موضوع بود که فکر می‌کنم که این‌ها قابل حل و رفع است.

آقای همتی گفت: اقتصاد را باید به بازار واگذار و نظارت کرد که بازار درست عمل کند یعنی دولت به جای در بازار، اقداماتی کند که بازار درست عمل کند مهمترین سیاست و برنامه من کنترل این نوع محصولات و فعالیت هاست.
 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه امروز خود در ساختمان سیما، گفت: امروز در ادامه ضبط برنامه‌ها برای استان‌ها موفق شدم برای مردم خوب استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان شرقی و اردبیل برنامه‌های خود را تشریح کنند که امیدوارم مورد استقبال مردم این استان‌ها قرار گیرد.
 
آقای همتی افزود: برای من این برنامه‌ها بسیار مفید بود، زیرا برخلاف برخی کاندیدا‌ها که از یک سال پیش به بهانه‌های کار اداری به استان‌ها می‌روند و ما و مردم متوجه بودیم که کار تبلیغی می‌کردند من حدود ۱۰ روز است که وارد صحنه شدم بنابراین برای من امکان پذیر نبود که به استان‌ها مراجعه کنم ضمن این که کرونا هم مشکل مضاعف کرده بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دارم برای تک تک استان‌ها برنامه ضبط می‌کنم و با زبان همان استان درباره مسایل و مشکلات آن استان با مردم صحبت می‌کنم.
 
 
آقای همتی در پایان گفت: فکر می‌کنم چیزی که جای آن در پرسش‌های مناظره دیروز خالی بود کرونا و برنامه ریزی نامزد‌ها برای مقابله با کرونا بود اکنون که چندین هزار نفر از هموطنان مان را جان خود به علت این بیماری از دست دادند و روزانه نیز خیلی از این ناحیه فوتی داریم و خیلی از خانواده‌ها نیز عزادارند کرونا مهمترین مسئله کشور است که باید به طور جدی به آن توجه شود ضمن این که واکسیناسیون عمومی نیز باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °